DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri, sziasztok!
Az fmscan.org alapján megerősíthetem, hogy Petrohan adóját foghattad, mind irány, mind teljesítmény, mind a mux tartalma megfelel. Burgasz kisebb teljesítményű, és több, mint 20 fokkal keletebbre is van. Még egyszer gratulálok, nem semmi vétel!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Köszi Szilárd a megerősítést, a tippem jó volt!
Kép

Azóta is abban az irányban van az antennám, hogy ha még egyszer megcsípem az adást. De lehet hogy újabb 28 évet kell várnom hogy jöjjön a Bulgár tv adása.
Na persze ha még élek még akkor :D :D :D :D :D
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!
Szép ez a rendszer, hát még milyen szépen dolgozik! Csak az URH-antenna hiányzik róla!
Legközelebb, remélem, fel is tesszük!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Noná hogy fel lesz téve, 20.-a tiszteletére jól hátba szúrt a dokim úgy megyek mint a versenyló :D Ha majd nem bírsz mászni, felszaladok én pillanatok alatt! :D :D
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

Így utólag is hadd gratuláljak a vételhez - most olvastam ezt a fórumot.Tudom, az azonosítás nehéz, de had említsek meg még egy adóállomást, mégpedig az RRTS Kărneva livada (РРТС Кърнева ливада) -t, az URH adóit (88,2; 102,3) szinte állandóan veszem, míg a RRTS Petrohan (99,5; 101,4) ritka vendég nálam. A két állomás Szarvasról 1° iránykülönbséggel látszik, mindkettő a UHF 49-en üzemel, Kărneva livada bő 60km-rel közelebb van, viszont Petrohan tengerszit feletti magassága nagyobb.

Csak így tovább!

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T műsorsugárzás Bulgáriában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Németh Józsi írta:Szia Gyuri!

Így utólag is hadd gratuláljak a vételhez - most olvastam ezt a fórumot.Tudom, az azonosítás nehéz, de had említsek meg még egy adóállomást, mégpedig az RRTS Kărneva livada (РРТС Кърнева ливада) -t, az URH adóit (88,2; 102,3) szinte állandóan veszem, míg a RRTS Petrohan (99,5; 101,4) ritka vendég nálam. A két állomás Szarvasról 1° iránykülönbséggel látszik, mindkettő a UHF 49-en üzemel, Kărneva livada bő 60km-rel közelebb van, viszont Petrohan tengerszit feletti magassága nagyobb.

Csak így tovább!

üdv Józsi
Szia Józsi.
Sokat törtem én is rajta a fejem. Azért esett a választás a Petrohan adóra mert a legmagasabban van abból az irányból és elég nagy az adóteljesítmény is. Az elmúlt 46 évben, amióta dx-elek mindössze háromszor fogtam a Bulgár adást. Meglehet hogy a Kărneva livada lehet, nem tudni. A lényeg hogy sikerült venni az adást :D
Üdv.: podapu
Válasz küldése