EGYEBEK

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Örömmel tapasztaltam, hogy Farkas Zoltán (foreman) nagyváradi amatõrtársunk, egy évvel a Magyar (Sat) TV-DX Klub Fórumára történt regisztrációja után, most megtette a "szûzbeszédét", azaz elsõ, érdemi hozzászólását, bemutatkozását Klub Fórumunkra, a "Fórum tagjai bemutatkoznak" könyvtárba.
Köszöntöm õt e kis-, de lelkes csapatban, s várom, várjuk írásait a vételi eredményeirõl, tapasztalatairól, úgy a C-sávban, mint más vételi területekrõl is.
Baráti üdvözlettel:
Hajdú Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
foreman
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.01.11. 14:13
Tartózkodási hely: Nagyvárad (Erdély - Románia)
Vételi telephely: Nagyvárad (Erdély - Románia)

Hozzászólás Szerző: foreman »

Köszönöm a meleg fogadtatást.
Igazat adok Ing-Sat, a "szûzbeszédem" tényleg csekély 1 évet váratott magára. Az eset magyarázata egyszerû: -nagyon sok ideig többnyire csak olvasgattam, tanulgattam- ennyi idõre volt szükségem arra, hogy elsõ sorban magam meggyõzzem arról, hogy lépdelek lassan és jó az irány.
Természetesen igérem, hogy be fogok számolni sikereimrõl, akár kudarcaimról is, még akkor is, ha már Ti jópáran rég túl vagytok azon, ami számomra még csak terv.
...És örvendek, hogy itt lehetek.
Üdv: foreman.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasz János !

Üdvözöllek a klubban ! Gondolj arra, hogy valahol el kell kezdeni, mi mindannyian átestünk ezen.
Komolyra fordítva: jó vadászatot, sok sikeres vételt !

Üdvözlettel: Feri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Komoly előjele van a tavasz érkezésének!
Az udvarunkban tanyázó gerle pár ismét az antennámat nézte ki megfelelő és biztonságos helynek a fészek építése céljából!
Pár évvel ezelőtt is meg tették, igen szép eredménnyel. :)

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Évtizedes trend fordult meg a tv-értékesítések piacán..........

http://www.hwsw.hu/hirek/50064/tv-teve- ... sharp.html
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Elhunyt Szalai Annamária a NMHH elnöke, vezetője.

http://index.hu/kultur/2013/04/12/elhun ... annamaria/
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Csak egy érdekességet szeretnék megjegyezni. Mostanában gyakran járok Szlovákiában és meglepődve tapasztaltam, hogy szinte minden harmadik háznál magasodnak DX amatőröket is felülmúló hatalmas antennaárbócok, melyeken 3-4-5 antenna van elhelyezve.
Gondolom régebbi keletű már a dolog, talán az osztrák vételre rendezkedtek be még a rendszerváltás előtt. Egyébként főként szélessávú UHF antennák vannak párban az árbócokon, de gyakori az 5 elemes URH yagi is. Ha tudja valaki az igazi okát, megoszthatja.:)
Érdekes viszont, hogy a szlovák DVB-T vertikálisan sugároz, viszont még egyetlen vertikálisan felszerelt antennát sem láttam.

Szabolcs
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szabolcs.

Azon nagyon nem is lepődök meg hogy nincs vertikális antenna a Szlovákoknál, holott vertikálisan sugároznak. Az elmúlt hétvégét Szilárdnál töltöttem Öttevényben, ott sem fordítottuk az antennát vertikálisra a Szlovák adóknál mert horizontálisan is hibátlanul jöttek az adások. :)
Nálam már fordítani kell és még úgy sem jön gyakran a Szlovák adás. :) :)

Üdv
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Szabolcs!

Azt nem írtad, hogy Szlovákia mely részén jártál, de gondolom a nyugatin :) A csallóközi részen "voltak" ismerőseim, ők említették, hogy a magyar nemzetiség a magyar adók vételére, a szlovákok a cseh csatornák, főként (1990-es évek) a Nova TV vételére építettek hatalmas árbocokat. Mint nálunk a Dunántúlon, az osztrák adók vétele is "divatos" volt. Ezen kívül az 1990-es évek első felében szlovákoknak volt egy csatornájuk, aminek a műsorán műholdon terjesztett nyugati csatornák programjának válogatása ment. Ez a csatorna nem rendelkezett országos lefedéssel, jellemzően nagyvárosok körzetében kW alatti teljesítménnyel terjesztették. Ezen a hálózaton indult el először a TV Markíza, igaz már megemelt teljesítménnyel.
Ha visszagondolunk, az 1990-es évek első felében műholdvétel átlagembernek megfizethetetlen volt, maradt a több 10 méteres árboc, hogy a szomszédos országok tévéit ill. a kis teljesítményű városi adókat elérjék. Anno a Garam völgyében autózva láttam egy családi házon egy délnek irányított antenna csoportot, 4 db 5 elemes Yagiból állt, mindez az OIRT 1-re méretezve...nem lehetett nem észrevenni. :D

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Amíg P. Gyuri, Szilárdot látogatta meg Öttevénybe, én is egy tavaszi, "kiscsoportos" foglalkozáson voltam tegnap, Felső-Gödön, Rottenbacher Sándor amatőr társunknál.
A folyamatosan bővülő és egyben változó UHF sávos antennái, antenna-csoportjai mellett a Szerbiai-Vajdasági tv-vételeit megszemléltem. A "munkaállomásáról" készített fotó az RTB 1 vételét mutatja éppen, míg a Neje által készített, frissen sült túrós pogáncsánkat a PM5544 típusú, monoszkópos órája alatt fogyasztottuk el.

Kép..Kép..Kép..Kép

Sokak talán nem is tudnak róla, de Sándor nagy madárgyüjtő, díszmadár tenyésztő is, ekörben is készítettem ugyan néhány fotót, de a "madárházak" dróthálói miatt nem a legkitűnöbbek lettek ezek a fotóim, ezért inkább behivatkozom Sándor "madaras weblapját" [ http://rottenbacher.atw.hu/ ], ahonnan lényegesen jobban szemlélhetők ezek a szép "jószágok".

Kép

Sándor "ikerszomszédságában" (lényegében közös ingatlanon) van a testvére, Rottenbacher Zoli QTH-ja is, aki anno, szintén tagja volt az újjáalakult TV-DX Klubnak is, de mostanában kevésbé aktivizálja magát a "közösségben".
Ő egy T-90-es "Troidal" antennával-, és vagy 10 fejjel nyomja, a műholdas vételeket. Egy fotónyit bemutatok az ő QTH-járól, műholdas vevőantennájáról is.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése