Tükrök forgatása, pozícionálása.

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Tükrök forgatása, pozícionálása.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Tolómotorok, Diseq forgatók...
Avatar
Jimmysat
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2008.09.16. 17:25
Tartózkodási hely: Nagygyimót
Vételi telephely: Nagygyimót

Strong HH diqect Motor

Hozzászólás Szerző: Jimmysat »

2 évig tökéletesen kezelte a Dreambox7000s a Motrot GO-TO állásban 2 honapja Csak monuális -an lehet a poziciokat betáplálni Mi lehet a megpoldás?? Jimmysat 8)
Avatar
Jimmysat
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2008.09.16. 17:25
Tartózkodási hely: Nagygyimót
Vételi telephely: Nagygyimót

SAT-DXKLUB

Hozzászólás Szerző: Jimmysat »

Hasznos segitség lehet ez az oldal aki a Diseqt Motrot szertetné beállitani
http://www.napnet.hu/lnyari/Forgato/Forgato.htm Jimmysat
Avatar
Pedro
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.09.17. 17:45
Tartózkodási hely: Érd
Vételi telephely: Érd

Re: Strong HH diqect Motor

Hozzászólás Szerző: Pedro »

Jimmysat írta:2 évig tökéletesen kezelte a Dreambox7000s a Motrot GO-TO állásban 2 honapja Csak monuális -an lehet a poziciokat betáplálni Mi lehet a megpoldás?? Jimmysat 8)
Próbáltad reset-elni a diseq motort ?
Avatar
Jimmysat
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2008.09.16. 17:25
Tartózkodási hely: Nagygyimót
Vételi telephely: Nagygyimót

Re: Strong HH diqect Motor

Hozzászólás Szerző: Jimmysat »

Pedro írta:
Jimmysat írta:2 évig tökéletesen kezelte a Dreambox7000s a Motrot GO-TO állásban 2 honapja Csak monuális -an lehet a poziciokat betáplálni Mi lehet a megpoldás?? Jimmysat 8)
Próbáltad reset-elni a diseq motort ?
Már azon is túl vagyok. Sajna ugy sem. Jimmysat :lol:
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Van a régi idõkbõl egy PMP 102 - D típusu positionerem, melyet szeretnék beüzemelni, de már nincs meg a leirása. Valakinek lenne e egy leirása?
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Ilyen még nem történt velem. Reggel óta folyamatosan 100-110 km/h erõsségû vihar van nálunk, 140 km/h -s széllökésekkel. A Käthrein tükröm (180 cm-es) tolómotorja végén lévõ M12 -es csavar (ami a tükörhöz van rögzítve) addig rázkódott, míg a kontraanyás rögzítés ellenére a csavar letekeredett. Megjegyzem, mindkét antennát a nyugati végen tartom ilyen viharban (ÉNY-i szél), hogy a szél azt minél kisebb felületen érje azt ! Az eset 16 óra körül volt. Azután az antennát a szél átfordította a keleti végpozícióba (függõlegesen áll, a súlya huzza), és minden erõs lökésnél "koppan" egyet ! Méreg, de ilyen szélben nem igazán szeretnék a tetõre menni..
Avatar
chab7
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.01.13. 14:46
Tartózkodási hely: Kisvárda
Vételi telephely: Kisvárda
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: chab7 »

Kocsis Ferenc írta:Ilyen még nem történt velem. Reggel óta folyamatosan 100-110 km/h erõsségû vihar van nálunk, 140 km/h -s széllökésekkel. A Käthrein tükröm (180 cm-es) tolómotorja végén lévõ M12 -es csavar (ami a tükörhöz van rögzítve) addig rázkódott, míg a kontraanyás rögzítés ellenére a csavar letekeredett. Megjegyzem, mindkét antennát a nyugati végen tartom ilyen viharban (ÉNY-i szél), hogy a szél azt minél kisebb felületen érje azt ! Az eset 16 óra körül volt. Azután az antennát a szél átfordította a keleti végpozícióba (függõlegesen áll, a súlya huzza), és minden erõs lökésnél "koppan" egyet ! Méreg, de ilyen szélben nem igazán szeretnék a tetõre menni..
huhhhh
ez nagyon durva
én is mindig izgulok nagy szelek esetén
Avatar
M.Karoly
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.09.20. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Hozzászólás Szerző: M.Karoly »

Sziasztok, úgy látszik nem csak én izgulok az ilyen idõjárási körülmények miatt. Itt Bp-is nagy szelek voltak kb :100km lökésekkel, de szerencsére nálam nem volt komolyabb probléma, pedig az én 180-asom is kb-10-11m magasban van fent a háztetõn. A magas fák miatt csak itt tudok tevékenykedni. Ráadásul a ház pont benne van egy É-Ny-ti szélcsatornába. Nem könmyû, de félre a problémákkal kisérletezzünk tovább. Kocsis Feri, örömmel látom hogy a Péter is megnyilvánult. Üdv. mindenkinek M.Karoly /kisdobos/.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

M.Karoly írta:Sziasztok, úgy látszik nem csak én izgulok az ilyen idõjárási körülmények miatt. ... Kocsis Feri, örömmel látom hogy a Péter is megnyilvánult. Üdv. mindenkinek M.Karoly /kisdobos/.
Szevasztok !
Tegnap este elcsendesült a vihar, kimentem a tetõre "kárfelmérni". A tolómotor csak karcolta a tükör hátoldalát, egy csíkban "festékhiányos" lett... Látszólag más gond nincs... Az, hogy a folyamatos rázkódás okozott-e a fejekben kárt, csak ma fog kiderülni (16 órakor érek haza, és ha eláll addig az esõ, kimegyek megreparálni a tükröt. Most a tolómotort 3 db anyával + rugós alátét rögzítem majd. És szokás szerint minden csavart meghúzok (sajnos, utolján erre november végén volt példa - és itt az eredmény...)
Péter beleásta magát a szkennelt (és egyéb) fotók elhelyezése témába a Fórumon. Az eredmény a Sat topicban...
Válasz küldése