Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

Hajnal István írta:Szerbusztok!
Én egy SPEKTRUM BTA-S--26 -al próbáltam a vételt Szlovákia felõl vertikális polaritással.
C21-en 92%os jel szint és minõség a kereskedelmi 4 adó (Doma, Markiza, JOJ, JOJ Plus), és a C48-ón 69% -os jelszint és 72%-os jel minõség a 2 közszolgálati(STV1, STV2). Ezek az adatok nappali adatok.
Szevasz István.

Ez egy teljesen reális adat, ugyan is ugyan az a nyaláb takarja Lõrincit is mint Jászfényszarut.
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3607

Üdv.
eagle2
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.12.17. 02:17
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

dvbt

Hozzászólás Szerző: eagle2 »

dvb-t vételnél mennyit számit 1 decibel ?
más szoval ha épp csak erösen töredezett a kép, vagy épp csak elvétve vannak képkockák akkor mennyivel több jel kell a tiszta képhez ?
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: csadam »

Szép napot mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik antenna lenne alkalmas a szlovén és horvát egyidejűleg történő vételére:
http://www.ostelsat.hu/uhf_tv_antenna_d ... _A2665.htm

http://www.ostelsat.hu/uhf_televizio_an ... _A1615.htm ?
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

A Szlovén dvb-t adásra van esélyed. A lefedettségi térkép szerint is.
A Horvát adók lefedettségéből már kiesel. Talán Sljeme (Zágráb) adóállomásról lehet némi esély (kisebb terjedéseknél )a földrajzi adottsága miatt mivel 1033 m magasságban van az adó. De a vételi távolságod nagyon sok ahhoz hogy minden időjárási körülmény között fogni tud! 194 km
Antenna, hogy melyiket? Egyiket sem! A háromágú: UHF TV antenna Dipol 44/21-69 Tri Digit ECO LNA-177 erősítővel együtt 80 km-re biztosít jó képminőséget minden időjárási körülmény között! Nyílásszöge nem igazán jó, ezt és ezekhez hasonló antennákat nem távolsági vételre találtak ki. A kisebbik antenna max 40km és jóindulatú voltam.
A szlovén adó sincs ám közel 160km annak ellenére hogy bele esel a vételi terület szélén lefedettségi térkép szerint, azért oda is egy komolyabb antenna kell.
PL: TV-4591F szélessávú antenna
ISKRA 92F szélessávú antenna
Triax Unix 100 szélessávú antenna
SPEKTRUM BTA-S--50,erről az antennáról Szilárdnak vannak tapasztalatai!
Javaslom vedd fel a kapcsolatot Szilárddal (sszilu) Ő egész közel van hozzád és biztosan jobb tippjei vannak neki mint nekem,én távol vagyok a nyugati határtól!

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=1033

http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Üdv,és jó vételt!
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Csadam!

Távoli adások vételénél nagyon fontos, hogy pontosan irányba álljon az antenna, csak forgatóval lehetséges egy antennával a két távoli adás vétele. A kisebbik antenna helyi vételekhez való, a három ágúról Podapu leírta, amit tudni kell. Én a saját tapasztalataim alapján, elsősorban a győri Spektrum leghosszabb változatát ajánlom, a 91 F-es, szlovén Inglar antennát kevésbé, mechanikailag gyengébb kivitel. Mindenképpen kell majd erősítő is, én a Terra AB011 erősítőket használom, illetve Podapu tud más típusokat is ajánlani, végigpróbált szinte mindent, amit kapni lehet, sőt, még amit nem, azt is...
Ha szerencsés helyen vagy, és nincs az útban semmi tereptárgy (domb, épület, stb...), akkor számíthatsz vételre, de sajnos ebből a távolságból már korántsem biztos a stabil vétel.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: csadam »

Sszilu írta:Szia Csadam!

Távoli adások vételénél nagyon fontos, hogy pontosan irányba álljon az antenna, csak forgatóval lehetséges egy antennával a két távoli adás vétele. A kisebbik antenna helyi vételekhez való, a három ágúról Podapu leírta, amit tudni kell. Én a saját tapasztalataim alapján, elsősorban a győri Spektrum leghosszabb változatát ajánlom, a 91 F-es, szlovén Inglar antennát kevésbé, mechanikailag gyengébb kivitel. Mindenképpen kell majd erősítő is, én a Terra AB011 erősítőket használom, illetve Podapu tud más típusokat is ajánlani, végigpróbált szinte mindent, amit kapni lehet, sőt, még amit nem, azt is...
Ha szerencsés helyen vagy, és nincs az útban semmi tereptárgy (domb, épület, stb...), akkor számíthatsz vételre, de sajnos ebből a távolságból már korántsem biztos a stabil vétel.

Üdv.: Szilárd
Köszönöm a tanácsokat! :) Csak azért kérdeztem, mert az osztrákok (Semmering: 112 km, Graz: 140 km, Rechnitz: 69 km) gond nélkül jönnek, és arra gondoltam, hogy a szlovénre is lehet esélyem (Pohorje: 162 km)...
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Csadam!
Érdemes lenne pár hétig tesztelned a jelenlegi antennáddal Pohorjét, Sljemét, sőt, a hozzád jelentősen közelebb lévő, horvát Ivanscicát. Utóbbi vertikálisan sugároz, nálam a leggyakoribb horvát vételek innen érkeznek. (Sljeme 25, 42, 48 teljes magyar és szlovák fedésben van.) Ha többször látod valamelyik adót kis antennával, akkor bátran fejleszthetsz!
Ivanscicán van a 96,1-en (H-polarizáció) egy HRT-HR3 rádióadás, egy sima dipollal próbáld meg befogni, ez is segíthet a tesztben.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: csadam »

Sszilu írta:Szia Csadam!
Érdemes lenne pár hétig tesztelned a jelenlegi antennáddal Pohorjét, Sljemét, sőt, a hozzád jelentősen közelebb lévő, horvát Ivanscicát. Utóbbi vertikálisan sugároz, nálam a leggyakoribb horvát vételek innen érkeznek. (Sljeme 25, 42, 48 teljes magyar és szlovák fedésben van.) Ha többször látod valamelyik adót kis antennával, akkor bátran fejleszthetsz!
Ivanscicán van a 96,1-en (H-polarizáció) egy HRT-HR3 rádióadás, egy sima dipollal próbáld meg befogni, ez is segíthet a tesztben.

Üdv.: Szilárd
Köszönöm a tippeket! :) Ivanscicáról a 106.4 HRT-HR 2 vételéhez nálam nem szükséges terjedés, elég kiforgatni a győri Kossuthot... Sljeméhez elég egy minimális terjedés a tökéletes rádióvételhez: a 89.7 Antena Zagreb és a 98.5 HRT-HR 2 is könnyen "behozható"...

Lenne még egy kérdésem: Jelenleg egy erősítős lepke antennát használok DVB-T vételre. Ez NY felé van irányítva, és Semmering (A-BN 100% / B-X2 70-90%), Sopron (A 100%) és Kabhegy (C 100%) jön vele... Ha ezt az antennát Pohorje felé állítom, akkor van lehetőségem Graz és Kabhegy vételére?
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Csadam!

Az antennádnak elég nagy a nyílásszöge, szerintem nem lesz Kabheggyel és Grazzal gond, de persze, majd kiderül! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Antennák DVB-T vételhez (kérdések, tapasztalatok).

Hozzászólás Szerző: csadam »

Sszilu írta:Szia Csadam!
Az antennádnak elég nagy a nyílásszöge, szerintem nem lesz Kabheggyel és Grazzal gond, de persze, majd kiderül! :-)
Üdv.: Szilárd
Köszönöm a megnyugtató választ! :D
Válasz küldése