A Fórum tagjai bemutatkoznak.

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

chucky írta:Örömmel tudatom, hogy szerdán megszületett Zalán fiam, talán a jövő DX generációja. :D
Szia Szabolcs!

Gratulálok kisfiadhoz! Jó egészséget neki és anyukájának! Vigyázz rájuk és egyengesd kisfiad útját a DX irányába...:D

Üdvözlettel: Feri
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Az archívum használata számomra lehetőség a gyűjteményem részbeni bemutatására. A C-sávos vételeim egy KATHREIN D180-as tükörrel és VU+ZÉRO 4K, illetve DENYS H-265 beltérikkel készülnek. A bemutatott fotók feldolgozása és feliratozása időigényes meló ezért a közölt fotók lehetnek pár naposak, vagy hetesek, vagy hónaposak is. Ezért archív-archív minden. Az antenna helyéből fakadóan a W55,5°-E68,5°között tudok csak vadászni, valamint a 180-as méret is sok frekvencián vételhatáros.
Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Az antenna rendszer 9db tükörből és 16 db Lnb-ből ál. A 180-ast és egy nagy kecskemétit forgatok.
Kép
Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A KATHREIN D180-as tükör esetleges manuális forgatását az alábbi megoldással könnyítem meg. Tulajdonképpen egy szögmérőt szereltem rá rozsdamentes anyagból amire bevan egy pár műhold pozíció jelölve, az oszlopon lévő két tálcára kitelepítem a beltérit és a tv is, így a finom beállítást is megtudom csinálni, majd a rögzítő sínnel fixálom az antennát a szélterhelés miatt. Szerencsére a manuális mozgatáson már túl vagyok, de a tolómotorral beállított pozíciót így is plusz rögzítem, ne cibálja a szél a mechanikát.
Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A teljes antenna rendszert az alábbi DISEQC-16 vezérli, kapcsolja.
Kép
Ennyit a dicsekvésből, most már fotókat is felteszek.
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: chucky »

zgulyas írta: Tulajdonképpen egy szögmérőt szereltem rá rozsdamentes anyagból amire bevan egy pár műhold pozíció jelölve, az oszlopon lévő két tálcára kitelepítem a beltérit és a tv is, így a finom beállítást is megtudom csinálni,
Gratula a rendszeredhez Zoli!

Manuális antennaállítashoz szuper dolog egy android alkalmazás telepítése okostelefonra (több féle is van), mely segítségével csatlakozhatsz a VU zerohoz és látod a jelszintet a telefonon. Így nem kell kitelepülni tv-vel/beltérivel az udvarra.

Szabolcs
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

chucky írta:
zgulyas írta: Tulajdonképpen egy szögmérőt szereltem rá rozsdamentes anyagból amire bevan egy pár műhold pozíció jelölve, az oszlopon lévő két tálcára kitelepítem a beltérit és a tv is, így a finom beállítást is megtudom csinálni,
Gratula a rendszeredhez Zoli!

Manuális antennaállítashoz szuper dolog egy android alkalmazás telepítése okostelefonra (több féle is van), mely segítségével csatlakozhatsz a VU zerohoz és látod a jelszintet a telefonon. Így nem kell kitelepülni tv-vel/beltérivel az udvarra.

Szabolcs
Szia Szabolcs !
Köszönöm a tippet szuper lett volna az elmúlt évben, nem ismertem ezt a megoldást. Most már tárgytalan mert csak a kényelmes királyi irányítás pozícionerekkel a C-és Ku-sávban.
Üdv: Zoli
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy friss madártávlati kép a jelenlegi antennaparkomról.
- nagykecskeméti diseqc motoron (76.5E-34W)
- dyras 175 cm tolómotoron (78.5E-5W) jelenleg KU fejjel, de altalában C fejjel üzemel
- 240 Jonsa jelenleg fixen 40.5W-n C fejjel

Kép
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Nagyon szép a rendszered Szabolcs! További sikeres vételeket kívánok Neked!
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Hát megmondom őszintén mindig elámulok hogy kis kertekbe mi munka lehet bezsúfolni antennákat hogy aztán kilátásuk is legyen megfelelő irányba és a közlekedést vagy épp a kert funkcióját se akadályozzák. Gratula mindegyikőtöknek.
Én évente..mostanában már inkább két évente szoktam át-strukturálni az antennáim, de előtte több napig masszívan készítem rá a lelkem 1-1 üveg Unicummal. Aztán így is kitart pár hónapig! :shock:
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Válasz küldése