Kérdések a DVB-T / DVB-H -val kapcsolatban.

Nem regisztrált olvasók kérdései a tvdxklub@freemail.hu e-mail címre küldött levélben.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DVB-T HRT

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szia derrick.

A Horvát DVB-T adást Pécsen a (D1 zónából) valószínû lehet fogni fõleg ha jó a rálátás az adóra,ugyan is mind össze csak 50 km a legközelebbi DVB-T adó torony a Belje. ten.szint.f.m. 241m A mux C38/H, B mux C44/H Természetesen egy megfelelõ kültéri antennával,szobaantennával szinte semmi esély az állandó vételre.
A D2 zónából a C23/H A mux,C39/H B mux

C42-C54-es csatornát jelenleg nem tartalmaz a Horvát DVB-T adótáblázat a határ közeli adóknál.

http://www.hrt.hr/index.php?id=173&tx_t ... 4285ba6714
http://www.hrt.hr/fileadmin/video/Sve_r ... e_ver3.jpg

Üdv.:podapu
derrick
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.08.30. 15:25
Tartózkodási hely: Pécs
Vételi telephely: Pécs

Hozzászólás Szerző: derrick »

Köszi a pontosítást popadu!
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Futyulos írta 2010.04.14. (20:35)
Téma: Osztrák adók


Kedves Ferenc!

A következö lenne a kérdésem:
Osztrák adókat szeretnék nézni ORF1 - 2, ATV stb. Ezek a legfontosabbak.
Milyen módon van erre lehetöség, ha egyáltán van? -a parabolás megoldáson kívül.
A hely Pécs. LCD TV-m van, ami (DVB-C és) DVB-T-s, esetleg egy antenna ehhez?
Válaszát elöre is köszönöm.

Üdvözlettel,
F.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta 2010.04.18. (20:40)
Téma: Osztrák adók


Kedves Nándi !

A témában e-Mailt küldtem címedre.
Figyelmedbe ajánlom a Magyar TV-DX Klub Fórumát ( http://tvdx-klub.fw.hu/ ), nézd meg az "Olvasóink kérdezik" topicot.

Üdvözlettel: Kocsis Ferenc
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Stubiflex írta 2010.09.09. (13:15)
Téma: Ukrajna DVB-T


Sziasztok!

Orulok, hogy csatlakozhattam hozzatok.
Kb 15 evvel ezelott en is foglalkoztam TV es radio DX-el.
Szlovak, Roman, Magyar es Orosz/Ukran csatornakat fogtam sajat epitesu antennakkal es kis zaju fejerositokkel.
URH DX-re sajat epitesu Qubical Quad antennat hasznaltam, szinten kis zaju fejerositovel, amit magam epitettem es hangoltam.
Eseti jelleggel Francia es Spanyol FM adokat fogtam, allando jelleggel pedig a debreceni telephelyrol a Danubius radiot 103.3 MHz-en, sajat epitesu URH FM vevokeszulekkel.
Kesobb az erdeklodesi korom a muholdas vetel iranyaba tolodott.
Nem igazan gondoltam volna, hogy ujra foldfelszini csatikra fogok vadaszni, de a DVB-T miatt ujra erre kell vetemedjek.
A napokban megvasaroltam egy MPEG2/MPEG4 szabvanyt is ismero vevokeszuleket, most ahoz kernek segitseget, hogy milyen antennat vagy antennarendszert epitsek a Tokajrol sugarzott ket mux vetelehez.
Elhelyezkedesem Beregszasz kornyeke.
Kozvelen kozelemben hegyek nem zavarjak a tokaji ado vetelet.
Szivesen vennek konkret antennarajzokat , meretezve.
Venni nem akarok, abban nincs semmi erdekes.
Eleg surgos volna, mert lassan bekapcsoljak a fehergyarmati adot es akkor ertelmet veszti az igyekezet, ugyanis a gyarmati adora vizualis ralatasom van, mondhatni a kertek alatt latszik, bekapcsolasa utan egy szoggel is fog jonni a ket mux.
Varom a valaszokat, tisztelettel : Stubiflex.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

gabo írta 2010.12.14. (23:03)
Téma: MPEG-4 és MPEG-2 közösítése lehetséges?


Kedves Ferenc!

Tudom ez naiv kérdés...!

De szó szerint a by Sudi korábbi hozzászólása volnal ("Horvát TV Baranyában") melyre várnám válaszát.Helyileg Nagyatádon,mivel itt is kiválóan fogom új Ikusi Flashd antennával a horvát digitális földieket,de pár másodpercig minden OK.utána egy röpke szakadás.Tök jó kép és hang,majd nagyon rövid kihagyás.

Windows 7 Média Centerén a LEADTEK Winfast DTV 2000H Plus tunerrel a Mindig Tv szabadon foghatói nagyon jók."Bejön" vagy 6-7 horvát,de Mpeg-2-ön ,ez elõzek szerint.

Eggyesithetõ a két sugárzási formátum, mert LCD TV-re is szeretném rávinni ?

Köszönöm elõre is válaszát!
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A válasz egyszerû: az MPEG-4 rendszerû vevõk "visszafelé kompatibilisek", azaz az MPEG-4 vevõvel az MPEG-2 -es mûsorok is nézhetõk.

A "nagyon rövid kihagyás" (akadás) oka lehet pl. a nem megfelelõ jelerõsség, de lehet pl. a beltéri szoftverhibája is.

Üdvözlettel: Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Krommer Tibor írta 2011.02.11. (22:03)
Téma: DVB-T vételi viszonyok.


Tisztelt Kocsis Ferenc Úr .

Idestova már egy éve próbálkozom a magyarországi dvb-t csatornák vételével,több kevesebb sikerrel. A vétel helyszíne szlovákiai sladkovicovo városa, galántától mintegy 8 km -re. A múltév decemberéig a kabhegyi adótorony jelét fogtam , majd a gerecsei adó üzembehelyezése óta ezt tesztelem. Érdekes módon mindkét adónál az Ön által közzétett adóteljesítmények alapján - ami nagyjából azonos multiplexenként mindkét adó esetében - a c-mux l 99 százalékra stabil az idõjárás körüményeitõl függetlenül , míg az a -mux besötétedés után száraz hideg éjszakákon kiesik. Szeretnék ennek kapcsán érdeklõdni, hogy egyforma teljesímények esetén miért ez a különbség, hiszen csak egy-két csatorna a különbség. A vételt kétfajta antennával tesztelem. Az egyik egy aktiv erõsítõs lepkeantenna, a második pedig egy felsõ csatornacsoportra épített , antennadobozba helyezett erõsítõvel van ellátva. A set -top box egy Alcor 1500-as HD készülék. Az eredmény nagyjából egyforma. Végül még egy utolsó kérdés elképzelhetõ az a tény, hogy az analóg adások kikapcsolása után esetleg növekszik majd a fent emlitett adók teljesítménye és ezáltal javulnak a vételi viszonyok ?

Maradok tisztelettel a diószegi magyarság nevében.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta 2011.02.20. (13:00)

Kedves Tibor !

Kérem figyelje az alábbi oldalt:
http://www.tvdx-klub.fw.hu/
"Olvasóink kérdezik/Kérdések a DVB-T/DVB-H-val kapcsolatban" topik!

Üdvözlettel: Kocsis Ferenc
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DVB-T

Hozzászólás Szerző: podapu »

Tisztelt Tibor!

Üdvözlöm a TV-DX Klub fórumában.
Sladkovicovo és Gerecse közötti távolság kb: 80 km légvonalban.
Gerecse: C64/H, A Mux, Adóteljesítmény: 96.6 KW. C63/H, C mux. Adóteljesítmény: 96.8 KW.
Ekkora távolságból elméletileg állandó vételt lehet biztosítani miden idõjárási körülmény között egy nagy elem számú és kimondottan az UHF sáv tetején rendelkezõ, nagy nyereségû antennával. (790-860MHz) Természetesen az adóra a megfelelõ rálátás biztosítva legyen!
Lepke antenna: Minden idõjárási tényezõt figyelembe véve, a lepke antenna nem alkalmas távolabbi digitális adások vételére, legfeljebb 40 km távolságig. A másik antennát, amit említett nem ismerem.
Röviden, egy olyan antennát kell beszerezni vagy akár építeni, amely tudja legalább a 16dB nyereséget,és ezt a 60-69 tv csatornákon,az az a antenna legnagyobb nyeresége a 790-860 MHz-es tartomány közé esik! Még így is elõfordulhat hogy egy kis zajú erõsítõt kell beépíteni a fejbe hogy minden idõjárási körülmény között megfelelõ legyen a vétel.

Jó vételt!
Üdv.: podapu
Válasz küldése