DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!

Én is gratulálok!
Itt nagyon gyengécske volt a tropó, mindössze Linz jött erősen hullámozva, Frydek Mistek egy-két alkalommal ugrott be, egyedül a 12 D-n jöttek stabilan a csehek.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok, Köszönöm. De "düböröghettek" volna jobban is kicsit a Lengyelek! :D :D
Holnap még jobban melegszik a levegő reggel. és ha szél sem lesz lehet újabb esély a távolabbi vételekre!
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Szia Gyuri!
Hajnali 3-kor kelek ismételten.
Most jó terjedések vannak.Gondoltam,hogy a DAB-on is jó a terjedés,de nem akartam a nejem felkelteni.
A PC és tuner nem egy helyen van.
Ha lesz valami,hívjál bátran.Ha én látok valamit, én hívlak!
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az elmúlt napokban volt egy gyengébb délnyugati-nyugati tropó.
Május 16 reggel Szlovák 12A, két Osztrák DAB+ adást sikerült venni, majd 17 este ugyszintén a Graz 8A és Bécs 5D csatornákon. De ez már megmaradt egész éjjel.
Igaz a tropó nem erősödött fel nagyon csak ép annyira hogy vehető volt még a Horvát DAB a 9C/H-9C/V csatornákon. A Szlovén a 10D és az előbb említett Osztrák DAB+ adások.
Nem túl nagy távolságú vételek de ai idei tavasz nem hozott gyakori tropókat.

Május 16-17
Kép.Kép.Kép.Kép

Május 18.
9C/V.Kép. 9C/H Kép.Kép

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok, szia Gyuri!

Nem rossz vételek ezek! Igaz, kicsit régen "láttunk már ki" a Kárpát-medencéből.
Nálam is jött ez-az, a legtávolabbi vételem ezúttal Újvidék volt. Napokon keresztül, minden nap fogható volt Linz, egyszer-egyszer gyengén Frydek Mistek is. Zlínt is minden nap lehetett hol jobb, hol rosszabb minőségen hallani, a horvát és szlovén adók pedig amúgy sem extra vételek felénk, folyamatos volt a vétel Sljeme, Ivanscica és Pohorje adóiról.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok. Szia Szilárd.

Való igaz,tavasz óta nincs nagyon nagy távolságú vétel. Örülök hogy néha néha elcsípem valamelyik Osztrák vagy Horvát DAB adást. A Horvátok is irányítva sugározzák a 8C-n Beljéről az adást azóta nem látom, pedig az napi szinten jött hasonlóan mint a Szerb DAB vagy a pesi DAB.
Ma reggel is sikerült venni a két Osztrák DAB+ adást 5D Bécs, 8A Graz. De ahogy látom átrendeződött a mux lett egy gyerek csatorna is. (gondolom az) Mein Kinderradio. Így 10 rádió adás van a mux-on. A Mein Kinderradio lehet régebben megy mert a múlt hónapban nem frissítettem az adólistát.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma reggel is volt egy kis tropó, valamivel erősebb mint tegnap. A két Osztrák adó, 5D, 8A, mellet Jött három Horvát adó is.
Ivanscica, 9C/V, Zágráb 9C/H és most fogtam először, Psunj 8C/V, 1kW, 298 km.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A megnyugodott időjárás, egy kisebb tropót okozott, de ahogy az európai szél-, és felhőtérképeken látni lehet a nyugodt időjárás kiterjedését, csak ki távolságú, és gyenge vételeim voltak.
Az elmúlt napokban mérhető jelem volt Brotjackjlriegelről (7D-V), Katowicéből (11A-H), és Linzből (6D-V), egyik sem állt össze, de ami viszonylag jól fogható volt (jelenleg is tart a tropó, de már gyengül, ahogy melegszik az idő), az Budapest (10D-V), Besztercebánya (10B-V), Újvidék (11B-H), Frydek Mistek (7B-V), és ami szinte folyamatos, az Zlín (néha Brno, Ostrava is megjelenik, 12D-V), Sljeme (Ivanscica, 9C-H-V), és Pohorje (11D-V).

Kora reggel pedig szuper, török Es volt az URH-n.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A napokban, ahogy már írtam, kicsit jobb a tropós terjedés, tegnap, éjfél előtt, végre sikerült a Kárpát-medencén túli adót fognom, mégpedig Katowicét, a 10A-H-n. A vétel gyenge volt, csak az adó letárolásához volt elegendő.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szilád. Sziasztok.

A III.-sávban fura egy terjedés volt. Pl. Osztrákok felől folyamatosan volt jelszint az 5D, 8A.is. De annyira gyenge hogy csak ritkán állt össze a hang.
Hasonló volt a Szlovák vétel is , 12A,12C, 10B, kivéve Kassa 12B-n gyakran folyamatos volt a vétel északi irányból. Nálam Lengyel adásból még jelszintem sem volt.
A Horvát DAB is csak néha néha ugrott be, Szlovént nem is láttam. Viszont a 250 km-en belüli DAB adások,
Budapest Újvidék vagy Belgrád ezek mind nagyon nagy jelszinttel voltak vehetők (24-30 dB jel zaj viszonyt mutatott a készülék.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése