Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ma egy hirtelen gondolattól vezérelve átfordítottam a 240-es antennát 43 fok nyugatra az Intelsat 11-re. Sajnos egy távoli diófa takarása miatt tudtam, hogy nem számíthatok nagy dolgokra. Sajnos a korábban sikeresen vett kevés freki közül még kevesebb lett meg, hiszen a diófa össze nem ment, inkább csak nőtt.:(
Viszont egy számomra új ecuadori adó, a TeleAmazonas az egyik legerősebb adó most innen. Szépen lehozta vakkeresésben az Ustym. 3829V SR:2222 DVB-S Vételéhez szerintem 180 centis antenna is elég.

Kép.Kép
Kép.Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nagy a mozgolódás a Rascom QAF1R holdon (3.0E). Tegnap elindult két új kongói adás a 4001R SR:4915 SVB-S2/QPSK frekvencián.
A CSS TV és az Univers TV vételéhez 150-160 centis antenna is elég.


Kép.Kép
Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Nagy a mozgolódás a Rascom QAF1R holdon (3.0E). Tegnap elindult két új kongói adás a 4001R SR:4915 SVB-S2/QPSK frekvencián.
A CSS TV és az Univers TV vételéhez 150-160 centis antenna is elég...........
Sajnos az Univers TV már tegnap sem jött. Így még nem látni, hogy mi lesz ebből a néhány napja még 4 csatornán Full HD-ban is tesztadást nyomó RascomStar szolgáltatói csomagjában.
Szabolcs után, utóközlésként a mini csomagban maradó egyetlen aktív programról, a Congo-Kinhasa-i,2001/2002 PIDs értékű, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben adott Canal Studio Satellitaire TV - CSS TV vételéből, a már bemutatott 2 db. logó fotó ismétlése az én vételi helyemről, körülményeimről is.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új vételi lehetőség a honduraszi LTV műsora az SES-6 (40.5W) 3710L SR:8330 DVB-S2/QPSK frekvenciáján található minicsomagban.
A műsor a korábbi kakasviadal (Gallo sports) csatornát váltotta.

Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Új vételi lehetőség a honduraszi LTV műsora az SES-6 (40.5W) 3710L SR:8330 DVB-S2/QPSK frekvenciáján található minicsomagban.
A műsor a korábbi kakasviadal (Gallo sports) csatornát váltotta....
Szabolcs beelőzött, így utó-közlésként;
Tegnap délután több havi szünet után "befordultam" én is a W.40,5 fokra késő délután és megfogtam ezt a honduraszi LTV nevű tv-csatornát a SID:9, és 769/770 csatorna V/A PIDs értékekkel, Full HD képtartalommal, amely értékek így nem egyeznek meg a Gallero Soy megszűnt kakasviadal csatornaértékeivel. Érdekesség, hogy ezt az LTV nevű honduraszi tv-programot még egy további csatorna értékkel is adják ebben a minicsomagban. Talán valamelyik LTV csatornán új program megjelenése is várható?
Egy féltucatnyi képernyő fotómatt is bemutatnék a vételéből;

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Máris tovább bővült a W.40,5 fok (SES 6) 3,710 GHz (L) transzponderén a hunduraszi tv-műsorkínálat, hiszen 101/102 csatorna PIDs adatokkal elindult itt a "szóló csatornákról már megismert Go TV honduraszi tematikus csatorna HD képtartalmú programja is. A mai, "új vételi helyű" felleléséből 2 db. képernyőfotómat "hoznám". A vételi körülményei az egyik legjobb a műhold tekintetében.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Igen hosszú, több havi, állókép teszt sugározása után, még januárban elindult a nyugati 47,5 fok (SES 14) műholdpozícióból 3,834 GHz (R), SR:15000, FEC:2/3 transzponder értékekkel adott Sersat argentin szolgáltatói csomagból a 2160/2120 csatorna PIDs értékekkel az argentin Chacra TV tematikus (mezőgazdasági) tv-csatorna programjának érdemi adása, Full HD képtartalommal, amit néhány "friss" vételi fotóval is szemléltetnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új frekvenciára költözött a Rwanda TV az Eutelsat 10A (10E) holdon, s mellette elindult egy új csatorna a K2C.
Paraméterek: 3870R SR:3333 DVB-S2/8PSK.
Az új minicsomag vételéhez 150-160 centis antenna is elég.

Kép
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

chucky írta:Ma egy hirtelen gondolattól vezérelve átfordítottam a 240-es antennát 43 fok nyugatra az Intelsat 11-re. Viszont egy számomra új ecuadori adó, a TeleAmazonas az egyik legerősebb adó most innen. Szépen lehozta vakkeresésben az Ustym. 3829V SR:2222 DVB-S Vételéhez szerintem 180 centis antenna is elég.
Hát a 180 cm-es antenna úgy néz ki, kevés. A "Claxson" csomag viszont remekül vehető a 180 cm-el! (3985/V, 4400, 3/4).
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Új frekvenciára költözött a Rwanda TV az Eutelsat 10A (10E) holdon, s mellette elindult egy új csatorna a K2C.
Paraméterek: 3870R SR:3333 DVB-S2/8PSK.
Az új minicsomag vételéhez 150-160 centis antenna is elég.....
Megnéztem én is. Nálam is a műhold egyik legerősebb transzpondere az "új helyén" a rwandai minicsomag.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése