DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

nem lehetséges a túlvezérlõdés?

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Tibi!

Nem inkább túlvezérlõdés van? Egy rövidebb dróttal, a tévé mellõl próbáltad?

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Re: nem lehetséges a túlvezérlõdés?

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

Sszilu írta:Szia Tibi!

Nem inkább túlvezérlõdés van? Egy rövidebb dróttal, a tévé mellõl próbáltad?

Üdv.: Szilárd
Szia Szilárd!

Nem hiszem, az átállítás elõtt teljesen jó volt! A "darab drót" azért jó lenne mert nem látja Sopront :lol:
Tetõantenna meg sajna kell az osztrákok és a szlovákok miatt.
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Gyõr

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Tibi!
Igen, én is rájöttem közben, hogy úgy már nem SFN.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma is hasonló a terjedés mint tegnap. Figyelve a déli és nyugati irányt a C37/H csatornán erõs jel jött be a beltérire. Rákeresés után derült ki hogy a Magyar B Mux,Sárszentlõrinc/Úzd adóállomás. (154 km) Nem nagy örömömre mivel ezt a frekit üresnek hittem. ( Egy magyar adó van ezen a frekin az úzdi és nem több.) További hangolás után hasonló minõségben jön a 52/H,67/H csatornán a másik két Mux is Úzd-ról. Szomorúan kell tapasztalni hogy a Magyar DVB-T csatorna kiosztás,nagyon finoman fogalmazva kissé furán van kiosztva. Nem sokk üres freki maradt dx-re. Pár éve még azt hittem hogy a dx társadalom fellendül a digitális adások elindulása után. A pár évvel ezelõtti felbuzdulásom igen csak hanyatlóban van.

Kép..Kép..Kép

Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

DX

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri, sziasztok!
A magyar csatornakiosztás -és környékünkön a szlovák is-, véleményem szerint is szerencsétlen TV-DX-es szempontból. Ez jellemzõ a német/cseh kiosztás átfedéseire is. Sõt, Praha az 1. muxot adja az 53-ason, míg Jeseník a 2. muxot. Pedig lehetne üres csatornákat találni itt is, ott is.
A magyar digitális sugárzás fejlettsége, és ezzel egyidõben az analóg hálózat teljessége, a szomszédos országokhoz képest, nem segít a TV-DX amatõröknek. Azt hiszem, hogy a jelenlegi állapotnál, mármint, hogy majd' minden magyar adó 5-6 UHF csatornát elfoglal, nem lesz jobb, viszont a szomszédos országokban bõvítések azért lesznek, fõleg a Te környékeden számításba vehetõ területeken (Szerbia, Románia, Ukrajna, Bosznia-Hercegovina).
Én azért még nem írnám le ezt a hobbit! :-)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A magyarországi digitális átállás befejezése tovább módosulhat..........

http://nol.hu/belfold/20120119-digitalis_tili-toli
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

A pannonhalmi szlovák vételi lehetőségek után folytatnám a magyarokkal:

A vételi helyen analóg vétel több állomásról (Győr, Kabhegy, Széchenyi-hegy)is kiváló, a MindigTV is több "frekvencián" elérhető:
csatorna: jelszint: BER (Viterbi hibajavítás után):
25H MUX B Győr 52dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
29H MUX B Gerecse 76dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
38H MUX A ? 48dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
42H MUX A Győr 63dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
55H MUX B ? 50dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
61H MUX C Győr 61dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
62H MUX C ? 52dBuV 1,5E-6 (gyors képváltáskor megakad)- feltehetően zavarja a szomszéd 63H csatorna 30dB-lel erősebb jel
63H MUX C Gerecse 82dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
64H MUX A Gerecse 82dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)

Kabhegyi 61H és 64H csatornákat a közelebbi, nagyobb térerővel vehető adók azonos frekvencián üzemlelő csatornái miatt nem bírtam "beazonosítani". Gerecse adóállomásra tiszta időben optikai rálátás van, így nem csoda, hogy a közel 100kW-os teljesítményű adóról, a több mint 50 km-es távolság ellenére a 10mV feletti antenna kapocsfeszültség.

üdv Józsi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
Elindult a Magyar TV 3D-s adása a digitális csomagban az UHF43-as csatornán .
Kép Kép Kép
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

M3D kisérleti adás

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Az M3D kisérleti adását, már Június 06.-án vételezte valaki, egy másik fórumon található hozzászólások szerint, és Székesfehérvári vételről is beszámoltak ott.

Amint ezen a képen is látható: http://kepfeltoltes.hu/120606/m3d_www.k ... es.hu_.jpg

2012. 06.18.-áig, időnként volt műsor, a hsz-ekből itélve, leginkább a délutáni- kora esti órákban volt adás. Na most, azt vettem én ebből észre DVB-T vevő nélkül, hogy az UHF43-on sugárzó TV Várpalota adása, valamivel rosszabb lett (arra néz az antenna), de a mai naptól (06.18.) még rosszabb, szinte elveszik a DVB-T jelben az analóg adás, épp hogy csak látszik, ha finomhangolom a tv-t, valamennyit tekerhettek fel az adóteljesítményen. Ehhez képest a Főnix TV az UHF31-en még nyomokban sem jön, semmi csíkozás, így beállított antennával, csak az egyik ker. tv és a TelePaks zavarja ott egymást, Épphogy talán színesben jönne, ha ráállítom Bp felé az antennát, pedig elvileg 2kW-al adnak. Meg öcsém, volt osztálytársa beszámolt róla, múlt hét csütörtökön, hogy Seregélyes-en, erősítős szobanantennával és Optibox HDCX-1000 DVB-T vevővel sikerült vételeznie a műsort. Hozzávetőleges tippem szerint, sima erősítős nagylepkével, jó rálátás esetén akár 80-100km-ről is vehetőnek kell lennie, érzékeny vevővel, pláne dx-antennával, és jó terjedéskor 120-150Km-ről is összejöhet akár.

Valaki, már videót is feltett a mai 3D-s adásról, egy videómegosztóra. Zöldeskék-Piros színű mezei 3D szemüveggel is megnézhetőnek kell lennie, bár nekem olyanom nincs is.

http://www.youtube.com/watch?v=lhrYI5EZMo8

Ha, PC-n néznéd, kis infó róla: http://www.netboard.hu/viewref.php?post=16089864

Lefedettségi térkép:

http://ahrt.hu/files/tiny_mce/Image/Lef ... s_2012.jpg
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Hajnal István írta:Sziasztok!
Elindult a Magyar TV 3D-s adása a digitális csomagban az UHF43-as csatornán.
Szia István!
Mint tegnapi "Fórum látogatásodkor" is láthattad, már délelőt jeleztem (Klubhírek/Off topik köynvtárban) vételi fotó bemutatásával is a budapesti UHF 43 csatornán elindult m3D-t. Ez a vétel itt Pesten természetes.
Jó lett volna, ha a mostani vételi jelentésedben arról is írtál volna, hogy Jászfényszarun vetted-e Te az adást, s milyen antennával, hisz ez most egy 1 kW-os adóról megy.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése