DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma is nagyon nagy jelszinttel volt vehető mind két Mux C.27/H Belgrad, és Szabadka a C.47/H csatornákon.
Szerintem még a C.30 csatornán nincs digitális adás mert valószínű vehető lett volna, ugyan is mind két adó 90/100% minőségben volt vehető.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az Újvidéki Mux-ot C.31/H csatornán most fogtam először. A mux tartalma megegyezik a régen mpeg 2-ben sugárzott adásokkal RTS1, RTS2, RTS HD, RTS Digital. A különbség csak annyi hogy most DVB-T2-ben sugározza a 4 csatornát.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

Nem egyezik meg a tartalma, csak a Boxod nem mentette le a többi csatornát. A MUX tartalma az alábbi:
RTS 1
RTS 2
RTS HD
RTS Digital
RTV1
RTV2
B92
Pink
happy
Prva TV
Test

Ezt sugározza Szabadka is a K147-en.

Üdv.
Franjo
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia franjobp

Valóban nem mentette el a beltéri, ma kora reggel sikerült elcsípni nagyobb jelszinttel az adást Újvidékről és minden adás megvan. :)
Üdv.
Üdv.: podapu
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Gratula! :)

Még csak annyit tennék hozzá, hogy az Avaláról sugárzott multiplex tartalma különbözik az altalam felsoroltaktól: ott nincs RTV2, de van Studio B. Belgrádiaktól azt is hallottam, habár szerepel a hivatalos infókban az RTV1 sugárzása, állítólag kihagyták a MUX-ból... Ha valakinek sikerül a K27-en elcsípni, le tudja ellenőrizni. Én amikor Vajdaságban vagyok, nem sikerül, erős analóg adás van a K27-en (Happy TV, Iriški venacról).
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

franjobp írta:Gratula! :)

Még csak annyit tennék hozzá, hogy az Avaláról sugárzott multiplex tartalma különbözik az altalam felsoroltaktól: ott nincs RTV2, de van Studio B. Belgrádiaktól azt is hallottam, habár szerepel a hivatalos infókban az RTV1 sugárzása, állítólag kihagyták a MUX-ból... Ha valakinek sikerül a K27-en elcsípni, le tudja ellenőrizni. Én amikor Vajdaságban vagyok, nem sikerül, erős analóg adás van a K27-en (Happy TV, Iriški venacról).
Szia.

Most is jön! Nagyon erős a reggeli tropó. A C.27 csatornán nincs RTV1, RTV2 de van StudióB.
De egy másik megfigyelés, változás, nincs HD adás, de a szabadkai mux-on sem.
Üdv.: podapu
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

Elvileg ott kell lennie a HD adásnak is, de valamit állítottak a paraméterein. Találkoztam már olyannak, hogy a MUX többi részét 1-2-3... csatornahelyekre tárolja a box, a HD-t pedig a 800-asra... Valamit szépen elszúrtak a szerbijánacok... :D
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Nyílvánosságra hozták a szerbiai DVB-T hálózatok frekvecniakiosztását, valamint az adótornyok sugárzási paramétereit:

https://www.ratel.rs/upload/documents/R ... -73-13.pdf

Frekvenciakiosztás:
Szabadka: 29, 40, 43, 55, 58, 59, 69
Zombor: 34, 39, 40, 43, 58, 62, 64
Nagykikinda: 29, 32, 51, 55, 59, 63, 69
Vörösbérc, Tarcal-hegy (Újvidék): 24, 30, 41, 48, 54, 61, 66
Versec: 25, 31, 37, 42, 49, 56, 60
Avala: 22, 28, 33, 45, 57, 62, 64
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok, szia Franjo!
Szuper, részletes leírás!!
Bevallom, én nem ismertem a "dBW" mértékegységet, ezért rákerestem a wikipédián, ha esetleg más sem ismerné:

he decibel watt or dBW is a unit for the measurement of the strength of a signal expressed in decibels relative to one watt. It is used because of its capability to express both very large and very small values of power in a short range of number; e.g., 1 milliwatt = −30 dBW, 1 watt = 0 dBW, 10 watts = 10 dBW, 100 watts = 20 dBW, and 1,000,000 W = 60 dBW.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Hazai fórumon különböző forrásokra hivatkozva, olyan híreket terjesztenek a tagok, miszerint holnap (11, 14.) az ország 75 százalékának megfelelő lefedettséget biztosító DVB-T2 szabvány szerinti sugárzás indul a kijelölt adótornyokról. Ezek egy újonnan kiépített rendszeren keresztül fogják szórni a digitális TV műsorait; a tavaly novemberben leállított TV Avala megüresedett frekvenciáit fogják felhasználni, mégpedig megnövelt adóteljesítményekkel. A magyar Dx-ereket a következő adók érintik:
Újvidék (Crveni Cot) - C30, 100 kw
Beograd (Avala) - C28 - 100 kw (remélem, nem fogja megölni a csávolyi C muxot nálam).
Tudomásom szerint Szabadkáról marad a C47 csatorna. A multiplex tartalmát illetően nem tudok változtatásról egyelőre. Start 14:30.
Üdv: Győzi
Válasz küldése