Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

jamina68 írta:Szeretnék reagálni a 2018.06.12.-én kelt bejegyzésedre, amelyben a keleti 66,0 fok (Intelsat 17 ) műhold vételi lehetőségeiről tájékoztattál bennünket. Most egy 2,4 méteres Channel Master offset tükröt fordítottam erre a pozicióra. Mivel csak egyetlen frekvencia érdekelt innen, ezért a csőtápra felszerelt LNB is csak egy poláros. A 3845 H 30000 3/4 8PSK sugárzási értékekkel továbbított "Sony Pictures Network India" csomagot sikerült befognom. Ennek a csomagnak a Lock értéke 7,9 dB. Békéscsabán 10,5 dB a C/N érték amit a 240-es produkál. Látván az értékeket bátran mondhatjuk, hogy állandó a vétele a Sony HD csomagnak erről a holdról, ekkora tükörrel.
Szia Sándor!
Köszi a jelzést! Sajnos a 180-as Grantevel én nem tudom fogni ezt a transzpondert, s a rajta lévő programokat.
A keleti 66,0 fokon 2011-ben elindult Intelsat 17 vételi lehetőségeiről, változásairól, az elmúlt évek alatt sokszor beszámoltam már, de ezek mindig a 180-as tükrömre vonatkoztak, habár ezzel, a műhold transzpondereinek többségét fogni tudom. Az általad jelzett, a 2,4 méteres CM tükröddel most megfogott 3,845 GHz (H) traszponder (az én megfigyeléseim szerint) talán a legkisebb jelszintű nálunk, így számomra reménytelen.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
jamina68
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.08.20. 23:29
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Vételi telephely: Békéscsaba

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: jamina68 »

Ismét szeretnék reagálni egy korábbi bejegyzésedre. 2018. 09. 05-én tájékoztattál bennünket a nyugati 47,5 fok ( SES14) vételi lehetőségeiről. Most erről a holdról sikerült befognom a 4055 R 30000 5/6 8PSK értékekkel sugárzó transzpondert. A Lyngsat szerint ennek a TP-nek a lock értéke 9,4 dB. Az általam használt Andrew 240 cm átmérőjű prímfókuszos tükör, két poláros Golden-Interstar elektronikus fejjel szerelve 10,0 - 10,4 dB közötti jelszintet produkál. A mért érték alapján elmondhatom, hogy ennek a TP-nek az állandó vételéhez az általam is használt 240-es tükör mindenképpen kell, legalábbis itt az ország keleti szélén.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

jamina68 írta:Ismét szeretnék reagálni egy korábbi bejegyzésedre. 2018. 09. 05-én tájékoztattál bennünket a nyugati 47,5 fok ( SES14) vételi lehetőségeiről. Most erről a holdról sikerült befognom a 4055 R 30000 5/6 8PSK értékekkel sugárzó transzpondert. A Lyngsat szerint ennek a TP-nek a lock értéke 9,4 dB. Az általam használt Andrew 240 cm átmérőjű prímfókuszos tükör, két poláros Golden-Interstar elektronikus fejjel szerelve 10,0 - 10,4 dB közötti jelszintet produkál. A mért érték alapján elmondhatom, hogy ennek a TP-nek az állandó vételéhez az általam is használt 240-es tükör mindenképpen kell, legalábbis itt az ország keleti szélén.
Sziasztok!
9 napi Zalakarosi "generál-szervíz" után, újra a fedélzetre léptem, s tetemes hiányokat kell felszámolnom az elmúlt 9 nap történései, vételi lehetőségekben történt egyes változásokra is tekintettel;

Szia Sándor!
Ismét megköszönve a Fórumra történt info küldésedet, én azt inkább, további-, vagy újabb vételi információknak vélném, hiszen én eddig, így a hivatkozott 2018.09.05.-i kommentemben sem a W.47,5 fok (SES 17) műholdpozíció 4,055 GHZ (R) transzponder "VMN" szolgáltatói csomag vételéről írtam, hanem a 3,840 GHz (R) transzponderen adott Argentin-Uruguay kis csomag vételi lehetőségeiben történt változásról számoltam be itt a Fórumunkon.

