DVB-T mûsorsugárzás Csehországban.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A 2009. március 31 -én üzembe helyezett Mikulov (Dévín) adója ÉNY Dunántúlon alkalmanként elérhetõvé vált az UHF 40/H csatornán.
Az elsõ jelzés Mogyoródi Ervin (Pápakovácsi) amatõrtársunktól érkezett, aki sikeresen vette az adót.
Nálam a Mikulovról sugárzott analóg mûsor (CT-1, UHF-26/H) vétele stabil, mindig is az volt.
A DVB-T adás vétele is stabil, de a jelminõség változó. A Strong beltérim magas küszöbszintje miatt (cca. 30% jelminõség) általában csak késõ este-kora reggel között stabil a vétel. Igaz, akkor akár 95% jelminõség is összejön. Pl. ma reggel is...
További infók itt:
http://www.kocsis-ferenc.hu/htm/dvb-t.htm

A témáról a Telehold következõ, augusztus 14-én megjelenõ számában olvashattok (már ha belefér a számba, mert az is elõfordul, hogy egy-egy cikk heteket csúszik, vagy több részletben közlik...)
Az adó egyébként a 2. multiplexet sugározza:
- Prima
- Nova
- Nova Cinema
- Barrandov TV
- Prima Cool

Sajnos, a további multiplexek ezen adóról történõ elindítására még sokat kell várni... Íme a menetrend:
1. multiplex: UHF-29/H, 2010.05.31.
3. multiplex: ?
4. multiplex: ?

Végül néhány fotó a vételekrõl:
KépKép

KépKép
Kép
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Fiúk!
Ha valaki TV elõtt ül: egyre jobb a terjedés. Nálam Mikulov "kikönyököl"...
(UHF-40/H).
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:A témáról a Telehold következõ, augusztus 14-én megjelenõ számában olvashattok (már ha belefér a számba, mert az is elõfordul, hogy egy-egy cikk heteket csúszik, vagy több részletben közlik...)
Hát igen, nem fért bele...
A jövõ heti szám meg "necces" lesz, sok az anyag...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A ma megjelent 36. számban (Telehold) lehozták a cikket.
Sajnos, az analóg adók lekapcsolási ütemterve lemaradt... Remélem, hamarosan pótolják (a köv. heti szám lapzárta már megvolt).
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Sajnos, az analóg adók lekapcsolási ütemterve lemaradt... Remélem, hamarosan pótolják.
A ma megjelent 38. számban (Telehold) megjelent az ütemterv.

Más: a cseh Mikulov DVB-T adója (ch. 40) napok óta jól jön. Most éppen - az esõ ellenére -:
Szint: 61 %
Minõség: 95 %

További infó: Lébénybõl is visszajelezték az adó sikeres vételét. Már csak Molnár Iminek szurkolok, hogy összejöjjön... (a DX találkozóig)
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

jó tropó

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok! Szia Feri!

Stabil, 60 % jelerõsséggel és 100%-os jelminõséggel fogható nálam az UHF33-on Jihlava, a cseh 1. multiplex. Az analóg vétel is jó észak-nyugatról. Talán megmarad reggelig a jó vétel!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!

Az elõzetes terveknek megfelelõen 2009.11.29 -én lekapcsolják a Brno-Kojál nagyadóról a CT-2 analóg programját, másnap, november 30-án pedig elindítják az 1-es muxot. Ez az UHF-29/H csatornát érinti, ami az Észak-Dunántúlon gyakori vendég volt. Ennél csak az R9 gyakoribb, az nálunk stabil volt a Sopron adásszünetében... Tehát egy erõs hónap az indulásig.
Az elõzetes tervekkel ellentétben viszont nem várják meg a csehek a 2010.05.31 -et a Mikulov adóról indítandó 1-es muxal (TL megbízható információja szerint). A régi adóantennát november 26-27 -én emelték le a helyérõl, emelték fel az újat a helyére. Sajnos emiatt provizorikus antennáról folyik a 2-es mux sugárzása, így aztán nagyon gyenge... Az 1-es muxot - a kojáli nagyadóval egyidõben - november 30-án helyezik üzembe, ugyancsak az UHF-29/H -n.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Az elõzetes tervekkel ellentétben viszont nem várják meg a csehek a 2010.05.31 -et a Mikulov adóról indítandó 1-es muxal (TL megbízható információja szerint). A régi adóantennát november 26-27 -én emelték le a helyérõl, emelték fel az újat a helyére. Sajnos emiatt provizorikus antennáról folyik a 2-es mux sugárzása, így aztán nagyon gyenge...
Sajnos, a provizorikus antennáról történõ sugárzás november 27 -ig tart. Ezen idõpontig az adó kizárólag Csehország középsõ részei felé sugároz (!) Tehát vételére (UHF-40) legelõbb november 27-én lesz esély, igaz, akkor már az új antennáról adnak. Takács Laci további infókkal is szolgált: akit érdekel, az alábbi linken végigkövetheti a mikulovi tornyon elvégzett antennacserét.
http://www.digitalnitelevize.cz/magazin ... devin.html

Magyarázatul:
- zöld antenna: analóg Prima TV antennája,
- piros antenna: "CT-1" (UHF-26, analóg),
- szürke henger: a "B" mux (provizorikus).

Ezek az antennák mind leszerelésre kerülnek, és minden az új antennáról kerül majd kisugárzásra.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Szevasztok!

Az elõzetes terveknek megfelelõen 2009.11.29 -én lekapcsolják a Brno-Kojál nagyadóról a CT-2 analóg programját, másnap, november 30-án pedig elindítják az 1-es muxot.
Új információ a www.digitalnitelevize.cz oldalról:
Az UHF-29. Brno-Kojál ("CT-2") lakapcsolására 2009. november 30-án kerül sor, így az 1-es mux indítására december 1-én kerül sor (UHF-29/H) mind Mikulov, mind a Brno-Kojál nagyadójáról.
:oops:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Érdekesen alakult a mai reggel: 07.20 óra magasságában - köd volt - átlagos vétel mellett (a nem kiváló minöségben vehetö adók részletezve)
- Jauerling ("B"és "C" mux jelminöség: 95-100 %, "A" mux nem jött),
- Bratislava/Technopol (100% jelminöség),
- Györ ("A" mux küszöbszint alatt, "C" mux nem jött)
50% -os jelminöséggel jött Mikulov, provizorikus adóantennával...
Mit nem mondjak, kicsit meglepett... :roll:
Válasz küldése