DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Vagy a terjedés változik rövid idő alatt drasztikusan,vagy az adóteljesitményekkel kisérleteznek.
Van hogy egy fél órán át megduplázódik a térerő,majd teljesen eltünik, aztán beáll a megszokott szint,majd a megszokotnál kissé kevesebb,majd több lesz a térerő,és ez független a napszaktól,ezt tapasztalom a 45-ös és a 48-as csatornán is kb egy hete.Az antennát leellenőriztem,nincs-e kábelszakadás vagy valami kontakt hiba,de a magyar adókra állitva nem jelentkezik a térerő ingadozás.Kiváncsi vagyok ebből mi fog kisülni.
sandokan
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.04.26. 21:11
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Vételi telephely: Dunaharaszti

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: sandokan »

Sziasztok!

Tegnap reggel dunaharasztin is nagyon jó terjedés volt, mert a c21-en Poprádról a padláson lévő antenna is hozta a szlovák mux2-t (184 km).
üdv:
Zoli
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szeptemberben az egyes MUX-ban sugárzott sport 1 SD,és Sport 2 HD műsora szabadon vehető.
Én Nyitráról veszem a 28-as csatornán.
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Ma változtattak a DVB-T/T2-es csatornák kiosztásán szlovákiában a lényeg,hogy megjelent egy új csatorna az 1.MUX-ban JOJ Sport HD (MPEG-4),ami jelenleg szabadon fogható,az eddig ebben a muxban sugárzott Sport 1 SD (MPEG-4) átkerült a 4.MUX-ba.Szintén ebben a MUX-ban sugárzott Sport 2 HD (MPEG-4)-ről átváltott HEVC-re (Sport 2 HD HEVC). A 2.MUX-ban jelenleg fogható a Sport 2 SD (MPEG-4) változata.
Én Nyitráról tudom fogni ezeket a csatornákat a következő csatornakiosztás szerint:
1.MUX - UHF 28.csatorna (TV LUX HD,STV 2 HD,STV 3 HD,JOJ Sport HD szabadon fogható)
2.MUX - UHF 45.csatorna (WAU,TV JOJ,TV JOJ Plus,Sport 2, SD minőségben szabadon fogható)
3.MUX - UHF 48.csatorna (STV 1 HD,STV 1 SD,STV 2 SD,STV 3 SD szabadon fogható)
4.MUX - UHF 31.csatorna (kódolt csatornák)
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ami manapság ritkaságnak számít. A Szlovák televízió STV2 műsora adáskezdés előtt még mindig sugározz elektronikus beállító ábrát!
Ahonnan tudom venni az adást. Poprád, STV2, C47. Kassa, STV2, C25.

Kép
Üdv.: podapu
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Ma (2021.12.16) a szlovák földfelszini digitális tv sugárzásban több változás is történt.
A harmadik multiplexben a régi MPEG-2-es tömöritést átváltották MPEG-4-re,és elinditottak egy új sport csatornát HD felbontásban,egyben megszüntették az egyes csatorna SD sugárzását ebben a multiplexben.
Mostantól az egyes multiplexben is sugározzák az új sportcsatornát, de itt már HEVC/H.265 tömörítési formátumban a ma megszünt STV3 HD csatorna helyén.
Mától a következő műsorok foghatóak szabadon Szlovákiából:
1.MUX/DVB-T2: STV2 HD,RTVS SPORT HD HEVC,JOJ SPORT HD,TV LUX HD.
2.MUX/DVB-T/MPEG-4: TV JOJ SD,JOJ PLUS SD,WAU SD,és 2021 December 31-ig ingyenesen fogható a TA3 HD hircsatorna.
3.MUX/DVB-T/MPEG-4: STV1 HD,RTVS SPORT HD,STV2 SD,STV3 SD.
Amire még nem jöttem rá,hogy 2021-ben minek sugározzák ugyanazon csatornákat SD-ben és HD-ban is,valamint H264-ben és H265-ben is, pazarolva ezzel a szűkös földfelszini sávszélességet.
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Remek alkalom adódott azzal,hogy párhuzamosan sugározzák az új RTVS SPORT HD csatornát DVB-T/H264/1080I, és DVB-T2/H265-HEVC 1080p szabvány szerint,hogy összehasonlitsam közel azonos bitráta mellett a képminőséget.Egyértelműen látszik, hogy jobb a DVB-T/H264/1080I képminősége,kissé részletgazdagabb,és kevésbé elmosódott,a progressziv képmegjelenités kissé szaggatottá teszi a DVB-T2/H265-HEVC 1080p képét,valószinűleg az egyenletesebb képhez magasabb fps értékre lenne szükség.
Avatar
feci01
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Pár év után fel tetem megint földi tv antennát megnéztem a Szlovák DVBT adásokat.
A C21,C22,C42,C47 frekvenciáról a képen levő muxokat sikerült fogni stabil jó minőségben.
https://kepkuldes.com/images/d4386b1af6 ... 3393a5.png
https://kepkuldes.com/images/b593cd3662 ... 951df4.png
https://kepkuldes.com/images/e1a40faff8 ... 194c83.png
https://kepkuldes.com/images/bf541550bb ... 45cdd8.png
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

A National Geographic a 4.MUX-ban (SD felbontásban) egész februárban szabadon nézhető. Két hangsáv van cseh és magyar, mindkettő AAC formátumban.
Válasz küldése