Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

HozzászólásSzerző: chucky » 2020.09.25. 23:21

Máris bővült a Yamal 601 (49E) 4183L frekenciáján található SAT Media csomag.
Elindult az MC TV. Illetve az Adrenaline extrém sport adóról is hoztam egy képet, egész képernyős logót nem sugároznak.
A Sky Sport PK-ról, mely egy kalózcsatorna, csak érdekességképp mutatok két képernyőfotót. Látszódik a képeken az illegálisan átvett tévéprogramok, netes szolgáltatók vízjele. Ez a csatorna korábban PK Sports néven futott, de már száműzték az Apstar 7-ről és az Asiasat 7-ről is az elmúlt hetekben a nem jogtiszta tartalmak miatt, így nevet váltott és most itt is elindult.

Kép.Kép
Kép.Kép
chucky

HozzászólásSzerző: ING-SAT » 2020.10.05. 13:41

Napok óta figyelek egy új vételi lehetőséget a keleti 83,0 fokon a G-Sat 30 sorozatszámú indiai műhold 3,756 GHz (H), SR:13333, FEC:7/8 transzponder értékű, MPEG-4 rendszerben, DVB-S QPSK modulációval adott indiai (Indiasign)szolgáltatói csomagjában a 207/307 csatorna PIDs értékű, 140-150 cm-es antennát igénylő, indiai, Planet News nevű, jelenleg teljes egészében a Covid járványnak alárendelt, tájékoztató, informáló tv-programot, melyről 2 db., program vételi fotómat is bemutatnám. Megjegyzésként; a több napi megfigyelés alatt sem tapasztaltam eddig logo, vagy program inzert sugározását, így jelenleg ilyet még bemutatni nem tudok a Fórum olvasói felé.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. http://ing-sat.what.hu
ING-SAT

HozzászólásSzerző: chucky » 2020.10.05. 23:26

A napokban további csatornák csatlakoztak a Yamal 601 (49E) 4183L SR:18400 frekenciáján található SAT Media csomaghoz.
A bangladeshi 71 Bangla TV, illetve a pakisztáni Royal news és Royal taiz programokból hoztam 1-1 képet.

Kép.Kép
Kép.Kép
chucky

HozzászólásSzerző: chucky » 2020.10.06. 22:37

Szombaton áthelyezésre került a 175 cm-es dyras tükröm, így már a nyugati 5 fokon túl is "kilát".
A 8W-n (Eutelsat 8West B) található zambiai csomagból (3853R SR:9665 DVB-S2/8PSK) három, még nem publikált, nemrégiben indult újdonságot bemutatok. Muvi TV2, Zed TV, Loyola

Kép.Kép
Kép.Kép
chucky

HozzászólásSzerző: ING-SAT » 2020.10.09. 09:34

chucky írta:A napokban további csatornák csatlakoztak a Yamal 601 (49E) 4183L SR:18400 frekenciáján található SAT Media csomaghoz.
A bangladeshi 71 Bangla TV, illetve a pakisztáni Royal news és Royal taiz programokból hoztam 1-1 képet .......

Sziasztok!

Érdekes ez a, Szabolcs által a Fórumra "bevezetett", főként pakisztáni, bangladesi tv-programok csomaga a keleti 49,0 fok (Yamal 601) műholdpozícióból. Bár a Lyngsat is (L) körpolarizációval jelöli a transzponderér, de nálam meg egyértelműen (H) horizontális polaritással vehető, miközben a műholdat és transzpondereit üzemeltető Gazprom L/R körpolarizált jeleket sugároz. Egy ideig rá sem akartam nézni erre az új C-sávos vételi lehetőségre a Yamal 601-en, mivel már legalább kettő hónapja H/V fejem van bent a 180-as Granteban. Mikor néhány napja ide látogattam, a várt helyzetnek megfelelően az (L) közpolarizált orosz transzponderekből nem látok semmit, míg nagy meglepetésemre a 4,183 (L?) meg igen nagy jelszinttel (11 dB!) vehető nálam. Mind ezek mellett, az én tapasztalataim szerint a pakisztáni és a bangladesi tv-programokat meg H/V polaritással, s nem L/R-el adják. Ki érti ezt?

Sajnos, a "vegyes csomag" induló csatornái közül több is megszűnt. Először a Hadi TV 1, majd a Royal News és a Royal Taiz vételi lehetősége szűnt meg, helyükön a Yamal szolgáltatói tesztábrája jelent meg. A tegnap délután, viszont elindult egy új bangladesi tv-program, a Q TV - Qualiti TV adása is, melyet 2 db. logo vételi fotóval is szemléltetnék;
Üdv.

Kép.Kép
ING-SAT

HozzászólásSzerző: chucky » 2020.10.09. 11:20

ING-SAT írta:Érdekes ez a, Szabolcs által a Fórumra "bevezetett", főként pakisztáni, bangladesi tv-programok csomaga a keleti 49,0 fok (Yamal 601) műholdpozícióból. Bár a Lyngsat is (L) körpolarizációval jelöli a transzponderér, de nálam meg egyértelműen (H) horizontális polaritással vehető, miközben a műholdat és transzpondereit üzemeltető Gazprom L/R körpolarizált jeleket sugároz. Egy ideig rá sem akartam nézni erre az új C-sávos vételi lehetőségre a Yamal 601-en, mivel már legalább kettő hónapja H/V fejem van bent a 180-as Granteban. Mikor néhány napja ide látogattam, a várt helyzetnek megfelelően az (L) közpolarizált orosz transzponderekből nem látok semmit, míg nagy meglepetésemre a 4,183 (L?) meg igen nagy jelszinttel (11 dB!) vehető nálam. Mind ezek mellett, az én tapasztalataim szerint a pakisztáni és a bangladesi tv-programokat meg H/V polaritással, s nem L/R-el adják. Ki érti ezt?

