QSL lapok (tv-dx vételi visszaigazolások)

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

QSL lapok (tv-dx vételi visszaigazolások)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Elõzményt "Amigo" 2008. decemberében törölte...
Szépek, nagyrészt ismerõsek a QSL -ek. A képfeliratozás szûkszavú, néha a hátoldal is nagyon érdekes lehet (pl. Kanári szigetek stb.)
Az ötleted kíváló!
Avatar
Jimmysat
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2008.09.16. 17:25
Tartózkodási hely: Nagygyimót
Vételi telephely: Nagygyimót

Amigo!

Hozzászólás Szerző: Jimmysat »

Én is gratulállok a képekhez ez nem kis munka volt igy összehozni talám én merném is mondani ez a gyüjtemény egyedülállo Mégegyszer is külön gratulállok hozzá Szép munka volt JIMMYSAT :roll:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: QSL-LAPOK FOLYTATÁS

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

AMIGO írta:Sziasztok TV-DX Amatõrök ! A QSL -lapok túloldala nem annyira látványos ,viszont így derül ki ,hogy kinek címezték a különbözõ TV-társaságok ! Sajnos sok helyrõl nem küldtek QSL-lapot bármilyen kitartóan is irkáltam a leveleket a világ minden tája felé.Olyan is elõfordult,hogy 1 év eltelt mire megjött a válasz !!! Épp ezért értékesek annyira a számomra.A válaszok többsége 2-3 hónapon belül megérkezett különbözõ küldeményekkel,mint pl :adó táblázat,monoszkóp fotók,technikai adatok, térképek,levelek ,matricák SINPO-kódlapok, QSL-lapok stb...
A leírtak bizony igen is valósághûek. Szerencsére azonban nagyon sok TV társaság válaszolt megkeresésünkre, hol QSL lap, hol a vételt visszaigazoló levél formájában.
Egy megkeresésemre sajnos a mai napig nem jött válasz. Az "AFTV" A2=Iraklion vételét szerettem volna visszaigazoltatni az amerikai hadsereggel, még az 1970-es évek második felében. A vételt igazoló levelet a fotókkal a Németországi Szövetségi Köztársaságban adtam postára, hogy oda is érjen a címzetthez... Bíztam abban, hogy az elhárítás - látva, hogy az "1. számú közellenség" -tõl egy sima QSL jön, tovább engedi a levelet...
:oops:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Még egy adalék a '70 -es évek TV amatõrjeinek "sanyarú" sorsához:
1974. június 24 -én 09.00-09.25 óra között sikerült elcsípnem a libanoni "CLT-1" inzertjét, melyet éppen a mûsorkezdés elõtt adtak (monoszkóp, ETC nem volt). A 25 perc elég idõ volt ahhoz, hogy az inzertrõl remek fotót készíthessek. Az adóállomás: E4 = Maasser el Chouf.
Nos, ezt akkor még nem sejtettem.
Azidõtájt internet nem volt, adatokhoz csak a TV társaságoktól, vagy a hazai amatõröktöl jutottunk. Sajnos, akkoriban kevesen voltunk (Bakos Gabi, Barcsák Balázs, Hajdú Misi, Hetesi Laci, Mogyoródi Ervin...), akikhez fordulni lehetett.
További lehetõség a budapesti Országos Széchenyi Könyvtár volt, ahol tartottak egy példányt a World Radio TV Handbook -ból (évkönyv). Azt ugyan kölcsönözni nem lehett, de az olvasótermbe ki lehetett kéretni, sõt jó pénzért másolatot is készítettek 1-1 oldalról. Szakfolyóirat ügyben is rossz volt a helyzet: a Rádiótechnika ugyan hozott le 1-1 amatõr által összeállított beszámolót, de ezzel itt vége is volt. Én 1979-tõl az USA -ból járattam a VHF-UHF Digest -et, majd 1981. márciusban megjelent német Tele-Audiovision elõfizetõje lettem...
A hazai szakkönyvek tekintetében a Nozdroviczky: Televízióantennák mûve után Hajdú Misi könyve nyújtott elsõként átfogó, alapmûnek tekinthetõ anyagot a TV-DX amatõrök számára.
Visszatérve: több - számításba jöhetõ - TV társaságot levélben kerestem meg az adás azonosítása tárgyában. Két nemleges válaszlevelet (Pakisztán, Irak) mellékelek.
Végül évekkel késõbb egy Budapest egyik egyetemén tanító arab szakos tanár segített: postafordultával jelezte, hogy az bizony libanoni...

Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

QSL lapok (tv-dx vételi visszaigazolások)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!

Navratil Ernõ amatõr társunk QSL-lap eredményi beszámolója után, a TV-DX QSL lap-, ill. tv-vételi visszaigazolásaim "gyûjteményét" én is ismeretetném itt a Klub Fórumán, a régmúlt idõkrõl nosztalgiázva.
Mindezt annak figyelembe vételével, hogy mint már ismertetésre került; több tv társaság nem rendszeresített QSL lapokat, s esetlegesen csak levelekben igazoltak vissza a vételeket, illetve a tv-k többsége nem rendelkezett külön TV QSL lappal s így a rádió QSL véteknél rendszeresített igazoló lapokat küldték meg valamilyen formájú azonosító szövegekkel. Olyan is elõfordult, hogy semmit nem írtak rá, hanem, csak borítékba rakva küldték azt meg.
Számomra egyik "legértékesebb" QSL lap az Orosz TV-é, mivel hiába írtam nekik angolul, németül, franciául, érdemben nem válaszoltak. Amikor két évvel késõbb, oroszul írtam meg a QSL lap kérõ levelet, rövid idõn belül jött is a válaszuk, méghozzá magyar visszaigazoló azonosítással! Hasonló érdekesség a Román TV QSL lapja is, mivel sem az angol, sem a német nyelvû megkeresésre érdemben nem reagáltak, de amikor franciául kerestem meg õket, máris jött a QSL lap és az egyéb tv információk, csatorna és teljesítmény listák, vallamint egyébb tv-és repi anyagok.
Hát akkor lássuk, miket is sikerült 35 év távlatából elõkeresnem, ill. megtalálnom az archiv anyagaim közül, melyeket beszkennelve közreadok én is az e téma iránt esetleges érdeklõk számára.


Albánia: (RTS)
Kép.Kép

Anglia: (BBC)
Kép.Kép

Kép.Kép

Belgium: (BRT és RTBF)
Kép.Kép

Kép.Kép

Csehszlovákia: (CST)
Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Kép

Dánia: (DR)
Kép.Kép

Finnország: (YLE)
YLE TV1
Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

YLE TV2
Kép.Kép

Kép.Kép

Franciaország: (TDF)
Kép.Kép

Kép.Kép

Görögország: (EPT)
Kép.Kép

Irak: (BTV)
Kép.Kép

Írország: (RTE)
Kép.Kép

Jordánia: (JTV)
Kép.Kép

Jugoszlávia: (YRT)
Horvátország (JRT - HRT)
Kép

Szerbia (BTV) Belgrád és Újvidék (Novi Sad)
Kép.Kép

Kép.Kép

Kína: (CCTV)
Kép.Kép

Lengyelország: (TVP)
Kép.Kép

Magyarország: (MTV)
Kép.Kép

Német Demokratikus Köztársaság: (DDF)
Kép.Kép

Kép.Kép

Kép

Német Szövetségi Köztársaság (ARD és ZDF)
Bayerischer Rundfunk (BR) München
Kép.Kép

Hesseischer Rundfunk (HR) Frankfurt am Main
Kép.Kép

Norddeutscher Rundfunk (NDR) Hamburg
Kép.Kép

Kép.Kép

Saarlandischer Rundfunk (SR) Saarbrücken
Kép.Kép

Süddeutscher Rundfunk (SDR) Stuttgart
Kép.Kép

Norvégia: (NRK)
Kép.Kép
Kép.Kép.Kép

Kép

Olaszország: (RAI)
Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Románia: (TVR)
Kép.Kép

Kép.Kép

Spanyolország: (RTVE)
Kép.Kép

Svédország: (SR)
Kép.Kép

Szovjetúnió: (TSS)
Kép.Kép

Kép.Kép

Ennyi lett volna a QSL-lapjaim, vételi visszaigazolásaim köréből készített összeállításom !
Hajdú Mihály (ING-SAT)

Újraszerkesztve: 2009. február 15.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Feri írta!
Azidõtájt internet nem volt, adatokhoz csak a TV társaságoktól, vagy a hazai amatõröktöl jutottunk. Sajnos, akkoriban kevesen voltunk (Bakos Gabi, Barcsák Balázs, Hajdú Misi, Hetesi Laci, Mogyoródi Ervin...), akikhez fordulni lehetett.
További lehetõség a budapesti Országos Széchenyi Könyvtár volt, ahol tartottak egy példányt a World Radio TV Handbook -ból (évkönyv). Azt ugyan kölcsönözni nem lehett, de az olvasótermbe ki lehetett kéretni, sõt jó pénzért másolatot is készítettek 1-1 oldalról. Szakfolyóirat ügyben is rossz volt a helyzet: a Rádiótechnika ugyan hozott le 1-1 amatõr által összeállított beszámolót, de ezzel itt vége is volt.
Sziasztok!

Valóban, egy ideig a (nem a Széchenyi Könytár) hanem budapesti, Országos Mûszaki Könyvtár és Dokumentációs Központban volt "olvasótermi" használatban elérhetõ a "World Radio TV Handbook" évkönyvének néhány éves példánya, ahonnan információkhoz juthattunk az ismeretlennek tartott TV-DX vételeinkhez. Én ezt a "bejárogatást" elég hamar meguntam és Angliából behozattam az évkönyv különbözõ évjáratú példányait, amelyben rengeteg hasznos információ olvasható még a világ összes tv- és rádió adatain kívül is. Megtalálható a könyvben pld. a világ összes (jelentõsebb) DX Clubjának adatai-, elérhetõsége is. Az egyes, ismeretlen TV-DX vételeim azonosításában jelentõs segítségemre volt - a szintén Angliából beszerzett - "Guide to World-wide Television Test Card" címû kiadvány, amely tartalmazta a kiadása idõpontjában ismert összes monoszkóp és elektronikus tesztábra fotóját Európából és azon kívül valamennyi kontinens tekintetében is. Végezetül hivatkoznék még egy további, amatõri kapcsolatok révén beszerzett, szintén Angliában kiadott "A TV-DXers Handbook" szakkönyvére is, amely jelentõs segítséget nyújtott a DX-elõs munkámhoz.

Üdv.: ING-SAT

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: QSL-LAPOK FOLYTATÁS

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Feri írta!
Egy megkeresésemre sajnos a mai napig nem jött válasz. Az "AFTV" A2=Iraklion vételét szerettem volna visszaigazoltatni az amerikai hadsereggel, még az 1970-es évek második felében. A vételt igazoló levelet a fotókkal a Németországi Szövetségi Köztársaságban adtam postára, hogy oda is érjen a címzetthez... Bíztam abban, hogy az elhárítás - látva, hogy az "1. számú közellenség" -tõl egy sima QSL jön, tovább engedi a levelet... :
Sziasztok!

Kocsis Feritõl eltérõen, nekem kedvezõ tapasztalatom volt az amerikai hadsereg (AFTV) visszaigazoló levelének kézhezvétele körében, mivel a krétai katonai bázis, amerikai normájú tv-programjának sikeres vétele után, innen Magyarországról kültem az angol nyelvû vételi értesítõ levelem, s néhány hónap múlva a lakás címemre meg is érkezett a válaszuk (ha nem is QSL lap formájában) az európai tv-, és rádió állomásaikról szóló mûszaki tájékoztatóval egyetemben.

Ausztrál tv-programot a VHF I. sávban (sajnos) nem sikerült ugyan a mai napig sem fognom, de 1986 tavaszán levélben megkerestem õket a tv-adóikra vonatkozó mûszaki információk megküldése véget, hogy egy esetleges ausztrál vétel azonosításában az segítségemre lehessen. E téren is igen kedvezõek voltak a tapasztalataim, mivel vaskos kötetben küldték meg valamennyi Ausztrál szövetségi állam tv-, és rádió programjainak mûszaki-, vételei adatait, de még az adás idõkrõl is tájékoztatást adtak, így egy esetleges ausztrál vétel viszonylag könnyen beazonosítható lett volna.
A két válasz levelet az alábbaikaban közreadom.

Kép.Kép


Mint a QSL lapok korábbi ismertetése során már hivatkoztam rá, számomra a Szovjet TV (TSS) és a Román TV (TVR) vételeinek QSL lapos visszaigazolása okozott némi gondot. 1974-ben angol nyelven kerestem meg elõször a Szovjetúnió televízióját, de mint azt a mellékelt levél is tanúsítja, az angol nyelvû megkeresésre oroszul válaszolva, egy fejléc nélküli válasz levélben arról tájékoztattak, hogy nem használnak, így nem tudnak küldeni QSL lapot.
Lényegében hasonló gondjaim voltak még 1974-ben a Román televízióval is, hisz bár invitáltak a Román Rádió Halgatói Klubjába, de QSL lapot (ekkor még) nem küldtek, viszont küldtek levelük mellékleteként 3 db. újévi kártyanaptárt, ez ám a nagyvonalúság! Két évvel késõbb viszont már, a francia nyelvû megkeresésemre a QSL lapjuk mellett, pld. még a gerinchálózati csatona és adóteljesítmény összeállítást is megküldték.

Kép
Kép
Kép


Így utólag visszagondolva, talán az okozhatta a problémát egyes tv-társaságok tekintetében, hogy én "túl korán", már 1973-74-ben megkezdtem a vételi eredményeim megküldését az egyes tv-knek, s kértem tõlül a QSL lapjaikat, de ekkor még néhány tv-társaságnál érdemben "nem tudtak mit kezdeni az ez irányú megkeresésemel, nem alakult még ki ennek a "kultúrája" több-, fõleg Kelet-európai ország televíziójánal, s egyébb híján küldtek egy semmit mondó levelet. Bár, a Magyar Televízió már ekkor is "kilógott" a sorból, hisz az MT Mûszaki Igazgatósága már ekkor is profi QSL lapot küldött az érintetteknek, melyen (mint már a QSL lapok között bemutattam) a Magyar Televízió által korábban alkalmazott RETMA 1956 típusú monoszkóp ábrát, valamint "hátoldalilag" a tv-gerincadó hálózat adatait adták meg.


Akik a QSL lap(ok) mellé még egyéb „nyugtázó”, tájékoztató leveleket is küldtek:

Jordánia, Kína és Anglia:

A Jordán Televízió (JRT) a városképet, tájképet tartalmazó QSL lapja mellé még egy levélbeni visszaigazolást is szükségesnek tartott, bár a "Hajdú" név irásával, úgy a levél címzésénél-, mint a levél boríték címzésénél kisebb gondjaik voltak. A kínaik (CCTV) viszont a levelük mellékleteként nem tv-, hanem rádió QSL lapot küldtek, abból viszont jó egynéhányat!
Az Angol televízió, a BBC e körben is adtak a formára, és QSL lapjuk mellett, különbözõ tartalmú-, informáló leveket is küldtek egyidejûleg, csatolva hozzá nagymennyiségû "repi anyagot" a csatornalistákról, teljesítmény adatokról, stb.

Kép.Kép.Kép


Csehszlovákia, Írország és Belgium:

A Csehszlovák Televízió (CST) igen kegyes volt a TV-DX amatõrökhöz, hisz az évenként vételi tájékoztatások kézhezvétele után, mindig rövid idõn belül megküldték a QSL lapot és az igazoló leveleket is, de további mûszaki adatokat is az egyes cseh-, és szlovák tv-állomásokról. Az Ír Televízió (RTE), és a két nyelvû programot sugárzó Belga Televízió (BRT és RTBF) a QSL lapjainak megküldésével egyidejûleg hosszabb-, rövidebb terjedelmû nyugtázó és informáló leveket is küldött.

Kép.Kép.Kép


Német Demokratikus Köztársaság (DDF)

Különlegességnek tekinthetõ a "volt" NDK "QSL-lap szolgáltatása", hisz bár küldött több alkalommal is Berlin városképi képeslapokból kialakított, felülbélyegzett QSL lapokat, azonban az "igazi küldeményeit" a kísérõ levelekben helyezte el, gerinchálózati csatornalistával, az alkalmazott tesztábra típusok reprodukciójával, stb. Az NDK-s kísérõlevél puritánsága is külön figyelmet érdemel.

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép


Német Szövetségi Köztársaság (ARD és ZDF):

Mint ismert, az NSZK-ban már a 70-es években is három közszolgálati tv-programot sugároztak; azaz a központi 1. programot az ARD, a 2. programot a magánkézben lévõ ZDF és az ún. 3. programot (ARD-DBP) pedig az egyes Szövetségi Köztársaságok adták. Addig amíg az egyes Szövetségi Köztársaságokból minden alkalommal megjött a „hivatalos” QSL lap és plusz még levélbeni visszaigazolás is (néhányat alábbiakban is bemutatva: NDR, BR, SR, SWF), melyben pld. instrukciókat is adtak a késõbbi vételi értesítések "szabványos" megküldéséhez), addig sem az ARD (IRT), sem a ZDF QSL lapot nem küldött, hanem minden alkalommal nyugtázó, visszaigazoló és informáló leveket küldtek. Úgylátszik, nem a „megfelelõ” ügyintézõhöz kerültek az én vételi jelentésem, mivel tudok olyan hazai amatõrtársról aki állítólag a ZDF ”hivatalos” QSL lapját is megkapta, bár igaz, csak a 80-as évek közepén, én pedig korábban kerestem meg enenk érdekében. Az ARD (ITR) bár QSL lapot nem küldött, de komplett, a teljes NSZK 1., 2. és 3. tv-programjainak gerinc-, és relé állomási csatona listáját, teljesítmény adatokkal együtt megküldte részemre. A három NSZK-s tv program gerinchálózati országtérképes összeállítását (kiegészítve az NDK-s adókkal) mellékelten be is mutatom.

Kép.Kép.Kép

Kép.Kép.Kép

Kép.Kép.Kép


Norvégia (NRK):

A QSL lapok - levelek körében lényegében egy külön kategóriát képviselõ Norvág Televízió (NRK) korrekt partnere volt a DX-elõknek, hisz minden vételi értesítésre érdemben is reagáltak. Igaz, nem QSL lappal, de valami hasonlóval, hisz az adott idõszakban (vagy azt megelõzõen) használt tesztábráinak fotóillusztrációjával ellátott, a gerinchálózati tv-adókat tartalmazó "országtérképes QSL-lap levelével" igazolta vissza az amatõrök vételi jelentéseit. A konkrét vételeket nyugtázó leveleket a QSL lapok között mutatom be, de az országtérképes VHF I.-III. sávú adóhálózati listájukat-, és a cím változásukra is figyelemfelhívó kísérõ levelükket itt mutatom be. Az országtérképes VHF sávú adóhálózat jól szemlélteti pld. a VHF I. tv-sávban üzemelõ tv-adók országon belüli elhelyezkedését is, így pontosan láthatjuk, hogy egy - egy norvég DX vételünk honnan is származik.

Kép.Kép


Akik viszont QSL lapot egyáltalán nem küldtek (nekem):

Ausztria és Szlovénia (Koper):

Az Osztrák Televízió (ORF) QSL lapot egyetlen alkalommal sem küldött (ilyen náluk nem volt rendszeresítve), de igen méltányolta a vételi jelentések megküldését, mivel minden alkalommal igen bõséges mûszaki (térképes) dokumentációt küldtek valamennyi tv-, és rádió URH adójukkal kapcsolatban. Az egyes Jugoszláv Szövetségi Köztársaságok televízióinak vételekor „Szerbia-Belgrád”, Horvátország-Zágráb”, stb. rendben megkaptam a QSL lapjaikat, de a Szlovén Köztársaság Koper-i stúdiójától (amely olasz nyelvû regionális programot sugározott) én sajnos klasszikus QSL lapot nem kaptam, hanem "csak" hivatalos levél formájában történt meg részükrõl a vételi visszaigazolás.

Kép.Kép.Kép


Hollandia és az EBU:

A Holland Televízió (NOS) vételét számtalan alkalommal sikerült elérnem a 70-es és 80-as években, de az én vételi tájékoztatóimat õk minden alkalommal nyugtázó levelekkel igazolták vissza. Tudok olyan hazai amatõrtársról, aki a NOS QSL lapjával is büszkélkedhet, bár igaz, hogy azt 1985-ben kapta, én meg akkor már "békénhagytam" a hollandokat QSL lap ügyében. Az egyes Eurovíziós átjátszások vételével kapcsolatban megkerestem az EBU-t, azaz a brüsszeli székhelyû, European Broadcasting Union-t is, aki az alábbi nyugtázó, informáló levelet küldte.

Kép.Kép


Svajc és Svédország:

Külön kategóriát képvisel e két ország, hisz Svajc minden alkalommal rendben visszaigazolta a VHF, ill. adott alkalommal az UHF sávú SRG, az SSR és TSI vételeimet, és rengeteg információs adatot-, többek között még a legkisebb teljesítményû tv-relé állomás adatait is megküldte, de klasszikus QSL lapot õk sem küldtek. Csatolták ugyan monoszkópjuk reprodukcióját is, azonban ez nem nevezhetõ QSL lapnak. (Mint ahogy nem QSL lap a BBC által sokaknak megküldött BBC 2 „F” típusú monoszkóp és PM5544 típusú tesztábra színes reprodukciója sem. A BBC hivatalos QSL lapja a QSL lapokat bemutató korábbi, 2008. október 5.-én tett beírásom második fotósorában, az elsõ fotópozícióban lévõ, a BBC székházát tartalmazó lap, amelyen hátoldalilag kerültek rögzítésre a vételi infók, és a címzett amatõr adatai.). Hasonlóan egyedi Svéd Televízió (SR) esete is, amely szintén visszaigazolt, és adatokat küldött levélben minden alkalommal, csatolva színes fotóreprodukciókat az ún. „svéd típusú, kislányos” monoszkópjukról és az alkalmazott PM5544 típusú tesztábrájukról is, de klasszikus értelemben ezek sem tekinthetõk QSL lapnak. A Svéd televízió csupán a 80-as években kezdett bevezetni egy tv-adótornyot ábrázoló, QSL lap szerû „kártyát”.

Kép.Kép

Kép.Kép


És, ahonnan semmi sincs meg ...

Egyiptom (EGYPT):

Bár sikeresen vettem az Egyiptomi Televízió adását Port Said-ból a CCIR 03. csatornán még a 70-es évek közepén, de a vételi értesítésemre küldött egyiptomi visszaigazoló levél az elmúlt évtizedek alatt (több más e körbe tartozó, hozzám megérkezett levélküldeménnyel együtt) sajnos elkallódott, s még a külön kezelt borítéka is részben a gyermekeim bélyeggyûjtési "akciójának" esett áldozatul, így csak a "maradékot" (bélyegtelenített borítékát) tudom szemléltetni.

Kép

Újraszerkesztve: 2009. február 15.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

regimotoros

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

János Barátunk az alábbi bejegyzést 2008. október 1 -én készítette egy másik topicba, de az célszerûségi okokból átemelésre került ebbe - a kizárólag QSL lapokkal foglalkozó - topicba. (adminisztrátor)

Norvég Televizió ( NRK )

KépKép

Svéd Televizió ( SR )

KépKép

Finn Televizió ( YLE )

Kép.Kép
Kép

Dán Televizió ( DR )

Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!

Az elmúlt 35 év TV-DX-elésem elismert eredményeirõl kapott QSL lapokról szóló 2008. október 5.-i beírásomat-, valamint a QSL lapok mellékleteként, vagy éppen azt pótlóan küldött kísérõ levelekrõl és azoknak a tv-s dokumentációjú mellékleteirõl készített 2009. február 5.-i beírásomat újra szerkesztettem, lényegében kibõvítetten újra írtam. A két írás teljes fotóanyag mellékletét egy felsõkategóriás szkennerrel újra szkenneltem a jobb fotóminõségek bemutathatóságának biztosítására.

Kérem az amatõr társakat, hogy "pincét, padlást is feltúrva", keressék elõ az elmúlt években, évtizedekben kapott QSL lapjaikat, valamint egyébb vételi visszaigazóló dokumentumaikat, és azokat itt a Fórumon közre adva, osszák meg velünk is.

Üdv.: ING-SAT
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok! Rászántam magam a QSL lapjaim beszkennelésére. Íme:

Magyarország (MTV-2):

Kép

Magyarország (Pápa Városi Televízió):

Kép
Kép
Kép
Kép

Ausztria (ORF-1/2/3):

Kép
Kép
Kép
Kép

Csehszlovákia (Cseh TV 1-2):

Kép
Kép
Kép
Kép

Csehszlovákia (Szlovák TV 1-2):
Adóállomás: Nové Mesto nad Váhom

Kép
Kép
Kép

Jugoszlávia/Szlovénia (TV Ljubljana 1-2):

Kép

Jugoszlávia/Szlovénia (TV Koper 2):

Kép

Jugoszlávia/Vajdaság (TV Novi Sad / Újvidék):

Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ARD-1. BR):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ARD-3. BR):

Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ARD-1. HR):

Kép
Kép
Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ARD-1. NDR):

Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ARD-1. SDR):

Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ARD-1. SR):

Kép
Kép

Németországi Szövetségi Köztársaság (ZDF):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Német Demokratikus Köztársaság (DFF-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Német Demokratikus Köztársaság (DFF-2):

Kép
Kép
Kép

Románia (TVR-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Olaszország (RAI-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szovjetunió (Uzsgorod):

Kép

Szovjetunió (Kijev):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szovjetunió (Leningrád):

Kép

Szovjetunió (Moszkva):

Kép
Kép
Kép
Kép

Norvégia (NRK-1):

Kép
Kép
Kép

Svédország (SVT-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Finnország (YLE-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Finnország (YLE-2):

Kép
Kép

Dánia (DR-1):

Kép
Kép
Kép
Kép

Spanyolország (RTVE-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Spanyolország (RTVE-2):

Kép
Kép

Kanári szigetek (RTVE):

Kép
Kép

Svájc (SSR-1):

Kép

Portugália (RTP-1):

Kép
Kép
Kép

Hollandia (NOS-1):

Kép
Kép
Kép
Kép

Én szerencsésebb voltam a hollandokkal. Az 1980. augusztus 3 -án kelt beszámolómra két QSL -t is küldtek decemberben (valószínüleg akkorra készültek el a QSL lapok...)

Kép
Kép

Belgium (BRT-1):

Kép
Kép
Kép

Belgium (RTBF-1):

Kép
Kép
Kép

Írország (RTE-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

(Csak érdekességként: a QSL lap hátoldalán, a bal felsõ sarokban feltüntették az egyébként rendkívül nagy választékban kiadott lap sorszámát. Külön szerencse, hogy az 1. számúra is sikerült szert tennem...)

Nagy-Britannia (BBC-1):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Franciaország (TDF-TF1):

Kép
Kép
Kép
Kép

Görögország (ERT-1):

Kép
Kép
Kép
Kép

(Csak érdekességként: a Görög TV egyidejüleg elküldte a cirill/görög illetve a latin/angol nyelvû QSL lapját is...)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése