Sat eszközök adásvétele

Felkínálom cserére, eladásra...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!
Mayer Karcsi amatőr Barátunk eladásra kínálja műholdas cuccait, offset antennáit és egyéb eszközeit.
Akit érdekel a dolog hívja Karcsit! Elérhetősége: 20/363-3113
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: scansat »

Sziasztok

Eladó vált régi Chaparral corotor-om. Van rajt egy C lnb és egy Ku lnb. Egy egész holmi szépen fel lett újítva. (már ha valaki hiányolja róla a festést, homokfújt)
Az LNB-k leszereléskor működtek, de eladás előtt is tesztelem ha kell, vagy akit komolyan érdekel tesztelheti maga. A Ku LNB hangolható SMW típus, de ez eddig nem lett hangolva tehát gyári beállítású. (aki akarja hangolgathatja, már ha érez késztetést a Ku helyett az X-sávra.)
A poti a szervóban nem lett cserélve (1K linear) mert jónak mértem, meg kapott még kontaktspray mosást) Az F csatlakozókon gondolkodtam hogy kicseréljem-é a kék GHz-esre, de gyárilag ez van benne. Ha nem kel el, és rajtam marad magamnak cserélem. Mindkettő jó amúgy.
Ku fejhez van mágneses polárváltóm és SMW depolarizátorom esetleg ha valakinek kell. Minden csavar új és bevonatolt, a tömítések tisztítva és ahogy illik zsírozva kerültek helyükre, belső öntési hibák is javítva lettek...stb. A szervó 3 vezetéke cserélve lett egy 3 eres kábelra ami van vagy 3 méter hosszú, hogy normális helyen (oszlopon) lehessen toldani. Színek változtak: Piros +5V lett a FEKETE.....Fehér négyszögjel impulzusok lett a KÉK.....Fekete -5V lett a BARNA.

Tesztvideó:
https://www.youtube.com/watch?v=SO_bUbq ... e=youtu.be

És a képek a Ku fejről:
Kép
Kép
Kép
Kép


Képek a C LNB-ről:
Kép
Kép


Képek a szervomotorról:
Kép
Kép


Az egész kompletten:
Kép
Kép


Az ára kompletten 20 ezer ft, vagy 3 darab hibátlan Inverto Black Ultra Twin fejre csere, mert CSAK EZT épp el tudom most szerelni. (https://mostelado.hu/Inverto_Black_ULTRA_Twin_LNB) Ez az ár már nem alkuképes, mert pontosan tudom mi mennyibe kerül. Konkrétan egy corotor szervo már szállítás nélkül is 30USD. Aki tudja használni csak az érdeklődjön, mert jövő hónap közepén megy az Ebay-re. Sajna most be van telve a limitem és nem tudom oda felrakni. :(
Aki nem ismeri nevezett SMW LNB-t, csak ezt ennyiért árulják az Ebay-en:
Kép
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: scansat »

Sziasztok

Eladóvá vált a 66cm képátlójú Full HD Blaupunkt BW 26T televízióm. Távirányítója megvan és tökéletes, viszont talp nélküli, falra szerelhető.
Különlegessége a sok csatlakozó és a teljes műholdas kiépítettség. Kezeli a diseqc1.0-át, a diseqc 1.1-et és motort is, sőt akár mindet egyszerre.
3 HDMI, Scart, USB, 3,5 Jack, kártyaolvasó hely, VGA stb.
A kép tökéletes, a lakkfekete kereten vannak karcolások. Hétvégi házba, konyhába tökéletes. Én éppen tesztelésre/keresésre használtam az antennáimhoz és a kameráimhoz. Karos, kihajtható és dönthető (max.25cm) fali-tartót olcsón tudok hozzá adni igény esetén.

Ára 20 ezer ft.


ELADVA!
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: scansat »

Sziasztok
Eladó egy TBS 5925 DVB/S2 USB tuner táppal.
https://www.tbsiptv.com/tbs5925-profess ... -tuner-usb
Máshol is hirdetem természetesen.
Ára 50 ezer Ft
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

scansat írta:Sziasztok
Eladó egy TBS 5925 DVB/S2 USB tuner táppal.
https://www.tbsiptv.com/tbs5925-profess ... -tuner-usb
Máshol is hirdetem természetesen.
Ára 50 ezer Ft
Szia!
Érdeklődnék az ajánlattal kapcsolatban;
Nem hiányosak a "kütyü" megadott paraméter adatai? Tudja a H.265 rendszerű tömörítést-, a DVB-SX2-t, az UHD-4K-t kezelni, megjeleníteni, valamint a streamelt adásokat is tudja lekeresni, és korrektül kezelni?
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: scansat »

Szia
Azokat a paramétereket tudom megadni amiket a gyártó is közölt.
4K adást ezen sosem néztem, de szerintem szoftver függő. Ezen a fórumon 2014-ben azt írták:
https://shop.tbsdtv.com/tbs5925-usb-dvb ... -p-58.html

Is this reciever 4K ready?

Reply

Dear Sir,

Thanks for your question at first.

Not yet. But it will support 4K in near future.

Best Regards!

BUYDVB Online Store
By shipper Jun 03,2014

A DVB-SX2 viszont biztos nem tudja. Nem is tudhatja mert az árban már dupla kategória.
Onnan tudom mert az jön a helyére: https://www.tbs-technology.de/shop/DVB- ... TBS-6903-X
És ez még olcsóbb is mert nem USB hanem PCIe csatolófelület. Viszont ehhez már elég erős PC kell.

Üdv
Szabolcs
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
chucky
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta:Tudja a H.265 rendszerű tömörítést-, a DVB-SX2-t, az UHD-4K-t kezelni, megjeleníteni, valamint a streamelt adásokat is tudja lekeresni, és korrektül kezelni?
Üdv.: Mihály
Sziasztok,

A H.265 és a 4K igazából kodek és hardver függő. Tehát, ha a megfelelő kodekek rajta vannak a gépen és elég erős a videókártya, akkor elvileg nem gond a 4K.
Multistreamet tudja a kártya, de a T2-MI-t nem, S2X frekiket sem.
Amiben nagyon erős, az a hardveres blindscan, illetve, hogy tudja az ACM/VCM, 16APSK/32APSK rendszereket.
Meg azért attól is függ, hogy mit akar vele az ember. Ha csak vakkeresésre, akkor elég egy crazyscant feltenni+TSreader+VLC.
Ha üzemszerűen tévézni, akkor is van egy valag szoftver (Smart DVB, progDVB, DVBDream, stb.) amikkel el lehet tölteni rengeteg időt, mire az ember 100%-ban működésre bírja. Szóval ez nem egy asztali vevő, hogy bedugom a 220-ba és megy.:)
De ennyi pénzért jó vétel.

Szabolcs
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: scansat »

:D Köszönöm a kiegészítést!
Annyit hozzáfűznék, a "Szóval ez nem egy asztali vevő, hogy bedugom a 220-ba és megy." -hez hogy ez szerintem esete válogatja. Eddig 2 asztali linuxos vevőm volt, és soha többet. Na, azok messze voltak attól, hogy bedugom a 230V-ba és mentek volna. Lefagytak, lassúak voltak...
Ehhez kell egy jó PC (és mese az a hardverigény amit írnak) és persze a számítógép ismerete az kell. Nálam a Sky Star pc kártyák voltak katasztrofálisak anno, ezzel gond nem volt, kattintottam és ment. Persze nem tört szoftverrel.
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: scansat »

TBS 5925 DVB/S2 USB Eladva.
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
chucky
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Sat eszközök adásvétele

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Egy ismerősöm számára keresek 140-150 cm körüli használt prímes vagy offset tükröt.
Aki esetleg tud eladót, jelezze.
Köszönöm!

Szabolcs
Válasz küldése