Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A kora reggeli órákban mikor még az UHF 57 szentesi adón néma csend volt, sikerült vennem a Bácska tv adó adását az UHF 57 H csatornán, ciril betûs logóval.
Televizija Backa-Vrbas, Bácska TV Verbász , helyi televíziós mûsorszolgáltató. Távolsága 160 km.

Kép...Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

MTV 1

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma korán reggel figyelve a tv adásokat, ma láttam elõször hogy az m1 mûsorkezdés elõtt, a FuBK típusú tesztábra helyett, CBP színskálát sugározza www.mtv.hu felirattal.

Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma is hasonló a terjedés mint tegnap az UHF sávban.Szerb,Horvát,Szlovén Osztrák,Cseh,analóg adások vehetõk az UHF sávban,de ilyenkor tapasztalható az a tény hogy minden jól jön de mégse tud az ember nézni semmit! Ugyan is egyre több adás került fel a felsõ frekvencia tartományba és zavarják egymást,hasonló lett a helyzet mint a 70-es években a VHF I-es sávban.Minden jött még is csak csíkokat látott az ember,de tv adást ritkán.
Nos ma én is így jártam,csak két képet sikerült készítenem,mire beélesített a fényképezõ gép addig már más adó adása volt vehetõ iszonyatosan zavart képminõségben.
A digitális adásokkal viszont kicsit jobb a helyzet,Szerb.Horvát,Szlovák adást a beltéri el tudta tárolni,viszont a Szlovén adást a C66 H csatornán nem mivel a jel szint csak 45% a minõség 30%-nál többet nem produkált. De ezen nagyon nem is kell csodálkozni,hiszen a távolság majd 400km.

Analóg adás Bosznia
Kép
Analóg adás Szlovénia
Kép

Jó vételt mindenkinek.
Üdv. podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

új vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Siasztok!
Az elmúlt napokban több, eddig még nem fogott, vagy csak nagyon ritkán elcsípett mûsort sikerült lefotóznom, egy kis ízelítõ:
- UHF 22, Vác, ES TV
- UHF 27, Keszthely TV (épp' csak azonosítható)
- UHF 38, Szombathely TV
- UHF 39, Ring (Pozsonyból, a TA3 helyén, csak szlovák-2 adásszünetben)
- UHF 48, Pápa (ezt ezen a csatornán nem fogtam még, erõs zavarás miatt)
- UHF 51, Zalaegerszeg TV
- UHF 55, Pezinok TV (Bazin, szlovákia)
Üdv.: Szilárd

Kép..Kép..Kép

Kép..Kép
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVR TIMISOARA

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

TVR TIMISOARA (Temesvár) a C.53 (H) csatornán.Városi televízió,adóteljesítmény 450W vételi távolság 130km. Az adás szünetében így hajnal tájt, a meglévõ tv adásokból összeállított képeket sugározza. Már itt sincs semmi beállító ábra, ha csak ezt nem nevezzük ki annak.

Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ha valaki tudna segíteni a boszniai tv adók csatorna beosztásáról,(analóg adás vagy digitális ha van) örömmel venném.Vagy rossz helyen keresem,mert sehol nem találok tv-adótáblázatot a neten,se az OBN,a FTV,és a BHT,televízióról.
Csak feltételezem hogy ma reggel is Szarajevót sikerült elcsípni,mivel a vétel iránya ezt mutatta.
OBN C35
BHT C46
FTV C29, a C29-tõl pár fokkal keletre a C55 is vehetõ volt az FTV.

Kép...Kép

Elõre is köszönöm.
Üdv podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

c29

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!

A 29-en, feltehetõleg Vlasic volt, én is többször, jó minõségben fogtam.
A többirõl nem tudok semmit.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX-UHF

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A napokban igen jó vételek vannak az UHF sávban,éjszakánként és reggelente.Júli.8-án és ma reggel is jól vehetõ volt több Szerb és Boszniai adás,de nem találkoztam egy Horvát adással sem.
Tudtok e valamit a Horvát tv analóg adásának a leállításáról, ugyan is a C38-on minden nap tudtam venni a HRT 2 mûsorát még ha nem is mindig jó képminõségben.De eltünt az RTL Tv a C51-es csatornáról és a Nova a C62-63 csatornákról!
Ma reggel jól vehetõ volt az Ukrán tv,több Román adás,és Szerb adások!
A Szerb FOX TV-vételérõl még nem raktam fel képet.UHF H C50 Novy Sad az adó teljesítményét nem ismerem
Kép

Ha tudtok valamit a Horvát tv-rõl,hogy ez már átállás lesz a DVB-T adásra vagy csak a csatorna kiosztások változnak,de úgy sejtem az elõbbi!
Üdv. podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Szerb TV

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Próbálok kicsit többet írni a Szerb tv-rõl. Talán így könnyebben megértitek, miért foglalkozok annyit e tv csatornákkal. Egy, közel vagyok a határhoz, mindössze 100 km, a másik, hogy rengeteg tv-csatornájuk van! Számomra egy 50W adóteljesítményû adás vétele az UHF sávban pl: Kragujevac TV KANAL 9, (320 km) vétele sem a gyakori vételek közé tartozik. Ilyen és ehhez hasonló kis teljesítményû adók vétele is csemegének számít. Szerbiában 148 városi magán televízió üzemel!

Állami televízió mûsorszóró állomások, az (országos) RTS1, RTS2, RTS Digital, RTS HD. Ez a négy csatorna vehetõ DVB-T formátumban, az RTS1-RTS2 analóg adásban, ezen kívül:
Magán televíziók országos hálózattal, a B92, RTV Pink, TV Kosava, TV Avala, Happy TV, Fox TV rendelkeznek.
Regionális televíziók, kb. 35-rõl tudok, melyekbõl sikerült vennem a TV Rubin Kikinda, VK TV Kikinda, Novy Sad-ról a Most TV, TV Jesenjin, TV Santos Zrenjanin, TV Kanal 9 Kragujevac, TV Lasta Leskovac, TV Palma plus Jagodina, Super TV Szabadka, TV Metropolis Belgrád, és ez után következik a sok városi tv, amit már említettem.

KépTV Metropolis

KépKanal 9 Kragujevac C55

KépHappy TV C34

KépRubin TV C55

KépLaSta TV C68

KépSuper TV C47

Kép Yu Eco Tv.Szerbia Szabadka.C65/H
Kép 2010.09.15.sikerült azonosítani.
Egy kis összeállítás ízelítõnek, hogy ha jobban fognak pörögni az antenna forgatók! :D
Jó vételt mindenkinek!
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

podapu írta:Sziasztok.

Ha valaki tudna segíteni a boszniai tv adók csatorna beosztásáról,(analóg adás vagy digitális ha van) örömmel venném.Vagy rossz helyen keresem,mert sehol nem találok tv-adótáblázatot a neten,se az OBN,a FTV,és a BHT,televízióról.
Csak feltételezem hogy ma reggel is Szarajevót sikerült elcsípni,mivel a vétel iránya ezt mutatta.
OBN C35
BHT C46
FTV C29, a C29-tõl pár fokkal keletre a C55 is vehetõ volt az FTV.

Elõre is köszönöm.
Üdv podapu
Köszönöm Németh Józsi segítségét, a FTV boszniai tv adók azonosításához küldött infókat.
C29 Travnik, Vlasic Gerinc adó hálózat része. Hegycsúcson üzemelõ adó (1943m), távolsága 375 km.
C55 Srebrenik,Lipik Nem nagy adó. 310 km.
Válasz küldése