Az általad "reagált" 4,055 GHz (R) VMN csomag vételéről én még sohasem írtam, mivel a "lakatos műhelyemben nincs kulcs a zárhoz". A hivatkozott csomagot egyébként korábban és jelenleg is fogom (csak nem látom!) itt Pesten a 180-as Grante tükörrel és egy 2.000,-Ft-os ukrán C-s LNB-vel. A kódolt VMN csomagnak az Omicom PC kártyával történő lekezelésről mellékelek egy mai napi technikai fotót, 10,0 dB körüli jelszint vételéről.
Kérlek, hogy a 210 cm-es tükröddel érért, elérhető, vételi újdonságaidról 1-2 vételi fotóval is szemléltess fórumunk olvasói felé is.
Köszönettel és Üdvözlettel; H. Mihály

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Szia Misi!

Ha ezzel tudok segíteni.
A vétel 180-as tükörrel történt.
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

regimotoros írta:Szia Misi!
Ha ezzel tudok segíteni.
A vétel 180-as tükörrel történt.
Kép
Szia János!
Köszönöm a lehetséges kulcsot a zárba, s azzal egy érdemi vételi fotót, ami azt is jelenti, hogy Szolnok térségében is fogható 180-as tükörrel a "nevezetes" transzponder.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A most már, 2-3 hetes lemaradásaimat pótlandóan - fórumtársak által ide még nem jelezett - vételi újdonságok sorából megemlíteném a legújabb, tematikus Ethiop, Full HD képtartalmú zenei csatorna, a DW TV programjának elindulását a keleti 3,1 fok (Eutelsat 3B) műholdpozícióból, 4,011 GHz (L), SR:3450, FEC:3/4, PIDs:512/4112 transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval sugározva. Vételéhez nálam 180 cm-es antenna szükséges.
Az újabb Ethiop tv-program vételéből rögzített fotóim közül 3 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Measat 3 91.5°E
3429 H DVB-S2 3873 2/3 Himalaya TV Nepál
220 cm tükörrel.
https://kepkuldes.com/images/ca9009a694 ... 525dee.png
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Measat 3 91.5°E
3429 H DVB-S2 3873 2/3 Himalaya TV (Nepál)
220 cm tükörrel.
Kép
Gratula a szép vételhez, köszönet a vételi tájékoztatásért és a megküldött vételi fotóért.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Már kettő hete elindult kódolatlanul a nyugati 47,5 fok (NSS 806) műholdpozícióból 4,095 GHz (L), SR:30000, FEC:2/3 transzponder értékű, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott műsorcsomagban Full HD képtartalommal, 512/4112 csatorna PIDs értékekkel a francia, de angol nyelven adott AFP TV HD információs csatorna programja.
Sajnos, a 170 cm-es antennával vehető csatorna most kódolttá (BISS) vált, így a további vétele "speciális alkalmazást" igényel. Mivel a program itt a Fórumunkon még nem került ismertetésre, így azt utánközlésként ismertetném.
(Megemlíteném, hogy az AFP TV programja SD képtartalommal egy idejűleg a nyugati 8,0 fok (Eutelsat 8 West B) műholdpozícióból is vehetővé vált a 3,913 GHz (L) transzponderen, de ez a változat is BISS kódolásúvá vált mostanra.)
Az "új vételi lehetőségű" francia információs csatorna programjából rögzített képernyőfotóim közül 2 db.-ot (logo és programkép) közreadnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 78,5 fok (Thaicom 5) műholdpozícióból 3,520 GHz (H), SR:28125, FEC:3/4 transzponder értékű (jelentős részben kódolt) thai műsorcsomagban 520/666 PIDs értékekkel adott csatornán kettő hete, újabb változás történt, mivel ismételten egy újabb thai tv-program vehető innen. Amíg korábban hosszú ideig a Maya 38 programja, majd ezt követően néhány hónapig a thai, Star TV tematikus csatorna programja volt vehető, addig most a thai TCNN 47 (Thai Community News Network) programja vált vehetővé, amelynek vételéhez nálam, 150 cm-es antenna szükséges.
A program változásról logo és inzert vételi fotómat is bemutatnám szemléltetésként;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése