Magyar városi televíziók.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Megpróbálkoztam a Főnix tv digitális vételével. Az analóg vétel eléggé élvezhetetlen és rossz minőségű volt, kíváncsi voltam mit produkál a DVB-T. Letárolta a csatornát a tévé, de mivel a jelminőség gyakorlatilag 0%, ezért még kockás képet sem kaptam. Erősítővel biztosan lenne kép, de eddig nem volt szerencsém az erősítőkkel.:(
Tudod, legjobb erősítő a megfelelő nyereséget biztosító antenna! Ez érvényes a Főnix TV esetleges Lőrinci vételére is. A túlvezérelt erősítő "begerjedhet" a közeli, erősebb jelektől, míg a bármekkora elem számú, nyereségű antenna alkalmazása esetén, ettől nem kell tartanod.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia chucky

Milyen antennával próbáltad meg a vételt? A térképre ránézvén, a Gödöllő környéki dombok miatt, többé-kevésbé takarásban vagy. De, ettől még összejöhet. Én, szerintem akkor van esély rá, ha legalább 80%-os vagy afölötti jelerősséggel tudod venni az A vagy a C muxot, a Széchényi-hegyről. Hogy, a Kékes-i adó nálad mennyire jön analógban, az kérdéses, de erősítő nélkül nem hiszem, hogy túlvezérelné a tv-d tunerjét, pláne ha háttal áll az antenna. A netboard-on lévő MindigTv-s topikban a 36863/36888/36891-es hozzászólásokban írnak a vételi tapasztalataikról. Én, még nem néztem meg a tetőn lévő antennával, de a padláson lévő régi 23 elemes X-elemes antennával (bár a lepke jobb ennél) és akármelyik antennaerősítővel nem jön. Lehet, hogy az erdő fái is ennyire letudják már árnyékolni. A Főnix TV "elméleti" lefedettségi térképe az előző oldalon a 09.14.-ei hozzászólásomnál megnézhető.

Üdvözlettel:
logovadasz
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Logovadasz,

Én 91 elemessel vadászgatok, a Széchenyi hegy 70-80% jelminőséggel jön! Talán annyi még a hátrányom, hogy az antenna a padlástérben van.
Igazából nem nagy veszteség a Főnix, de megnéztem volna kristálytiszta képminőségben is, az eddigi hangyaháborúshoz képest!:)

Szabolcs
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia chucky

Ha, már a Főnix-ről lemaradtál, akkor nézd meg a tegnapelőtti hozzászólásomnál (ui3-as rész) a Fehérvár TV-t. Bár nem a legjobb minőségű a felvétel. Némi tropóval szerintem előbb-utóbb, csak szerencséd lesz a Főnix TV vételével is. :D Ha, a tetőn lenne az antennád, lehet, hogy simán jönne, vagy a tv-d nem szereti a QPSK modulációval sugárzott adást. Ha, van lehetőséged rá, kérj kölcsön egy boxot, vagy nézd meg másnál. Én a FIX-et hiányolom egy ideje.

Más: Lesz, szerintetek körzeti jellegű DVB-T-n adó tv-csatorna, netán több helyi tv, egy muxon Bp. vonzáskörzetében? (A FIX TV, az körzetiként ment.)
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

A napokban a Salgótarjáni városi tv is átállt a digitális sugárzásra a C29-es csatornán!
Meglepő módon vertikális antennával 100% jelet produkál nálam, pedig cca 50km a távolság az adótól!
Néhány fotót mellékeltem a vételről!

Kép Kép Kép

Üdv.:
Szabolcs
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A reggeli kis tropó segített a városi televíziók vételénél is. Sikerült vennem a Debrecen városi tv adását a C.34 csatornán.
Kép.Kép

Úgy szintén jól vehető volt az Eger városi Tv műsora is a C.50 csatornán.
Kép.Kép

Leggyengébb minőségben vettem a Gyöngyös városi Tv adását mivel itt is erős zavarok vannak a C.27 csatornán a nagyváradi TVR2 adása miatt, csak 58% jelerősségnél állt össze a kép minőség csak ritkán emelkedett 10% fölé . Gyakran akadozott a vétel.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Még nem esett szó róla, a Gyula TV is átállt, november 1. óta már csak digitálisan érhető el az UHF 34 csatornán.

Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Kicsit elfeledkeztem a Magyar városi televíziókról. Tegnap olvasva a fórumot látom Józsi barátunk már közzé is tette hogy digitálisan sugározza adását a gyulai városi tv. Rá kerestem és meglepet a jelszint erőssége 70/100 %
Gyula tv, C.34/H csatornán. Távolság: 70 km.
Kép.Kép

Így tovább kerestem más adókat és jött a meglepetés, kelet Magyarország városi tv-i többsége vehető volt!
Még három városi tv adását teszem fel melyeket még DVB-T formátumban nem fogtam.

Miskolc mi-tv a C.41/H Csatornán. Vételi távolság: 140 km.
Kép.Kép

Hajdúböszörmény városi tv, C.57/H, Vételi távolság: 115 km.
Kép.Kép

Nyíregyháza, Kölcsey tv C.52/H, vételi távolság: 125 km.
Kép.Kép

Ezen kívül vehető volt Debrecen, Szolnok, Cegléd, Kiskunfélegyháza, Gyöngyös, Eger, Bp Fönix tv, Csongrád, Hódmezővásárhely, Szeged városi televíziók!
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Nekem még nincs ilyen nagy gyűjteményem de csak három napja kezdtem.
Debrecen, Hajdúböszörmény, Eger, Gyöngyös, Zemplén tv.
Hajdúszoboszló VTV./ Ennek a képét megpróbálom mellékelni a fórumban még nem láttam mondjuk ez nekem a szomszéd város.

Megtelt a fórum csatolmányainak fenntartott terület.
Csak nem sikerül vagy én vagyok béna.
http://kepfeltoltes.hu/131228/002_23-14 ... es.hu_.jpg
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Sohasem késő elkezdeni! :)
Használj más képfeltöltőt!
http://www.ivpicture.hu/ ennél ezt másold be: Thumb Képes Link
vagy
http://pics.coldline.hu/?noflash Ezt használom én is itt a BB linket másold be.
Üdv.: podapu
Válasz küldése