Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Reggeli párás ídőnek köszönhető hogy gyenge minőségben fogható az Ukrán analóg adás.
Ungvárról O33 Inter, Huszt O34 UA 1.

Kép.Kép

Van még Ukrán analód adás is nem csak Román.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Analóg vételben az Ukrán adások nagyon rossz minőségben voltak foghatók alig érdemel említést. Viszont a Bosnyák adások a III sávban elég jó minőségben voltak vehewtők.
PTPC C5/H, C6/H (Kozora) adóálomásról ez nálam ritkán vehető jobb minőségben. A C11/H BHRT és PTPC a C12/H csatornán csak gyenge minőségben volt vehető.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Egy kis tropó és még fogható a Bosnyák adás.
PTPC C5/H, BHRT C11/H
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
A tegnap reggel egy kis tropóval indult.
Ukrajna.: Ungvar O33, INTER
Hust O48 regionalis adás.
Kép.Kép.Kép
Románia hozzám közel van, de fogható volt a VHF O7-O8-O9-O10 hibátlan képminőségbe ami még nálam is ritkaság, annak ellenére hogy az O8-O9 es csatornán folyamatos vételem van de szemcsés a kép.
Kép
Meg kell említenem Szerbiát is annak ellenére hogy ott már csak digitális adás van, de földfelszíni sugárzásu.
Versec, ch25-31
Kikinda, ch32-55
Belgrad, ch28
Ujvidék, ch24-30
Zombor, ch 40-43
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma jóval kisebb a reggeli tropó. Az UHF sávban gyengébb (rossz) minőségben fogható az Ukrán és a Bosnyák adás.
OBN C35, INTER O33
Viszont a VHF III sáv ma reggel is remekel.
PTPC C5-C6

Kép.Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Valahogy nem értem én ezt. Oké, hogy DVB-T-n, szinte teljes a csatornafedettség Cserhország felől, és semmi vétel. Na de, az URH? Nem tudom megmondani, mikor hallottam, pl. Jihlavát a 90,7-en, 245 km-ről, amit napi szinten vettem RDS-sel. Valami nem oké itt, de mi?
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Szilárd, sziasztok!
Én sem értem, mi zajlik mostanában a troposzférában. Az Iskra antennám már nagyon régóta Szeged/Szentes irányban áll, ugyanis innét veszem változó intenzitással a DVB-T jelet. Néhány héttel ezelőtt főként a reggeli órákban jól vehető volt Komádi is, persze kicsit elforgatva. Mostanában viszont még csak nyomokban sem jelentkezik innen az adás, de például Kabhegy, ami 40-50 km-rel messzebb esik (bár jóval magasabb is) elég gyakori vendég. Ennél távolabbi adásokat pedig hónapok óta nem vettem. :(
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "Adani12345"!

Beszélgessünk itt tovább...
Romániában amúgy se nagyon törték magukat az átállással, kb. fogták és lecsapták az adókat,
Dehogy nem, volt egy tender a DVB-T kiépítésére, amit a Digi anya cége nyert meg az analóg TV hálózatot üzemeltető (adótornyok tulajdonosa román/francia tulajdonú) társaság elől. A kiépítésre kaptak egy határidőt, amit csak tologattak, végül túlcsúsztak az Uniós analóg lekapcsolás vállalt idején. Megtörtént a lekapcsolás, a TV nélkül maradt lakosság szerződött valamelyik műholdas szolgáltatóval (Digi kihasználta a "helyzetet"), majd kihátrált a DVB-T szerződésből, így hónapokkal később az analóg szolgáltatást is üzemeltető cég kezdte meg a kiépítést...a pár hónap alatt a potenciális nézőket mind elvesztették. (gyaníton ebben nem kis korrupció is volt).
Vajon annak a 4%-nak ingyen adni set top boxot nem lenne olcsóbb mint miattuk fenntartani a VHF adókat?
Szerintem ennek a 4%-nak a 80%-a nem lefedett DVB-T-vel, maximum műholdra lehetne őket átterelni...
Nálunk ameddig volt analóg adás. Szentes ill. Komádi mekkora teljesítménnyel tolta az adást?
m1 analógban Szentesről 174 kW ERP-vel üzemelt, Komádi kb. 15kW lehetett, az UHF adók esetében is Szentes volt az erősebb, 600-700 KW, míg Komádi 200kW körüli teljesítménnyel üzemelt. Igaz, Komádi közelebb van Békéshez, de a Kettős-Körös töltése közel 10m-rel emelkedik a város főlé, így takarásban van az adó. A folyó jobb partjám már Komádi "mindent visz".

üdv Józsi
Adani12345
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.03.01. 12:33
Tartózkodási hely: Budapest, Zugló
Vételi telephely: Budapest, Zugló

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Adani12345 »

Ráadásul később alapból a DVB-T2-t építették ki, így a korábbi set top boxok nem is jók a vételre. Nálunk elég hamar nekiesett az Antenna Hungária, és tolták ezerrel a mindig TV-s reklámot már 2010 óta mikor országos hálózat kb. elkészült. Még időben jött meg az eszük és épült ki Mpeg4-ben mpeg2 helyett.

A Békéscsabai TV toronyból analóg módon nem sugároztak? Onnan ment a Csaba TV anno, amit még fogni tudtunk, meg a Csaba rádió is ha minden igaz a 104.0-n. DVB-T antennát már kapott a békéscsabai torony azt lehet fogni úgy,ahogy sima szobaantennával is. Rádiós fronton meg nálunk abszolút nyerő a Torony rádió, alig 1 km-re van légvonalban a torony ( Szőlő utcában lakunk), azt egy darab dróttal is tudom fogni, de emlékszem anno mikor 1999 körül belecsapott egy villám a tévé antennába és ropogósra sütötte az erősítőt meg a vezetékeket is, meg a videót (az is ropogósra sült, de legalább megmentette a tévét, ami előtt volt) akkor egy darabig nem volt antenna, és az 1-es meg a 2-es egy darab koax kábellel ablakon kilógatva Szentesről bejött kb. úgy mint, ahogy most befogtam a Románt. Az RTL sokkal szarabbul az valahogy mindig gyengébben adott, miatta kellett egy erősítőt berakni közvetlen az antenna mögé.

VHF1 adók nálunk meddig voltak? 2011-ben kapcsoltak le egyet Budapesten a Széchenyi hegyen, ahhoz képest ,hogy már rég ment az m1 adása UHF-en is, elég sokági hagyták üzemelni azt az O1-es adót. 1994 körül emlékszem arra is, hogy Fehérgyarmat közelében nyaraltunk valahol közel a határhoz, előtte voltunk Tokaj mellett is és az autóban a rádióval lehetett fogni a tévé hangját ( MTV1), VHF1-es adó hangsávja belesett az OIRT-s FM sávba asszem és a régi autórádió még vette a OIRT-s FM sávot.
Avatar
Pasa
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:40
Tartózkodási hely: Budapest XVII.
Vételi telephely: Budapest XVII.

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Pasa »

Adani12345 írta:VHF1 adók nálunk meddig voltak? 2011-ben kapcsoltak le egyet Budapesten a Széchenyi hegyen, ahhoz képest ,hogy már rég ment az m1 adása UHF-en is, elég sokági hagyták üzemelni azt az O1-es adót.
Az az adó igazi pénztemető volt. Az UHF 41-en a 80-as évek vége felé kezdték el az MTV1 sugárzását még mindössze 100 wattal az akkor induló kábeltévék minőségi ellátása érdekében, mivel még nem voltak kiépített vonalak erre és OIRT 1-en nagy volt a reflexió (szellemkép). Aztán megemelték a kakaót először 1 kW-ra, majd a 90-es évek közepén - asszem - 600 kW ERP-re. Innentől feleslegessé vált a régi adó, mégis ment tovább, ki tudja, miért. Mindenesetre a külföldi DX-erek gyakran fogták Es-sel, azaz mégsem volt felesleges... :)
Adani12345 írta:1994 körül emlékszem arra is, hogy Fehérgyarmat közelében nyaraltunk valahol közel a határhoz, előtte voltunk Tokaj mellett is és az autóban a rádióval lehetett fogni a tévé hangját ( MTV1), VHF1-es adó hangsávja belesett az OIRT-s FM sávba asszem és a régi autórádió még vette a OIRT-s FM sávot.
Az az autórádió szerintem CCIR sávos volt és ott vette az MTV1 hangját, mert akkoriban Tokaj az OIRT 4-en sugározta, aminek a hangvivője 91,75 MHz-en volt.
Egyébként még két komolyabb gerincadónk volt VHF I. sávban. Az OIRT 1-esen vertikális polárral sugároztak Nagykanizsáról. A Balatonnál kicsit fédelt néha a pestivel, ami nem volt jó a helyieknek, csak érdekes (nekünk, DX-ereknek). Az OIRT 2-esen meg Pécsről, ami pl. Szigetváron (ahol amúgy máshonnan nem is volt vehető a magyar tévé) keményen interferált a horvát 1-est sugárzó Psunj adóval (CCIR 4).
Válasz küldése