Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Nem tartozik a könnyű "prédák" közé még 180 centis tükörrel sem az Intelsat 22 (72E). Viszont a fagyos idő meghozta gyümölcsét és a már több hónapja innen is sugárzó kenyai KBC1-et sikerült megcsípni. 3778L SR:1833 DVB-S2/8PSK........
Szia Szabolcs! Gratulálok a vételhez!
A KBC 1 programjának itteni tavaszi indulása óta, én még nem tudtam megfogni. Néhány éve még jól vehetők voltak az e műhold transzponderei OMICOM kártyával nálam, de ez már sajnos a múlt. Persze, az utcai hárfák is igen csak növögetnek. Az e pozíciót még "tisztán látó 150-esem meg nagyon kevés ehhez a műholdhoz.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szintén az Intelsat 22 (72E) holdon indult néhány nappal ezelőtt a Morning Cloud TV nevű kenyai vallási csatorna.
3764L SR:1667 DVB-S QPSK. A fullHD program vételhez 170cm körüli antenna szükséges.

Kép
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nem először költözött a nigériai Quest TV az SES-5 (5.0E) holdon. A legújabb vételi paraméterei a következők:
3852R SR:1000 DVB-S2/QPSK, vételéhez 160-170 centis tükör szükséges jelenleg.

Kép.Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nagy meglepetésemre a Duna World-öt találtam az SES-6 (40.5W) 3803L SR:32720 DVB-S2 8PSK frekvenciáján.
A vételhez min. 180cm-es antenna szükséges. A frissességre tekintettel csak egy képernyőfotót közlök.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Hét hónap után, némi segítséggel, visszakerült polár-lapka a 180-asba. (Legyünk pontosabbak, a Párom (67,5 éves!) az emeleti nyitott teraszon lévő szobalétra legfelső fokán-, és a másik lábával a teraszkorláton állva, belerakta a Grante 180-as tükörhöz a C-sávos, H/V-es LNB-be a terelőlapkát, én meg segítően néztem Őt!)
No de, a végeredmény számít, így elkezdtem a nálam most fogható, általam eddig még nem vett körpoláros programok jelenlegi vételi paramétereinek felkutatását és bemutatását. Persze, ezek jelentős része utánközlésnek is minősülhet, hiszen ezek jelentős részét Szabolcs már hónapokkal ez előtt bemutatott.
Számomra két új tanzániai tv-program vételi lehetőség érhető el 180 cm-es antennával az Eutelsat 10A (E.10,0) műhold 3,759 GHz (R) SR:7610, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval Tanzániának sugározott Startimes szolgáltató műsorcsomagból;
- Arise & Shine TV; PIDs:221/222, angol nyelvű, tematikus tanzániai tv-program.
- WRM TV; 1119/2119, angol nyelvű, vallási szellemiségű tanzániai tv-program.
Az újabb tv-programok vételéből rögzített (logo, inzert) képernyő fotóim közül, 2-2 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
DxBozoth
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2008.09.17. 18:59
Tartózkodási hely: Püspökladány
Vételi telephely: Püspökladány

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: DxBozoth »

Már régebb óta megjelent a nyugati 45,0 fokon lévő, Intelsat 14 sorozatszámú műholdon a Revival Channelnevű, francia nyelvű, camerooni, vallási szellemiségű tv-csatorna a 3,916 (H), SR:1213, FEC:3/4 értékű transzponderen, és bár Europe & Africa Beammel jelzik a műholdas listák, a sikeres, stabil vételéhez, nagyméretű, minimálisan is 3 méteres antennára volt szükség.
Egyébként jelenleg ez az egyetlen álladó jellegű tv-program, amely a C-sávban vehető e műholdról.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Szabolcs után kb. egy hónappal - körpoláros fejjel - sikerült nekem is megfognom a keleti 10,0 (Eutelsat 10A) műholdpozícióból, 3,790 GHz (R), SR:1292, FEC:5/6, PIDs:102/101 transzponder értékekkel a nigériai, TOS TV tematikus tv-csatornáját, MPEG-4 DVB-S QPSK rendszerben, modulációval. Az "új" tv-program jelenleg még az egyik legnagyobb jelszinttel (cca. 160 cm-es antennával is) vehető csatorna e műholdról, de a tapasztalatok szerint, egy idő után visszaszoktak venni ebből.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Még a tavasszal (áprilisban) indult el a nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióban egy guatemalai minicsomag a Canal Antiqua és a Conectados con Dios TV programokkal; 3,710 GHz (L), SR:8330, FEC:3/4, transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB- QPSK rendszerben, modulációval, amiről én is beszámoltam már a tavasszal. A csomagban elindult a nyár folyamán még az 513/514 PIDs értékekkel a Dominikai Köztársaságból a Gallero Soy, igen csak tematikus csatornája, kakas viadalokkal, amiről Szabolcs már korábban beszámolt itt a Fórumon. Egyébként a Gallero Soy műsorideje naponta csak egy óra időtartamú, így érdemi adást nehéz elcsípni rajta. 170 cm-es antennával vehetővé vált a kis csomagban még a honduraszi, Maya TV 16:9-es képformátumú, 200/201 PIDs csatornaértékű programja is, ami innen jóval kedvezőbben vehető mint ezen műhold 3,637 GHz (L) transzponderű, eredeti helyéről.
Néhány mostani, az elmúlt napokban rögzített vételi fotóim közül néhányat bemutatnák a számomra "új műsorokból";

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Újabb vételi lehetőség a keleti 83,0 fokon a G-Sat 30 sorozatszámú indiai műhold 3,776 GHz (H), SR:11250, FEC:5/6 transzponder értékű, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott indiai szolgáltatói csomagjában a 209/309 csatorna PIDs értékekkel elindult, indiai, Sanskriti 24x7 tv-programja, melyről (logojáról) vételi fotót is csatolnék.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Szabolcs jelezte már korábban a Fórumon, hogy a keleti 10,0 (Eutelsat 10A) műholdpozícióból, 3,647 GHz (R), SR:18824, FEC:5/6 transzponder értékű, kenyai, MPEG-4 DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott műsorcsomagban megjelent a JCDH TV vallási szellemiségű csatornája 2193/2194 PIDs értékekkel, de ennek vétele számomra még új vételnek számít.
A kenyai műsorcsomagban találtam egy (számomra) újnak tűnő további tv-csatornát is, amelynek vételi lehetőségéről a C-sávos új vételek könyvtárában még nem olvastam a Fórumon, nem láttam arról program logokat. Ez a - szintén vallási szellemiségű - Aviation TV programja, 1101/1102 PIDs értékekkel. A StarTimes műsorszolgáltató kenyai műsorcsomagja továbbra is 180 cm-es vevőantennát igényel.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése