Azonosítatlan TV-DX vételek

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Szia Sándor!
Most igazán nem értelek, írásodat olvasva.
- Hogy lehet összehasonlítani a Podani Gyuri hozzávetőleges indőponttal, vételi iránnyal frekvenciával megjelölt, feliratos FuBK típusú, ismeretlen tesztábrájának azonosítási kísérletét, melyet egyébként ez ideig ugye a BENELUX DX-Clubnál sem sikerült azonosítani, tehát némi esély van rá, hogy egy különlegesség vételéről van szó.
- Más részről, Te a napokban feltettél egy számodra azonosítatlan (ismeretlen) bemondó fotót, s egyúttal mellé tettél egy Ernő féle, a sathunters.infón évek óta fellelhető, ugyan azon idősávban, ugyan azon program részről készült jóminőségű fotót, amely, mint hivatkozik-, s Te is hivatkozol rá, egy spanyol vételből számazó felvétel.
Ha volt otthon a gyűjteményedben egy azonosítatlan fotód, de azt Ernő fotója alapján azonosítottad, akkor az attól kezdve számodra egy azonosított vétel. Akkor mire volt az írásod az adott topikba, mit akartál vele elérni, mi volt a célod?
Nem értem a célt, s gondolom mások sem értették, értik, ezért volt az észrevétel, amin szerintem senkinek nem szabad megsértődni, hanem írjunk minél többet az új földi, és műholdas vételekről, s természetesen a senki által eddig még nem azonosított dx-vételekről is írhatunk, és írjunk, ha kérjük ahhoz amatőrtársaink segítségét is.
De most nem erről volt a szó!
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misisi!

Való szinü nem értetük egymást.Ezért kérném a magamrészéről,hogy törölj a fórumról.
Köszönöm.Baráti üdvözlettel :Sanyi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Szia Misisi!
Való szinü nem értetük egymást.Ezért kérném a magamrészéről,hogy törölj a fórumról.
Köszönöm.Baráti üdvözlettel :Sanyi
Szia Sándor!
Őszintén sajnálom ha úgy gondolod, hogy nem értelek. Segíts nekem, hogy értselek!
Még jobban sajnálnám ha valamiért, okkal, vagy ok nélkül megsértődnél, mert nem erről szól a Fórum és a TV-DX Klub sem, de a barátságunk sem.
Én nem tudlak, s nem is kívánlak törölni a Fórumról, de erre nekem technikai feljogosításom sem lenne.
Baráti üdvözlettel:
Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!
Ma reggel egy e-mailt kaptam Gödről, Lönhart Józseftől, ami egy kicsit megvilágíthatja a sok vihart okozó TV TWENTY"azonosítási ügyét". Lönhart úr levélét ezért közreadnám:

"Tisztelt Hajdú úr!
Elnézést hogy levelemmel megzavarom.
Szeretem a tv dx -elést, sokszor olvasom a fórumokat. Van egy ember aki Gödön "kalóz tv-t" működtet.
Marcinak ismerik, hát aki ismeri. Lehet hogy ő tv tventy?
1990-es évek végén vetitette a Kőszivű ember fiait, akkor fogtam be az adását. Lepke antennával sugároz. Akkor fel is kerestem. Örült, hogy befogtam az adását. Mutatott távolvételi monoszkópokat Jordánia, stb. Tehát dx-el is foglalkozott.
Kérdeztem, mivel foglalkozott régen? Ő azt válaszolta, hogy az oroszoknál tv-állomásokat épitett ki és átjátszó adókat. Rottenbacher Sándor is ismeri. Rádiót is működtetett Meszecsuszesz volt az adó neve.
Még egy érdekességet irok le. Annó Kádár érában Cinege volt a hadügyminiszter. Gödről lehet látni a Hármashatár hegyen egy tornyot, az a BM vagy a HM-é. Erre a toronyra felszereltek egy antennát és az ORF 1-et bevették.
A jelet átalakitották 2 g-re, ahol Cinege lakott Budán oda besugározták. A jelet majd vissza alakitották.
Köszönettel löni"
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Más fórumokon is látni "fake", azaz hamis DX-es képeket, amelyekkel meg lehet téveszteni bennünket, és másokat is, akik aztán nem értik az egészet, nem tudom, mi értelme van ennek! Én is (mint Ti is) például a saját örömömre (és természetesen bosszúságomra is) csinálom ezt a mára már kicsit értelmét vesztett földi tévézést. Az, hogy működik ez a klassz fórum, csak tetézi a hangulatot, hogy megoszthatom Veletek a sikereket, és nem csak a füzetkémbe jegyzetelgetek.
Lehet játszani az átverősdit is, de hamar átlátunk a szitán.

Felháborodott levelem lezárásaként, a közismert: "kinek inge..." mottót használom. Lehet rajta megsértődni!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Re:Azonositatlan vétel

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

ING-SAT írta:Elsõként Podani György szarvasi tv-amatõrnek egy máig nem azonosított TV-DX vételét mutatnám be, amely 1980 nyarán, az E.4. csatornának megfelelõ frekvencia tartományban történt, egy intenzív dél-, dél-keleti irányból történõ hullámterjedés vétele során.
......
Kérem e beszámoló olvasóit (határokon innen és túl), hogy aki esetleg felismeri a tesztábrát, látta már valamely országban, ill. rendelkezik bármilyen információval arról, hogy azt 1980-ban mely ország tv-társasága sugározhatta ki, kérem, jelezze a Klub Fórumára.

Kép...Kép
Sziasztok!
Van egy tippem erre az ismeretlen teszt ábrára: ERT Görögország
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Erre gondoltunk mi is többen de abban az időben a Görögök a PM5544 ábrát használták mint az Olaszok, FuBK típusú ábrát a Görög TV tudomásom szerint nem használt.
Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

podapu írta:Erre gondoltunk mi is többen, de abban az időben a Görögök a PM5544 ábrát használták mint az Olaszok, FuBK típusú ábrát a Görög TV tudomásom szerint nem használt.
Igen!, ezt a görög lehetőséget már korábban (2011. október legutolsó napjaiban) - a fenti okokra is tekintettel - "körbejártuk", s a valószínűsségét kizártuk, ill. azt minimalizáltuk.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

Sziasztok!

Nem hagyott nyugton a dolog és átnéztem a forumon találhato vételi beszámolokat.Érdekes felfedezést tettem amikor Mogyorodi Ervin vételi eredményeit nézegettem.Szerintem Gyuri által vételezet ismeretlen monoszkop nem is olyan ismeretlen csak nagyon el van csuszva a felirata.Szerintem , de majd megcáfoljátok vagy megerösititek , a felirat JRT ZGRB vagy ZGB.Tehát a Horvát studio önállo ábrája lehet a monoszkop.De hangsulyozom ez csak szigoruan feltételezés!Jo képszerkesztö progival kiderülne az igazság.Egymásmellé kell tenni a két ábrát és a hasonloság felfog tünni.

Üdv: Tibi
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
Válasz küldése