Szervusz Mihány,

A Yamal 601 természetesen körpolárusan sugároz. Ez érvényes erre a nagycsomagra is. Hogy a körpoláros frekvenciákat lapka nélkül is tudjunk venni, annak két feltétele van:
1. Lehetőleg jó erős jel legyen az adott frekin
2. Az ellenpoláron (jelen esetben R), ne legyen sugárzás kb +-30-40MHz-es tartományban.

Mivel ennél a transzpondernél mindkét feltétel teljesül, ezért remekül vehető lapka nélkül is a frekvencia.

Szabolcs
chucky

HozzászólásSzerző: ING-SAT » 2020.10.09. 15:05

chucky írta:
ING-SAT írta:Érdekes ez a, Szabolcs által a Fórumra "bevezetett", főként pakisztáni, bangladesi tv-programok csomaga a keleti 49,0 fok (Yamal 601) műholdpozícióból. Bár a Lyngsat is (L) körpolarizációval jelöli a transzponderér, de nálam meg egyértelműen (H) horizontális polaritással vehető, miközben a műholdat és transzpondereit üzemeltető Gazprom L/R körpolarizált jeleket sugároz. Egy ideig rá sem akartam nézni erre az új C-sávos vételi lehetőségre a Yamal 601-en, mivel már legalább kettő hónapja H/V fejem van bent a 180-as Granteban. Mikor néhány napja ide látogattam, a várt helyzetnek megfelelően az (L) közpolarizált orosz transzponderekből nem látok semmit, míg nagy meglepetésemre a 4,183 (L?) meg igen nagy jelszinttel (11 dB!) vehető nálam. Mind ezek mellett, az én tapasztalataim szerint a pakisztáni és a bangladesi tv-programokat meg H/V polaritással, s nem L/R-el adják. Ki érti ezt?

Szervusz Mihány,
A Yamal 601 természetesen körpolárusan sugároz. Ez érvényes erre a nagycsomagra is. Hogy a körpoláros frekvenciákat lapka nélkül is tudjunk venni, annak két feltétele van:
1. Lehetőleg jó erős jel legyen az adott frekin
2. Az ellenpoláron (jelen esetben R), ne legyen sugárzás kb +-30-40MHz-es tartományban.
Mivel ennél a transzpondernél mindkét feltétel teljesül, ezért remekül vehető lapka nélkül is a frekvencia.
Szabolcs

Szia Szabolcs!
Köszönöm a visszajelzést, amiben foglaltakat én is ismerem, és gyakran tapasztalom is. A megelőző vételi jelzésemben én, csak "vételi, tapasztalati érdekességről elmélkedtem", különös tekintettel arra is, hogy az általad is feltett szeptember 25.-i vételi jelzésed során bemutatott Sky Sports Pk (kalózprogram?) fejlécében futó infó sorában is, valamiért, de (H) polárosnak jelzik a transzponderen a "programjukat". Mind ezen túl a 180-as Granteval, H/V fejjel kizárólag ez az egy transzponder vehető nálam. Természetesen L/R poláros fejjel minden, mint ahogy arról már több alkalommal is beszámoltam itt a Fórumunkon is.
Üdv.: Mihály
ING-SAT

HozzászólásSzerző: ING-SAT » 2020.10.10. 09:46

Tovább változott a keleti 49,0 fok (Yamal 601) 4,183 GHz (L) műsorcsomag program tartalma;
Úgy néz ki, hogy kettő nap után megszűnt a Quality TV Bangla programjának sugározása a 4109/4201 PIDs értékű csatornán. Elindult viszont tegnap késő délután a pakisztáni, Nour TV programja a 4116/4216 PIDs értékű csatornán, változatlan vételi lehetőségekkel. Az új vételből 2 db. logo vételi fotót is bemutatnék;

Kép.Kép
ING-SAT

HozzászólásSzerző: ING-SAT » 2020.10.16. 18:29

Némi "érdekességek" a keleti 49,0 fok (Yamal 601) 4,183 GHz (L) műsorcsomagban elindult Sky Sport PK műsorcsatorna változásai tekintetében;
A "programcsatorna" eredetileg Sky Sport PK programazonosítóval indult el, ami pár nappal ezelőtt Sky Sport PK Movies-re módosult, ami mostanra, illetve annak program helyén a hasonló műsorszerkezetű, az afrikai kontinens első számú tv-műsor szolgáltatójának, a DSTV-nek mozifilmekre specializálódó Movies csatornáiból történő válogatás alapján Nex TV programja indult el, 2-3 napja,
A csatorna program változásait néhány vételi fotómmal szemléltetném;

Kép.Kép

Kép.Kép
ING-SAT

HozzászólásSzerző: chucky » 2020.10.17. 13:50

Néhány hete elindult a Reporter TV az Intelsat 17 (66E), 4006H SR:14400 DVB-S2/8PSK frekvenciáján lévő Planetcast csomagban.
A vétel jelenleg egész nap stabil 180-as tükörrel.

Kép
Kép
Kép
chucky

ElőzőKövetkező

Vissza: SAT