Azonosítatlan TV-DX vételek

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

hg1dbt írta:Szerintem , de majd megcáfoljátok vagy megerösititek , a felirat JRT ZGRB vagy ZGB.Tehát a Horvát studió önálló ábrája lehet a monoszkop.De hangsulyozom ez csak szigoruan feltételezés!
Teljességgel kizártnak mondható ez a vélekedés, feltételezés! A legkisebb hasonlóság nincs a horvátok által "JRT", ill. a "HTV" időszakban használt, feliratozott etc.-i, és a Podani Gyuri által vett, egyedi feliratozású etc között. Persze azt leszámítva, hogy mindkettő FuBK típusú etc volt, de még vagy 40-50 ország használt abban az időben (Európában, Afrikában, Ázsiában) FuBK típusú elektronikus tesztábrát. A horvátok mindig "két mezős" feliratozást használtak! A kérdéses feliratozás egyébként legjobban az Ethióp tv etc-jére hasonlítana, de tudomásom szerint az Ethióp (ETV) televíziónak nem volt a VHF-I. tv-sávban adója.
Íme az afrikai VHF-I. tv-sávú vételi lehetőségek összeállítása az 1980-as évek legvégéből:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok! Szia Tibi.

Nem magam ellen beszélek, :) de, nem kizárt az akkori Jugoszláv Tv Zágrábi stúdiójának az ETC-je. Ugyan is túl távoli adó nem lehet mivel nem sok zavar van a képen szinte semmi. Amiről Tibi beszél az valóban lehet hogy valami műszaki hiba következtében elcsúszott szövegű ábra került kisugárzásra, mivel a JRT ZGRB felirat elcsúszva lehetett ilyen. Nem tartom kizártnak ezt a variációt sem, sőt inkább ezt fogadom el mint egy távolabbi adó lehetséges vételét! Ugyan is egy Afrikai ionosférikus vétel soha nem ilyen szemcsés ( mákos kép ) mint ez a felvételen is látszik.
Szerintem eddig ez a legelfogadhatóbb feltevés, nekem sem jutott eszembe ez a variáció, de lehetséges!
Engem egyáltalán nem zavar, hogy nem egy távoli adót fogtam, ebben a formában így is egy érdekes, egyedi vételről van szó, még ha a szomszéd ország adása is! :)
Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

podapu írta:Nem magam ellen beszélek, :) de, nem kizárt az akkori Jugoszláv Tv Zágrábi stúdiójának az ETC-je.
Sziasztok!
A magam részéről továbbra is kizártnak tartom a zágrábi vétel-, tesztábra lehetőségét.
Ezt mindenki eldöntheti az alábbi két vételi fotó alapján, és mind kettő megegyező évben készült. A második fotó a "hibátlan" zágrábi FuBK típusú feliratos etc (Kocsis Feritől), de ha akármilyen spéci fotószerkesztő programmal próbálnám "összehúzni" a feliratozását, annak betűit, a Podani Gyuri féle vétel feliratozása nem jönne össze, alapvető eltérések vannak a betűk alakjában, "összekötésében", stb.!.

Kép

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Háááát, én a kinagyított képek alapján bizonytalanodtam el. Eddig én is kizártnak tartottam, de hétfőn megpróbálom összephotoshopolni az adott karakterekből. És valóban, a felvételen szinte biztos, hogy egy közeli, VHF-III, vagy UHF-vétel fotója van. Kezd érdekessé válni a felvetés! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:...És valóban, a felvételen szinte biztos, hogy egy közeli, VHF-III, vagy UHF-vétel fotója van. Kezd érdekessé válni a felvetés!..
Szia Szilárd!
Ne feledd, a VHF-I. tv-sávban, az E.4. csatornának megfelelő frekvencián történt Gyuri DX vétele! Podani Gyuri ebben a körben azért elég pontos, nem tüntet fel VHF-III., vagy UHF sávú vételt a E.4 csatornának. Mindezek mellett, egy nagyon erős E.4 csatornai jel a VHF 9., az UHF 25., 38., 50. és 63. csatornákon okozhat zavart jelet, de nem ekkora erősségűt és minőségűt!
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Mihály!

Igazad van, nem emlékeztem a csatornára. Nálam (Bp, Pozsony, Nagykanizsa) elég jellegzetes zavart okozott a C2-4 csatornákon, ami miatt főleg a C4-en nem tudtam ilyen zavarmentes vételt elérni. Viszont a közeli Psunj, pont a C4-en sugárzott!
Ez nem zárja ki a lehetőséget.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

ING-SAT írta:Sziasztok!
Ma reggel egy e-mailt kaptam Gödről, Lönhart Józseftől, ami egy kicsit megvilágíthatja a sok vihart okozó TV TWENTY"azonosítási ügyét". Lönhart úr levélét ezért közreadnám:

