TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Mai vételekből:

Kép Kép Kép

R1-en volt még 1+1 ill. az R2-n láttam egy Rossia1 "szerű" logót, de ez lehetett a Luganszk-i adás is...

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!

Gratulálok az ES-hez!!!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
csogi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.02.03. 21:11
Tartózkodási hely: Kecskemét
Vételi telephely: Kecskemét

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: csogi »

Sziasztok,

üdvözletem az amatőrtársaknak! Jómagam a 80-as, 90-es évek fordulóján "fertőződtem meg" a TV-DX világával és tölöttem nyarakat a TV készülék előtt a hangyaháborút megszakító sziknronjelek keresgélésével. :)
Az apropó amiért most írok, egészen banális; pince takarítás közben kezembe akadt az akkoriban írt lognaplóm. Valahogy átvészelte az évtizedeket és érdekes emlékeket keltett, ahogy végiglapoztam és felidéztem a történéseket. Az azonosított és fényképezett beállítóábrák, adók, állomások feletti jóleső érzés mellett azonban néhány azonosítatlan adás is vissszakiáltott a múltból. Szóval segítséget szeretnék kérni most Tőletek, hogy a tizenéves énemnek egy kis megnyugvást szolgáltathassak :)
Persze volt több be nem azonosított is, jórészt közel-keleti adások, de sajnos nem sokat tudok róluk írni, pl. 1991.VII.7-én C-3-on és C-4-en fogtam egy adást, amin a Vizipók-csodapók, ill. Pityke őrmester egy-egy részét nézhettem végig. Sajnos sem inzert, sem óra, sem más azonosító nem bukkant fel a terjedés során, de a műsorközi feliratok alapján valamilyen közel keleti adás lehetett. Akkoriban iráninak tippeltem, már nem tudom miért. :)
Szintén 1991. VII. 7-én fogtam egy adót C-3-on, amit a mai napig nem tudok hova tenni. Volt logo is, inzert is, de nem sokat segített. Az adás neve Middle East Television volt, a jobb felső sarokban egy hármas háromszög (piramis?) stilizált ábrája volt látható. Ez volt egyébként az inzertábrája is. Azóta sem tudom honnan jöhetett. A következő időszakokban is fogtam néhányszor (pl. 1991.VII.10, 1992. VII.17), és akkor egyiptominak könyveltem el, de vajon jogosan-e...mondjuk furcsa volt a latin betűs programnév, dehát...

Szóval nem tudom így évtizedek távlatából van-e Nektek valamilyen élményetek vagy ötletetek ezekkel az adásokkal kapcsolatban. :)

Üdvözlettel: Zsolt
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

csogi írta:Sziasztok,

üdvözletem az amatőrtársaknak! Jómagam a 80-as, 90-es évek fordulóján "fertőződtem meg" a TV-DX világával és tölöttem nyarakat a TV készülék előtt a hangyaháborút megszakító sziknronjelek keresgélésével. :)
Az apropó amiért most írok, egészen banális; pince takarítás közben kezembe akadt az akkoriban írt lognaplóm. Valahogy átvészelte az évtizedeket és érdekes emlékeket keltett, ahogy végiglapoztam és felidéztem a történéseket. Az azonosított és fényképezett beállítóábrák, adók, állomások feletti jóleső érzés mellett azonban néhány azonosítatlan adás is vissszakiáltott a múltból. Szóval segítséget szeretnék kérni most Tőletek, hogy a tizenéves énemnek egy kis megnyugvást szolgáltathassak :)
Persze volt több be nem azonosított is, jórészt közel-keleti adások, de sajnos nem sokat tudok róluk írni, pl. 1991.VII.7-én C-3-on és C-4-en fogtam egy adást, amin a Vizipók-csodapók, ill. Pityke őrmester egy-egy részét nézhettem végig. Sajnos sem inzert, sem óra, sem más azonosító nem bukkant fel a terjedés során, de a műsorközi feliratok alapján valamilyen közel keleti adás lehetett. Akkoriban iráninak tippeltem, már nem tudom miért. :)
Szintén 1991. VII. 7-én fogtam egy adót C-3-on, amit a mai napig nem tudok hova tenni. Volt logo is, inzert is, de nem sokat segített. Az adás neve Middle East Television volt, a jobb felső sarokban egy hármas háromszög (piramis?) stilizált ábrája volt látható. Ez volt egyébként az inzertábrája is. Azóta sem tudom honnan jöhetett. A következő időszakokban is fogtam néhányszor (pl. 1991.VII.10, 1992. VII.17), és akkor egyiptominak könyveltem el, de vajon jogosan-e...mondjuk furcsa volt a latin betűs programnév, dehát...

Szóval nem tudom így évtizedek távlatából van-e Nektek valamilyen élményetek vagy ötletetek ezekkel az adásokkal kapcsolatban. :)

Üdvözlettel: Zsolt
Szia Zsolt!
Üdvözöllek körünkben első bejelentkezésed alkalmából!
Ha az azonosítatlan TV-DX vételed során, az alábbi vételi fotóhoz hasonlót láttál, akkor az nagy valószínűséggel, egyiptomi DX vétel lehetett;

Kép

Üdv.: H. Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
csogi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.02.03. 21:11
Tartózkodási hely: Kecskemét
Vételi telephely: Kecskemét

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: csogi »

ING-SAT írta: Szia Zsolt!
Üdvözöllek körünkben első bejelentkezésed alkalmából!
Ha az azonosítatlan TV-DX vételed során, az alábbi vételi fotóhoz hasonlót láttál, akkor az nagy valószínűséggel, egyiptomi DX vétel lehetett;

Kép

Üdv.: H. Mihály
Szia Mihály,

igen köszönöm, ez volt az, annyi különbséggel, hogy a program neve angolul volt kiírva.
Készítettem annó egy skiccet a vételi naplómba, mert a fényképezésről a fading miatt nem nagyon lehetett szó, és pontosan így néz ki.

Üdv:
Zsolt
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A mai napon, nálam idén először, aktív az R1, R2, és az R3 is, orosz adók a sávon.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

...ha már szóba került, hogy beléptünk az új ES szezonba...had számoljak be egy változásról. Az ukrán szakadár területek egyik TV csatornájának logója minimálisan, de megváltozott a tavalyi évhez képest...(sajnos csak ff vétel jött össze).

Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma kora este egy kisebb terjedésre lettem figyelmes az OIRT 1. csatornán. Rossia 1 és 1tv váltogatta egymást - több különböző adóállomásról. Az 1tv színesben is jött. Magyar idő szerint 20 óra előtt pár perccel rögzítettem ezt - "Rossia 1 Dagestan" logóval:

Kép

Dagestan felirat nehezen olvasható, de a képernyőn lévő felirat és telefonszám "Mega POL: 555-888" http://megapol05.ru/ - Mahacskala-i üzlet neve és telefonszáma...

üdv Józsi
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

A hollandoknál még működik VHF I-es sávon adó?
https://twitter.com/g7izu?ref_src=twsrc ... radic_e%2F
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Bocsi! Én tévedtem.Ezt Hollandiában fogták.
Válasz küldése