Antennák földi vételhez

Hol és mit érdemes vásárolni.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Feri. pm elküldve!
derrick
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.08.30. 15:25
Tartózkodási hely: Pécs
Vételi telephely: Pécs

VHF fejerõsítõ

Hozzászólás Szerző: derrick »

Üdv mindenkinek, van egy Inglar "TV-3013"-as antennám, 13 elemes, a 6-12-es csatornákra, 11dB nyereséggel. Szeretnék vele kicsit DX-elni, és mivel elég sok kábel van rajta - bár most már jobb minõségû - gondoltam rá hogy erõsítõt is szerelnék a dipólházába. Van valakinek tapasztalata ezzel az antennával? Megspórolnám hogy csak azért másszak fel hogy megnézzem lehet-e, mekkora hely van, stb. :)
derrick
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.08.30. 15:25
Tartózkodási hely: Pécs
Vételi telephely: Pécs

sztornó

Hozzászólás Szerző: derrick »

Sztornó az elõbbi, voltam fent megigazítani a szigetelést az árbóc körül, megnéztem az antennát, nem fér oda erõsítõ, hacsak nem cserélem egy saját mûanyag dobozra a dipólházat.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

antenna

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Antennateszt vagy elkeseredés vagy dühroham? Nem tudom hogyan jellemezzem a mai napom a DAT 75 HD antenna tesztjét. Számomra elkeserítõ eredmény született de ez lehet hogy annak mondható hogy sok pozitív eredményt hallottam az antennáról és e miatt jóval többre számítottam mint amit tud az antenna. Valószínû dombos hegyvidéki területeken ahol nincs tökéletes rálátás ott eredményesebben használható.

TELEVES DAT 75 HD antenna beépített erõsítõvel antenna nyereség 19dB+13dB erõsítés. A kisebbik ISKRA P47 antennanyereség 17dB + 16dB
Az összehasonlítás alapja ISKRA DTX 92F 18:5 dB + 16dB erõsítés. Az antennákhoz gyártott gyári erõsítõk!

Kép..Kép..Kép

Az elsõ kõrben a DTX 92F és a P47- antennák összehasonlítása. Egyszóval a P47 amilyen rövid olyan szépen teljesített alig alig maradt el a 92F antennától. A P47-ben kicserélve az erõsítõt az AB011-re,ebben az esetben már túl is tett a DTX92 antennán. Amit észrevételezek az a nagy nyílásszög és az oldal irányú jelek vétele. Ez a nagyobb nyílásszögbõl adódik. Árához képest ez egy nagyon jó antenna!
A második körben a DTX92F és a DAT 75 antenna. Elsõ nekifutásnak a C61-C64 csatornákon próbálva a DAT 75 egy kicsivel jobbnak bizonyult, de az ingadozó vételnél legtöbbször egyforma volt a két antenna és ez a 47-es csatornáig többségükben egyforma jelet hoztak. Viszont a 42 csatornán már nagy volt a különbség a két antenna között a 92F javára. Nem beszélve a C38 csatornán már 21% jel szinttel hozott kevesebb jelet mint a 92F antenna. Megdöbbentõ hogy a 38 csatornán a P47 is túl tett a DAT 75-ön. Gondolván biztos nem tökéletes az erõsítõ benne,sajnos jó mert erõsítõ nélkül valami borzalom.
Jól megnézve az antennát és a méreteit elemezve hamar rá kellet jönnünk hogy egy 900 MHz környéki vevõ antennáról van szó,így nem csoda hogy a tv IV sávján nagyon gyengélkedik. És nekünk akik megvettük akkor a zsebünk gyengélkedik, de vételi javulás nem történt! Legalább is itt az alföldön sík terepen nincs értelme egy ehhez hasonló antennát vásárolni ahol több mint 250 kilométerre jó a tv adókra a rálátás.
6 órán át maradt az antenna az árbocon és utána végleg nyugdíjba vonult!

Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Ezt a TELEVES DAT75 HD antennát és hasonló kinézetû társait, árulják méregdrágán a különféle mûszaki üzletekben?? Van ennek az antennának antennanyereség-görbéje valahol? Eddig nem találtam. Méretéhez képest, kétlem egy kicsit azt a 19db-es nyereséget. Mennyit tud 470/623/783Mhz-en? Ráadásul az ISKRA DTX92F antenna árban csak 1-2-ed, 1/3-ába kerül, mint a TELEVES DAT75 HD antenna. Neked ez utóbbi jobban bevált, mint a másik, lehet hogy hegyvidéken már más lenne a helyzet?


Ikusi FlasHD (3 másodperc alatt üzemkész, és ráadásul kis méretû is, a többihez képest)

http://forgat-sat.hu/webshop/image/0_flashd-diagram.gif

ADT517V (ezt nálunk talán nem is kapni külön) néven van hozzá külön a dipóllal egybeépített fejerõsítõ hozzá, amit a sima dipól helyére kell szerelni.

PDF: http://www.ikusi.es/documentos/archivos ... O%20EN.pdf

Ezt tesztelte itt már valaki??

Lambda-direktoros antenna, elég érdekes:

Kép

DVB-T vételnél a nyereség mellett, mennyire számít a nyílásszög, és az elõre-hátra viszony?? 20-30 fok alatt és 30dB fölött nem igen van, egy-két extrém antennát kivéve. És TV-DX célokra mekkora a legnagyobb nyereségû antenna, ami megépíthetõ, ha a méret nem számít? 20dB fölötti nyereségû van? És a DVB-T adásokat miért csak max. 100kW-al lehet sugározni? A szomszédos országoknál is csak hasonló teljesítmények vannak/lesznek?? Bezzeg analógnál ~1MW-os (ERP) adó is van/volt.
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csadam »

Ez az antenna hogy produkál(hat) távolsági digitális vételt?
http://www.direktdigital.eu/index.php?p ... =2&lang=hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

Ezt tesztelte itt már valaki??

Lambda-direktoros antenna, elég érdekes:




Szia logovadasz.

Nem hogy teszteltem de évekig használtam is. A mai napig a TV-V sáv legjobb antennái közé tartozik. Ezt a mai napig úgy árulják hogy széles sávú UHF antenna de kimagaslóan jó eredménnyel használható az V.sávban. Kicsi a nyílásszöge és nagyságához képest jó antenna. Addig amíg meg nem jelent a DTX 92-es antenna ezt használtam éveken keresztül,mivel a DTX valamivel jobb volt a IV.sávban ezért lett lecserélve. Az V.sávban szinte egyformák voltak. Igaz az enyém kicsit hosszabb.
Én szerintem ez egy kimondottan V-sávú antenna
Kép

A nyílásszög rengeteget számít fõleg olyan esetekben ahol egy irányból több adást tudsz venni. Fõleg jó terjedés esetén van nagy szerepe a 10°-12°-nál nem nagyobb nyílásszögnek,mert volt már rá nem egy esett hogy 40°-on belül 5 adást is tudtál venni egy irányból,ugyan azon a frekvencián, ha olyan kis nyílásszögû antennád volt, ki tudtad forgatni az adó irányába. A rövidebb antennának vagy a lepke antennának borzasztóan nagy a nyílás szöge,az az nagyon el se kell fordítanod mert 60°-on belül mindent vesz. Így legfeljebb egy vagy két adást látsz abból az irányból meg egy nagy káoszt (zavarást) Nos itt van szerepe a hosszabb antennának és a kis nyílásszögnek mert fordítasz 5°-ot jobbra vagy balra és látsz egy másik vagy harmadik adást is.
Az elõre -hátra viszony az antenna hátuljára érkezõ jelek elnyomására szolgál, minél nagyobb az elõre hátra viszony annál jobb az antennád az az 28-30dB azt jelenti hogy a hátulról jövõ jelekbõl 30dB- lel kevesebb jelet szed össze az antennád.

üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Itt a diagram a DAT 75 HD antennáé.


Kép
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Antennák

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia podapu

Köszi a rajzot, így legalább összehasonlítható a többivel is.

A TELEVES DAT75 HD görbéje elég meredek, pedig elvileg jobb egy picit a ISKRA DTX92F-hez képest a görbék szerint, viszont mindkettõ 500Mhz körül, és 780Mhz fölött hasonlók, közte viszont a DAT75-nek jobbnak kell lennie.


Írtam: Ezt tesztelte itt már valaki??

Nem csak a lambda direktorosra gondoltam, hanem a fentebb írt Ikusi FlasHD-re is. És ez az UHF 21-46 csatikon jobb mint a másik kettõ.


Egy kicsit részletezve a 3 antenna nyeresége a görbék alapján. :)

Freq....Ikusi......DAT75......DTX92F

21.......13.0------12.3--------11.9
25.......13.5------12.9--------12.3
30.......14.1------13.4--------12.8
35.......14.7------14.3--------13.2
40.......15.3------15.0--------13.9
45.......15.9------15.8--------14.5
50.......16.4------16.8--------15.1
55.......16.9------17.6--------16.3
60.......17.4------18.2--------16.6
65.......17.3------18.7--------18.2
69.......16.8------18.6--------18.1

Csatorna....dB---dB---dB

Eltérés: +/-0.05-0.1dB pontossággal becsülve a görbék felnagyított képeit elemezve.

Ezeknél az antennáknál jobb nincs?? (üzleten kívül, tv-dx antenna könyv, internet).
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia logovadasz.

A diagramok szerint a 92F antenna a leggyengébb. De én a szememnek hiszek,hogy mit látok a képernyõn és milyen jelerõsséget mutat a beltéri. Ami fenn volt nálam az a Televes DAT-HD 75 BOSS antenna. Egy szóval sem állítom hogy rossz az antenna Kb: tudja azokat a paramétereket amit leírtak hozzá. Maximális nyeresége az adatlapja szerint 18.7 dB a 92F antenna az adatlapja szerint 18.5dB. Amirõl még nem is beszélten hogy az antenna hogy van összeszerelne. Minden préseléses toldásnak lógása van az elemek a tartó rúdba présgéppel vannak rögzítve oly módon hogy elsõ ránézésre úgy néz ki mint ha a helyi öreg kovácsmester üllõn kalapáccsal rögzítette volna az elemeket és ezt megkapod 21900 Ft ért. Jelenleg ez az antenna se tudásban sem minõségben nem képviseli az értékét.

Kép
Válasz küldése