"Tisztelt Hajdú úr!
Elnézést hogy levelemmel megzavarom.
Szeretem a tv dx -elést, sokszor olvasom a fórumokat. Van egy ember aki Gödön "kalóz tv-t" működtet.
Marcinak ismerik, hát aki ismeri. Lehet hogy ő tv tventy?
1990-es évek végén vetitette a Kőszivű ember fiait, akkor fogtam be az adását. Lepke antennával sugároz. Akkor fel is kerestem. Örült, hogy befogtam az adását. Mutatott távolvételi monoszkópokat Jordánia, stb. Tehát dx-el is foglalkozott.
Kérdeztem, mivel foglalkozott régen? Ő azt válaszolta, hogy az oroszoknál tv-állomásokat épitett ki és átjátszó adókat. Rottenbacher Sándor is ismeri. Rádiót is működtetett Meszecsuszesz volt az adó neve.
Még egy érdekességet irok le. Annó Kádár érában Cinege volt a hadügyminiszter. Gödről lehet látni a Hármashatár hegyen egy tornyot, az a BM vagy a HM-é. Erre a toronyra felszereltek egy antennát és az ORF 1-et bevették.
A jelet átalakitották 2 g-re, ahol Cinege lakott Budán oda besugározták. A jelet majd vissza alakitották.
Köszönettel löni"
Sziasztok!
Ma újabb levelet kaptam Lönhart József gödi amatőrtől, amely levelet, tartalmát, komment nélkül megosztanám a Fórum olvasóival is:

"Tisztelt Hajdu Mihály!
Olvastam a fórumon a levelemet, amit közzétett.
Mostanában beszéltem Rottenbacher Sándorral és mint kiderült, az adó vagyis a kalóz Tv É-keletre helyezkedik el tőlünk.
Sándor meg É-nyugatról vette a Twenty tv-t. Tehát amit én állitottam a levélben az nem hiteles. Igy továbra is kérdéses ki lehet az ismeretlen Tv adó?
Köszönettel Löni."
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Működik még az említett, feltehetőleg kalóz csatorna?
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Twenty TV? Ez lezárt téma. Mindenkinek megvan a saját véleménye, nekem is, kár bolygatni...
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Azonosítatlan TV-DX vételek VHS kazettákról

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Bedigitalizáltam a VHS kazettákat, találtam rajtuk a 2003-2008-as közötti időszakból eddig még nem azonosított tv-vételekről is készített felvételeket. Van, köztük csak töredékesen meg maradt felvétel is, mivel a kapkodásban bele lett törölve, netán csak 1-2 mp-nyi/képkockányi lett az adott adásból felvéve. Párat, már évekkel korábban is bemutattam a "Földi TV adások vétele" topikban is.

2003-ból:
Kép UHF34

2004-ből:
Kép CCIR2, logót nem látok rajta.
Kép Kép Kép
UHF66, az utolsó képen látható, hogy az RTS3 felirat, a csatorna logó mögött látható. Vagyis a 3 színben pompázó lehet a tv-csatorna logója. Itt sosem vételeztem az RTS1-et, így azt kizárnám.

Kép Kép
UHF34, 2014.12.09.-10-e körül készülhetett ez a felvétel, ekkor volt egy több, mint 1 hétig tartó (valamikor 12.05-06.-án kezdődhetett) szuper-tropó, ezekben a napokban a német UHF-sávú tv-adók is időnként vételezhetőek voltak. A bécsi PULS TV-t, kinyomta az éterből egy másik PULS feliratozású tv-adó, de, nem sokkal késsőbb, már a cseh PRIMA is rázavart eme adó vételére.

2005 és 2006:
Kép Kép Kép
.............CCIR2..........................OIRT1................................OIRT3................
Kép Kép Kép
Kép Kép
Az első 4 adó, a CCIR2-es csatin jöttek. Az utolsó, az OIRT3-on.

2007:
Kép Kép Kép
Mind, a 2 adó, az UHF sávon, de még feljegyzésem sincs melyik frekin jöttek.

Kép Kép Kép
Az első a CCIR2-őn jött. Míg, a másik kettő, szerintem ugyanaz, vagyis a TV MELOS lehet, erre utal az egyik képen a "75000" mellett lévő logócska is. Ez, az UHF59-en jött.

Kép Kép Kép
Eme, adás a CCIR2-őn jött.
A teljes videó veszteségmentes AVI-ban itt (122MB!): http://www74.zippyshare.com/v/LUOsmHy4/file.html Grúz vagy görögre tippelek, próbáljátok meg kihámozni milyen nyelvű adás ez.

És, egy kakukktojás. :D (Feltehetően a TVR2 és nem a MOLDOVA1, mivel 2 logó látszik), Az, még a nyáron (aug.) jött, kora reggel, jó sűrű köd volt akkor. Nagy, valószínűséggel ugyanezt vételeztem a 2005-ös évben is. Lásd, fentebb, a 2 sor első képét.
Kép UHF36

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése