DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Maradt számomra a 3 napon belüli csere... + a tanulság...
Hát a tanulság meglepõ volt: a barátságos fogadtatást követõen lehetõséget biztosított az üzlet vezetõje valamennyi náluk forgalmazott DVB-T vevõ kipróbálására. Így további Optibox vevõt, Strongot, Triaxot és Hirschmann -t próbálhattam ki.
http://www.direktdigital.hu/webshop/fol ... 4-hd.phtml
A végeredmény: az Optibox T1000 vevõk közel azonos érzékenységüek voltak, azaz ezeket Budapestre és a kabhegyi adó "tövébe" szánhatták gyártói. Távolabbról kár ezen készülékbe beruházni, mivel idõjárási tartalék nem marad... Tanulság: ezt a készüléket talán nem Szombathelyen kellene forgalmazni...
Nagyon kellemes meglepetés volt azonban a Strong: érzékenyebbnek tûnt, mint a Digipal-2. Legalábbis az üzlet szerény antennarendszerén tesztelve. Az Optibox pedig nyomába sem léphet. Csakhát ezek a készülékek kicsit drágábbak.
Azonos tuner érzékenységet tapasztaltam a Strong SRT-8300 CI és a Strong SRT-8345 CI+SRT-6006 kombó készüléket illetõen. Ez utóbbi most akciós áron (59.200 Ft) kapható, és ez osztrák viszonylatban is jó ár. Én is ez utóbbi mellett döntöttem.
BÁTRAN AJÁNLOM E TÍPUSOKAT BÁRKINEK !
Ami a kártyát illeti: az AH módosította közleményét, a kártya már most is pénzbe kerül. Mint kiderült: 6.000 Ft/db/év.
Az itthoni tesztet - más elfoglaltságom miatt - holnapra halasztottam.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Ma késõ délután, szakadó esõben teszteltem a Strongot. Valamennyi, a DigiPal-2 -vel vehetõ állomást kapásból hozta, valamennyit 98-100 % közötti jelminõséggel. Természetesen St. Pöltent is... Hát mit mondjak, fantasztikus.
Csak megjegyzem: a 36-os csatornán régóta látok egy nagyon erõs jelet.
A Strong letárolta a paramétereit: szabványos MPEG 2/4 jel... :lol:
mlck
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.01.05. 16:09
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa

Hozzászólás Szerző: mlck »

Üdv!Sajnos most nem tudom ellenõrizni, de nekem mintha a 36-os csatornán egy 10 csatornás multiplexet látna a beépített digitális vevõs LG tv-m (csak MPEG2-es), "Int service"-t ír ki benne a csatornák meg CH1-CH10 nevûek.
Pápáról a jelerõsség egy hirschmann szobaantennával 50%-os. Ugyanezzel talán két helyrõl is bejön mindkét osztrák multiplex, ha jó helyre tesztem az antennát a jobbik mindegyikbõl kb. 60-90% os jelszinttel és minõséggel jön. Szerintem ez az osztrák DVB-H lesz.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

mlck írta:Szerintem ez az osztrák DVB-H lesz.
Bocs! Az!
Még nem írtam le itt, de a titok már nem titok:
http://www.kocsis-ferenc.hu/htm/dvb-t.htm
Apropó: kérlek, az adatlapodra írd rá a QTH-d helyét...
Ui: Üdvözöllek a Fórumban!
Avatar
fmdx.hu
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.01.05. 17:10
Tartózkodási hely: Kõszeg
Vételi telephely: Kõszeg
Kapcsolat:

DVB-T MPEG-4 HD adások vételére alkalmas digitális vevõdekód

Hozzászólás Szerző: fmdx.hu »

DVB-T MPEG-4 HD adások vételére alkalmas digitális vevõdekóderek
Folyamatosan frissülõ lista:
http://www.frekvencia.hu/mpeg4hd-stbs.htm

http://www.frekvencia.hu/

Frekivadász
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

"A végeredmény: az Opticum vevõk közel azonos érzékenységüek voltak, azaz ezeket Budapestre és a kabhegyi adó "tövébe" szánhatták gyártói."
Hát nem tudom!
Nekem OPTIBOX HDCX-T van de itt Gyõrben semmi bajom az érzékenységével! Jól veszi Kabhegyet, az összes elérhetö osztrák adót,amit a régi MPEG 2-es is megtalált!Azonkivül terjedés esetén
a 66-os csatin sugárzo Maribori csomagot!Még az MPEG-2-es
Kabhegyi adást is megtalálta pedig az nálam elég gyengus volt!
Üdv:Tibi
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

hg1dbt írta:Nekem OPTIBOX HDCX-T van de itt Gyõrben semmi bajom az érzékenységével! Jól veszi Kabhegyet, az összes elérhetö osztrák adót,amit a régi MPEG 2-es is megtalált!Azonkivül terjedés esetén a 66-os csatin sugárzo Maribori csomagot!Még az MPEG-2-es Kabhegyi adást is megtalálta pedig az nálam elég gyengus volt!
Értem amit írsz Tibi, de összehasonlítási alapod a régi MPEG-2 vevõ. Ha azt vesszük, Lébényben 90-100 %-os jelminõséggel jött a kabhegyi MPEG-2 adás, egy közepes érzékenységû vevõvel, most az Optibox -al 60-65 % jó idõben, igaz, stabilan.
Én az Optibox -ot itthon esõs idõben próbáltam, és sem Bratislava sem St. Pölten nem nyikkant. A Strong ugyanakkor mindkettõrõl 100% jelminõséget adott. Megjegyzem, érzékenyebb (a Strong), mint a DigiPal-2. Hogy mennyivel, nem tudom. Szombathelyen nem állt össze a kép (idõ ugyanolyan) Kabhegyrõl, holott megfelelõ idõ esetén stabil vételük volt...
Nálad milyen Pozsony, Besztercebánya ?
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

Értem amit írsz Tibi, de összehasonlítási alapod a régi MPEG-2 vevõ. Ha azt vesszük, Lébényben 90-100 %-os jelminõséggel jött a kabhegyi MPEG-2 adás, egy közepes érzékenységû vevõvel, most az Optibox -al 60-65 % jó idõben, igaz, stabilan.
Én az Optibox -ot itthon esõs idõben próbáltam, és sem Bratislava sem St. Pölten nem nyikkant. A Strong ugyanakkor mindkettõrõl 100% jelminõséget adott. Szombathelyen nem állt össze a kép (idõ ugyanolyan) Kabhegyrõl, holott megfelelõ idõ esetén stabil vételük volt...
Nálad milyen Pozsony, Besztercebánya ?
Szia Feri!
A régi MPEG-2-es vevö OPTICUM 3000 T
A régi MPEG-2-es adás: Jel:39% Min:41%
Optibox: Jel:16% Min:60%
Mindkettõ stabil képpel.
De ez nem jelent semmit mert nem egy forma a mérõk beállítása.
Most MPEG-2 Jel:53% Min:60%
Optibox: Jel:48% Min:98%
Ezért mondom,hogy nem jelent semmit mert nem egyformán vannak beállítva.
Sajna nekem nincs lehetõségem más vevõt kipróbálni mint neked.(Irigykedem is egy picit.)
Pozsony sajna itt nekem se egyikkel se másikkal nem jön. De ezt már többször megírtam neked.Egyszer sikerült Pozsonyt elcsípni,de nem itt az eredeti QTH-mon hanem a barátomnál fenn a Gyõrújbaráti hegyen.
Osztrákok közül a Grazi mindkét csomag,Rechnitz és Semmering jön.
Bécs sajna nem,valami arrafelé takarhat.Csak jobb terjedéskor.
QTH: Gyõr Adyváros 10 emeletes, Antenna:Spectrum 26 Kábel:30 méter RG-6/U Erõsítõ nincs a közeli gyõri torony miatt.(500 méter)
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

Volt egy másik 4-es vevõm is de azt visszacseréltem az OPTIBOX-ra
mert amikor teletextet kapcsoltam rajta mindig kikapcsolt és újra indult!
A tipusa: MAXIMUM T-1300
De avval is ugyan ezek az adók jöttek mind a másik kettõvel.
Jó minõségben.
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

hg1dbt írta:Pozsony sajna itt nekem se egyikkel se másikkal nem jön. De ezt már többször megírtam neked.Egyszer sikerült Pozsonyt elcsípni,de nem itt az eredeti QTH-mon hanem a barátomnál fenn a Gyõrújbaráti hegyen.
Osztrákok közül a Grazi mindkét csomag,Rechnitz és Semmering jön.
Bécs sajna nem,valami arrafelé takarhat. Csak jobb terjedéskor.
Szia Tibi !
Pozsonyt illetõen az MPEG-2 vevõd "érájában" többször beszéltünk, bíztam: az MPEG-4 talán jobb lesz.
A bécsi adó elég erõs ahhoz, hogy illene jönnie. Elõbb-utóbb kellene egy próbát tenned másik vevõvel. Bár a 24-es erõsebb, de az zavart lehet Nálad. Engem is birizgál a dolog.
A Maximum vevõdnek szoftver hibája lehetett...
Válasz küldése