A Fórum tagjai bemutatkoznak.

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A C-sávos vételhez használatos fejeim. A sok kísérletezés után megtaláltam az eddigi legjobb fejet ( DREAMSAT 17K ) A többi fej is használható de nagyobb tükörrel, ahol van tartalék.

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A "MONOSZKÓPÉ" titulus története.
A 80-as évek végén amikor még tényleg monoszkópokat vadásztunk nagy antennákkal én is szép vételeket tudtam fotózni. A gyűjteménybe már sok trófea volt amikor Budapesten véletlenül megismerkedtem a Tv-2 egyik délutáni műsorának szerkesztőjével, beszélgetésünk során szóba került e különös hobbi, mire azonnal rá ugrott a témára és megkért, hogy a délután 5 órakor kezdődő Kudlik Júlia által vezetett színes 5 perces blokkokba szerepeljek. A jobb fotókat bemutatva, közben beszélgetve a vételek nehézségéről úgy búcsúzott tőlem a műsorvezető, hogy "Önök a kaposvári monoszkópét Gulyás Zoltánt látták"
RÉGEN VOLT !
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A meglévő antenna rendszerből az alábbiak szerint sikerült a maximumot kihozni.

A FIX TELEPÍTÉSŰ RENDSZER 10 db ANTENNÁBÓL ÉS 21 db FEJBÖL ÁLL. A BEÁLLÍTÁSOK MIATT 27 db MŰHOLDAT KÉPESEK VENNI. TOVÁBBI MŰHOLDAKAT EGY 180-as és EGY 140-es TÜKÖR FORGATÁSÁVAL ÉREK EL. A 21 db FEJET EGY 16/1 és 10/1-es DISEQC RELÉ VEZÉRLI EGY MECHANIKUS KOAX KAPCSOLÓVAL."

Igazából egy 3 méteres forgatós tükör hiányzik, dehát azzal kell főzni ami van.
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szombaton új helyére került a 175-ös dyras tükröm, így már büszkébben áll csatasorban a nagykecske és a 240-es Jonsa között. Az áthelyezés után 75E és 25W között zavartalan a kilátás ezzel az antennával. Sajnos a 76.5E Apstartól így el kellett köszönnöm, pedig az egyik kedvenc pozícióm. De pont kitakarja egy nyírfa teteje, a tükröt pedig föntebb tenni már hazárdírozás lett volna, ha az elmúlt évek szélviharaira gondolok.

Kép
Kép
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Találtam egy régebbi fotót az akkori rendszerről sajnos a két rózsaszín "tányért" nem kötöttem be a rendszerbe pedig a méretük miatt a E19,2°-ot vették volna.

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Az utánpótlás már ismerkedik az eszközökkel! :D

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A síkképcsöves, nálam jelenleg is aktívan működő és használt TV-készülékeim sorát tovább bővítettem Karácsonykor. Az első síkképcsöves, már 100 Hz-es (mélynyomós, stb.) cca. 30 éves 72 cm-es Samsung Plano tv-készülék, a 32"-os 80 cm-es Samsung LED, a 43"-os 110 cm-es LG LED, a 50"-os 125 cm-es 3D-s HD-s LCD Samsung, a 43"-os 110 cm-es 3D-s HD-s LCD-s Samsung után, most egy újabb 32"-os 80 cm-es HD-s LCD LG került megvásárlására a dolgozószobámba lévő PC-m melletti kis Grundigot leváltva.
A legújabb tv-készülék 3 hetet pihent a dobozában, míg néhány napja a Nejem segítségével felszereltünk az ablak mellett rendelkezés álló 30-35 cm-nyi falfelületre, egy masszív, kihajtható fali konzollal. Az LG 32LM6300 típusú új készülék S2/T2/C-s tunerekkel is rendelkezik, a teljes körű "beüzemelése" jelenleg is folyamatban van. Ezen sat-tuneres tv-készülék már jobban egy PC, mint "hagyományos" televízió, Internetes beállításaira is tekintettel, számomra most még nehezebbnek tűnnek mint a meglévő további Samsung televízióim. Pld. a Wifi kapcsolat beállításán küszködök, miközben 1 méteren belül van a Telekom modemje, 500 MB-os net előfizetéssel, amiről a Lányom emeleten lévő laptopján (vasbeton födémen keresztül is) viszont tökéletes a kapcsolat. Így majd a jövő gyakorlati használatai döntik el, hogy a sat-tunerje mennyire érzékeny, mennyire alkalmas az önálló műholdvételre is.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Bozóth a TV-ben!

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Az "RTL Klub" holnap esti "Fókusz" című műsorában (2021.05.31. - 18.55-20.15 óra) mutatják be Tóth Laci Barátunkkal (Bozóth) készített riportot!
Érdemes lesz megnézni!

Üdv: Feri
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Bozóth a TV-ben!

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kocsis Ferenc írta:Az "RTL Klub" holnap esti "Fókusz" című műsorában (2021.05.31. - 18.55-20.15 óra) mutatják be Tóth Laci Barátunkkal (Bozóth) készített riportot!
Érdemes lesz megnézni!

Üdv: Feri
Szia Feri,

Biztos ma volt? Visszanéztem, belepörgettem, de nem volt benne.:(

Szabolcs
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Bozóth a TV-ben!

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

chucky írta:Biztos ma volt? Visszanéztem, belepörgettem, de nem volt benne.:(
Sajnos nem... Én is lesben álltam végig...
A tények röviden: többek között (mert előző nap is adták) 2021.05.30-án 18:36 órakor az RTL Klub műsorelőzetesében bemutatták a Bozóth riport előzetesét! Ezt én természetesen felvettem!
A műsorban konkrétan az hangzott el, hogy a riport a Fókusz című műsorban, a Híradó után kerül vetítésre...
Mivel a reklám vasárnap ment, a Fókusz műsor pedig csak hétköznaponként van, az első lehetőség a mai nap (hétfő) volt...
Citromot az RTL Klub illetékesének!!!

Üdv: Feri
Válasz küldése