TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

Egy kis nosztalgia - ki emlékszik erre a logóra:
Kép

2013-ban többen is vettük a feltételezhetően szír adást, a logóban "Tartus" város nevével...
Saját felvételem: https://youtu.be/8T_bPfRCq6M
...és egy video a "Tartus TV" youtube csatornájáról: https://youtu.be/6sNdE-aAi_E

üdv Józsi
Szia Józsi!

Nem semmi minőség, gratulálok hozzá!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Korábban jeleztem, az analóg TV sugárzás már Oroszországban is a végnapjait éli, a moszkvai adó már csak DVB-T2 átállás megtörténtére figyelmeztető "promót" sugározza...

Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Elérkezett ez az idő is...a mai terjedéskor hiába ment fel a MUF 90 MHz-ig, OIRT 3-on Kamisin ill. OIRT 4-en Alekszandrov Gaj még üzemel - mindkettő jött is, de az OIRT 1 és OIRT 2-ön szinte semmi. Az 1-es csatornán harmat gyengén vettem egy 1tv adót - feltehetően egy relé, ill a 2-esen TNT 1 kW-os adóját Zhigulyovsk-ból, a megszokott csatorna dömping már a múlté. :(
https://www.fmlist.org/fm_logmap.php?da ... 8&band=ALL
Analóg TV lekapcsolás mellett az OIRT-URH sáv elhagyása is roham léptekkel zajlik, Moszkvában a korábbi 16 adóból már csak 4 üzemel, és számos régióban már nincs adás az OIRT-URH sávban. Erről itt egy táblázat: https://vcfm.ru/radio/stats_city.php

Kitartás a végsőkig!
üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Többünknek van vételi fotója azonosító nélküli orosz nyelvű TV adások vételéről. Ezt a gyűjteményt gazdagítottam, és egyben azonosítottam is egy csatornát...

Kép Kép

A ff. képen van egy TV-Kontakt felirat és ezt találtam:
Телекомпания «TV-Контакт» образована в 1992 году. В зону охвата входит город Краснодар и его пригород (до 100 км.) Вещание осуществляется на 2 метровом канале (мощность передатчика 5 кВт) с 7 часов до 8 часов и с 18 часов до 19 часов ежедневно. В остальное время идет вещание круглосуточное «СТС».

szerkesztve:

Kép

Ez is egy mai vétel mégpedig az OIRT 1-en...nagy valószínűséggel a TV Domashniy. Az egyes csatornán Tula városban üzemel egy 1kW-os adó...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Tegnap és ma kiváló terjedés volt keletről. Igaz semmi újdonság, néha elég jó minőségben lehet venni egy-egy adóállomást.
R1:
Kép
R2:
Kép

...és egy ritkább esemény tegnapról...három TV képvivőt vettem az E2 csatornán... - a névleges 48,25 MHz-től minimális frekvencia eltéréssel. Feltételezem, hogy Afganisztán. Két üzemelő adóról tudunk, és egy Fekete-tengerről való visszaverődéssel akár vehetőek ezek az adók. Sajnos az R1 zavar miatt esélytelen, hogy bármi megjelenjen ebből a képernyőn.

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

...és egy ritkább esemény tegnapról...három TV képvivőt vettem az E2 csatornán... - a névleges 48,25 MHz-től minimális frekvencia eltéréssel. Feltételezem, hogy Afganisztán. Két üzemelő adóról tudunk, és egy Fekete-tengerről való visszaverődéssel akár vehetőek ezek az adók. Sajnos az R1 zavar miatt esélytelen, hogy bármi megjelenjen ebből a képernyőn.

üdv Józsi
Szia Józsi!

Gratulálok a kitűnő minőségű (TV-, és URH) vételekhez!
Az E2-es jelek is nagyon izgalmasak! Régóta nincs I. sávú antennám, legalább 8-10 éve, de ezek szerint az orosz adók lekapcsolása kecsegtet még egyedülálló vételekkel. Lehet, hogy érdemes egy quadot nekem is felszerelnem?
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Egy ismeretlen adásra figyeltem fel ma délelőtt az E3 csatornán. Sajnos csak szinkronjel nyomokig erősödött, majd gyorsan eltűnt (spektrum képen, az alsó "vivő" egy helyi zavar).
Kép

Vajon mi lehetett? - legközelebb Indiában üzemel adó a csatornán, de csak kis teljesítményű...ill Tájföld és Laosz jöhet szóba - vétel irányából adódóan. Ezzel azonos időben láttam az afganisztáni E2 képvivőjét ill. az R1-en színesben jött a Simferopol-i adó, ami "Dagesztánnal fédelt"...térképen, fekete pont az azonosított adó, piros színnel az E3-on üzemelő adók pozíciója.
Kép

A kérdésemre a választ nem fogom megkapni...gyakorlatilag bármi, ma 50 MHz-en Japán - Nyugat-Európa összeköttetés is összejött...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ismét egy érdekes vételről számolhatok be. Először is bocsánat azoktól, akiket lebeszéltem már a VHF I. sávú TV-DX-ről, mert bár az oroszoknál szinte országosan lekapcsolták a gerincadókat, de számos helyi állomás és kis teljesítményű átjátszó üzemel még az I. sávban. Egy ilyen vétel sikerült:

Kép

A vétel sajnos nagyon gyenge volt, de mozgó képen jól látható, hogy a logó a jobb alsó sarokban van. Továbbá a Pulykafutam című rajzfilm volt műsoron - ez jobban látszik és ez is vezetett a sikeres azonosításhoz.

Kép

...már csak az orosz műsorújságokat kellett végigböngészni és a vétel időpontjában csak egy csatorna játszotta ezt a rajzfilmet...és a VCFM adatbázisa szerint ennek a csatornának csak egy adója üzemel az OIRT 2 csatornán...az OIRT-URH sávban kb. 60°irányból voltak vételeim, Kurszk városa tőlem 57°-ra van...nagy valószínűséggel ezt a 200W teljesítményű adót vettem 1200 km távolságból...

üdv Józsi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Németh Józsi írta:...és a VCFM adatbázisa szerint ennek a csatornának csak egy adója üzemel az OIRT 2 csatornán...az OIRT-URH sávban kb. 60°irányból voltak vételeim, Kurszk városa tőlem 57°-ra van...nagy valószínűséggel ezt a 200W teljesítményű adót vettem 1200 km távolságból...
Gratulálok Józsi! Szép tejesítmény és nagy szerencse!

Üdv: Feri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok. Szia Józsi!
Gratulálok a kis teljesítményű adó vételéhez, és bosszant hogy már a múlt évben sem volt fent a VHF I antennám. A 94 oldal elején írtad: ( Egy kis nosztalgia - ki emlékszik erre a logóra Tartus Tv)
Visszanéztem a felvételeket, 2013 Júliusában, ebben a hónapban fogtam legtöbbször :D
Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése