TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri, sziasztok!
podapu írta:Május 22-től minden nap vehető valamelyik Orosz adás.
Így van. Tegnap délutáni, kora esti terjedés elég nagyot "szórt", nem túl erősen, de több irányból itt voltak az adók, így szinte lehetetlen volt bármit is azonosítani. Ami megmaradt, du. fél 5 körül OIRT 3. "TV Centr" volt látható Moszkvából, ezzel egy időben a CCIR-URH sáv alján lévő moszvai rádióadók RDS-sel vehetőek voltak. 5 óra után Moszvától 150-200-km-re lévő Vlagyimiri terület adói voltak vehetők, fél 6-kor már az azerbajdzsáni rádió szignálját rögzítettem. Sajnos úgy néz ki, a kaukázusi köztársaságokban az analóg TV sugárzást teljesen kikapcsolták, a tavaly még üzemelő örmény adóknak nyomát sem láttam :(

http://www.fmlist.org/fm_logmap.php?dat ... 8&band=ALL

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A tegnapi és a mai nap szinte azonos volt. ES reggeltől estig, mégis kevés jó kép készült. Adások tömkelege az O1-O2-O3 as csatornákon.
Ez volt a baj mert folyamatosan zavarták egymást és képet ami értékelhető volt 1 esetleg 2 mp-ig legetett látni. Fényképeznem szinte lehetetlen volt.
Este mire a gyengébben jövő adások elgyengültek akkor a nagy adókról sikerült jobb képet kászíteni.
O1, 1tv- rossia1
Kép
O2, 1tv-rossia1-CTC, iu tv, luhansk24.
Kép.Kép
O3, 1tv-rossia1-rossia1 regionális, sajnos azonosíthatatlan, tv central (TBU), tv5,
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri, sziasztok!

Szép vételek! - amúgy valóban nagy a "kavarodás" az I. sávban, szinte semmit sem lehet fotózni. Egy dolgot - fotó nélkül - jeleznék, tegnap ill. tegnapelőtt az esti órákban (9 óra után) az OIRT 2-n megjelent egy "Rossia K" adás. Csak pár pillanatra jött fel, egy "yu tv" ill. egy "STS" adóval fédelt mielőtt a feltehetően kisteljesítményű adókat kisöpörte egy nagyteljesítményű "rossia 1" ill. "1tv" adó.

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szia Józsi.
Köszönöm! Fent voltam este 10-ig de akkorra már az O2-őn megszönt teljesen a vétel.Láttam a Rossia 1 vagy (kát) de nem tudtam eldönteni mi. A másik az O3 csatornán vett Rossia1-nek titulált kép is gyanus mert eredeti nagyságában igen csak egy írott nagy K betűnek tűnik. De az ilyen gyenge minőségű vételeknél nem lehet eldönteni mi. Így maradtam a Rossia 1 nél. Az O1-en még néha néha be ugrott az 1tv. Nem említettem tegnap de teljesen kelati irányú volt a vétel.
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Jordánia az E3-at lekapcsolta. :( :( :(

Ma délelött az URH adókat kíkálóan vettem, TV-n semmi.

üdv Józsi0
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ritkán írok mivel már csak Orosz vételek vannak, vagy Ukrán. Szinte 2-3 naponta írhatnám hogy jon az 1tv vagy a Luhanszk 24 vagy a Rossia1
Junius bővelkedik ES-sel csak épp más nem jön. Ez így volt a mai nap is.
1tv O1 Szocsibol, CTC O2-őn, iu tv, Luhansk is az O2.
Kép.Kép.Kép.Kép

Mostmár nagyon úgy tünik leáldozóban ez a hobbi is mivel nem lesz tv adás ezen a frekvencián a belátható közeljövőben. Hamarosan végleg bontásra itélem az árbocot is mivel mint a tegnapi vihar megtépázta a kábeleket,elcsavarta a forgatót, reggel ujra kötöttem, ujra hangoltam mindent. Sajnos nehezen mászom fel valószínű nem fogom soká művelne ezt a sportot. Esetleg a következő viharig aztán gyorsdaraboló.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Mai nap is erős az ES Jelenleg 01 Rossia1, 02 1tv.
Tegnap a keleti irány volt erős, ma az észak-északkeleti irányból jó a vétel.

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Nem az igazi az idei szezon, egyre kevesebb üzemelő adó van, ill. terjedés sincs. Ma a kora esti órákban egy kicsit beindult az R1-2 csatorna...(1tv ill. Rossia 1 mellett feltűnnek más adók is):

R2 - "ukrán zászlós" csatorna - világoskék logó ? - nem találtam róla semmit
Kép Kép

R1 - orosz TV3 - hol lehet az adója?
Kép

Közben ezt találtam: http://www.region-media.ru/tv_tv_3.php - 2db 1kW-os adó az 1-es csatornán, Volgograd ill. Volzsszkij - az adók távolsága a 1750-1800km :)


R2 - Lugansk 24 - perceken keresztül igen jó minőségben jött...(csak ezért teszem fel)...
Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

...látom senki nem jár mostanában erre...a sávban is már csak az oroszok vannak...pont ezzel kapcsolatban teszek közre egy észrevételt. Korábban szó volt, a logo nélküli orosz adókról, ma belefutottam egybe...több percen keresztül jött és gyakorlatilag egy "Rossia 1" adást tudtam végül azonosítani, amint megjelent a logó. A logó nélküli szakaszban hírek, majd reklám, az utóbbi alatt dagesztáni telefonszámok, ill. Mahacskala-i cím -> és itt jön a csavar, Dagesztán területére nincs listázva adó OIRT 1 csatornára. Kicsit kutakodva az orosz adatbázisokban Dagesztán Köztársaság területén 7db adó üzemel az OIRT 1 TV csatornán. Ebből 4db Rossia 1 ill. 3db 1tv - ezek valószínűleg kis teljesítményű átjátszók, viszont megakadt a szemem egy telephelyen "Гора Зуберха" ahonnan 5db rádió adásnak (URH adó) és 9db TV csatornának van sugárzási engedélye köztük a "Rossia 1"-nek az OIRT1 csatornán...ez nem úgy néz ki, mint egy "relé"...

Továbbá az OIRT 2 csatornán azonosítottam a "TNT" TV csatornát, ami legvalószínűbb Togliatti-ból sugároz (OIRT-URH azonos időben Togliatti adót vettem) - ill. szintén ma, de más időpontban az OIRT 1 1tv, OIRT 2 TV YU adásokat vettem. Ez a páros lehetne a Don melleti Rosztov vétele is, de a terjedés nem ebből a körzetből volt...szintén az orosz adatbázisban kutakodva, az adók helye Szaratov lehet...szintén "nem listázott" kW-os teljesítményű adók lehetnek...

Ez a maradék "pár" orosz adó is okozhat meglepetést...

üdv Józsi
Adani12345
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.03.01. 12:33
Tartózkodási hely: Budapest, Zugló
Vételi telephely: Budapest, Zugló

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Adani12345 »

Sziasztok!

Tegnap videóban mutattam be egy régi színes tévét, és kipróbáltam a régi szobaantennát is és legnagyobb meglepetésemre, siekrült is befogni vele a Román 1-es adót.
Békésen készült a felvétel a határtól nem messze.

Sajnos ez a tévé nem jelzi ki melyik sávban és melyik frekvencián fogja az adást, de mivel UHF adás már nem lehet csak VHF lehet.
Ami meglepő, hogy úgy tudtam és úgy is tűnt ,hogy 2016 végén lekapcsolták az összes román VHF adót a digitális átállás miatt. Tavaly karácsonykor mikor szintén otthon voltam, ugyanezzel az antennával be is tudtam fogni a román tévét, azóta nem próbálkoztam újra. Van valahol a határon túl egy brutálisan nagy teljesítménnyel sugárzó adó, anno mikor még volt analóg adás, bejött ugyanígy UHF-en a Román 2-es is.
Hogyhogy ez az adó még működik? Valamiért visszakapcsolták vagy elfelejtették lekapcsolni?

Képek:
https://kephost.com/image/BXd4
https://kephost.com/image/BXdr

Videó ( a végén van a lényeg kb. a közepéig csak a tévét mutatom be):

https://youtu.be/vrbCBPIr_68
Válasz küldése