Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

azonosítás

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!
Köszönöm a segítséget az azonosításban, már ki is egészítettem a beszámolót! A FOX vételét Kikindáról gondolom, mert igencsak az a környék volt a tropó fõ iránya (Makó, Temesvár, Arad, Szabadka, Resicabánya).
Jó vételt mindenkinek: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.Szilárd!

Az elõzõ hozzászólásomhoz bele javítottam, mivel a hegycsúcs magasságát elírtam. Ez mit sem számít a vételi eredményeden,amiért érdemes egy pár szót szólni.
A Bánsági hegyvidék,pontosabban a Krassó-Szörényi-Érchegység csúcsán található (Gozna kõ) 1447 m magasan elhelyezett tv torony adását fogtad,amely hozzád 438 km-re van. Az UHF sávban ez igen szép eredmény!

Üdv.:Gyuri
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Szilárd!
Gratulálok a román vételeidhez. C30 ill. C35 TVR2 telephelyeinek beazonosítása nehéz, mert hivatalos adat nincs róluk. A megfigyelésem alapján, a C30-on Bihar, a C35-ön Világos adóállomás sugároz. Itt a román határ közelében a két állomás iránya jól elkülönül a C30 N100°, a C35 N140° irányból a legerõsebben. C35-os csatornával azonos irányból jön a C52 TVR1 és a C33 ANTENNA1 adása is, bár az utóbbiak jelszintje legalább 6-8dB-lel nagyobb, mint a C35 TVR2-é. Továbbá 2009 év elejéig, a C30 csatornán a TV Cluj, a C35-ön a TV Timisoara adását sugározták váltott idõben a TVR2-vel, Bihar megye a kolozsvári régióhoz tartozik, míg Arad a temesvári régióhoz. Olvastam, hogy a kérdésben Podani Gyuri megfigyelései pont ellentétesek az enyémmel...

C46 TVR1 telephelyérõl nincs infóm, állandó jelleggel nem vehetõ nálam, de tavaly õsszel egy alkalommal nekem is sikerül ezt az adót venni. Bevallom, hogy a román adók vétele eddig nem igazán érdekelt, így ha találtam egy újabb csatornát nem igazán kerestem, honnan jöhet.
üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

román vétel azonosítás

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!
Szeretettel üdvözöllek a fórumon! Örömmel olvastam, hogy komolyabban "nekiállsz" TV-DX-elni. Az õszi tropószezon elõtt, talán a legjobbkor!
Ahogy Te nem jegyzed a román tv vételeket, úgy állok én a szlovákokkal. A sok-sok csatornán mérhetõ állandó, nagy térerõ, biztos vétel, inkább zavaró TV-DX szempontból. A gyengébben, vagy alkalmanként fogható adók azonosítása, megkönnyítené a jobb vételi napokon a vadászatot, nem kellene keresgetni a távolságot, a pontos irányt, ami egy fadinges, hullámzó vételnél nem is olyan egyszerû. Már régóta tervezek egy észak-nyugat - észak - észak-keleti bandscant, biztosan sok érdekes információhoz lehetne jutni.
Jó vételt: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

román vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!
Köszönöm, megtaláltam térképen a hegyet, valóban, jó messze van. :-)
Tényleg, egész Európa leáll 2011. decemberében, vagy lesz még analóg sugárzás tovább is?
Jó vételt: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. Józsi.

Valóban van változás a Román adóknál de csak egy pár napja. A C33/H Arad vagy lehet hogy most már Világos, nem tudom de rosszabb minõségben jön mint eddig. Jelenleg a TVR 1 a C52 Világos, ez hibátlan. A TVR2 a C35 jön most Arad irányából ?, és ez sem olyan tökéletes! A C35helyén amit Biharnak tartok,az a C30 lett TVR2 mûsorát adja hibátlan képminõségben. Mivel ezt Világostól 18°-kal északra tudom beállítani. Úgy néz ki hogy a két frekvenciát felcserélték.
Aradi és temesvári csapatok rendszeresen járnak Szarvasra röplabdázni,ha igaz a szóbeszéd januártól bõvítik a DVB-T hálózatot. A változásoknak ez is lehet az magyarázata.
Üdv.:podapu

Tervezett Román DVB-T adások.
Resicabánya: 1 multiplex C38, 2multiplex C48
Déva C32, C23
Temesvár C50, C68
Nagyvárad C25,C45
Bihor C58,C43
Kilozsvár C31,C60
Arad C50,C67
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!
Gyuri, a világosi toronyból sugárzott adásoknak elég gyakran ingadozik a jelszintje - nem tudom mi lehet ennek az oka - a békéscsabai kábeltv fejállomáson emiatt át kellett állnunk Nagyvárad C44 vételére. Az utóbbi gyengébben jön, de jóval stabilabban vehetõ.

Szilárd, ismerem a Kisalföld vételi lehetõségeit, a régi QTH-mon számos csatornán állandó szlovák vételem volt, fejbõl néhány:
STV1: O2; O7; O9; O11; C31; C40; C47; C56; C60
STV2: C21; C23; C26; C27; C30; C31; C32; C35; C39;
Markiza: C42; C43; C44; C45; C48; C49
TVJoj: C33; C50; C52
Mesto TV Komarno: C53
Legutóbb (elmúlt hétvégén) mikor arra jártam, a C21-en találtam egy szlovák DVB-T adást, szobaantennával 100% minõségben jött. Ez talán a nyáron indult nyitrai adó lehet...
üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Józsi.

Nem tudom hogy mi van most mert eddig nálam stabil és jó volt a vétel. Néztem a Román adó táblázatot és eléggé sok adó másként van feltüntetve mint ahogy venni tudja az ember, és ráadásul hiányos is. Az adótáblázat szerint a C52 TVR 2 Siria (Világos) 5kW,még is a RTV 1 mûsora jön rajta. Sokszor már én is összekeverem hogy hol mi jön. Ha jobb terjedés van akkor sokszor bosszant mert mindenhol csak Román adást tudok nézni, szinte mindent elnyom. A temesvári röpisöktõl kaptam a DVB-T infót még júliusban.
Üdv.: Gyuri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A városi televízióknál ritkán lehet elcsípni egy-egy elektronikus beállító ábrát. Leggyakrabban a tv adás szünetében szinte minden városi tv a képújságot sugározza. Ma délelõtt sikerült rögzítenem a VTV Szeged városi tv színskáláját VTV SZEGED felirattal a C42/H csatornán. A tesztábrát ma délelõtt 11:30-ig sugározták, majd képújságra váltottak.
Kép

Üdv.:podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Azonosítatlan tv-adók

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Szeretném a segítégeteket kérni az alábbi, eddig (általam) még be nem azonosított tv-adók vételét, amelyeket 2003-2008 között sikerült befognom. Pontos dátummal sajnos nem tudok szolgálni (merõ lustaságból nem jegyezgettem fel a vételek pontos idejét).

2003-as vétel: (Ezen viszont van dátum a képen)
Kép...UHF34

2004-2008 közöttiek:

Kép..UHF66, ezen a frekin, egyszer sem jött be nekem a PTC1 mûsora, tehát nagy valószínûséggel a jobb felõ sarokban látható logó a tv-adás logója.

Kép...UHF47, Kanal D?

Kép...UHF34, AS felirat a logóban.

Kép...UHF60, ANONO HCTB

Kép...UHF34, X alakú logó (és UHf 33-ason is bejött)

Kép...UHF56*

Kép...UHF59, horvát/szerb adás?? Logót nem látni.

Kép...UHF30, AVALA

Kép...UHF50

Kép...UHF65, K25

És egy magyar nyelvû érdekesség:
Kép...UHF39, Mozaik TV (Újvidékrõl ?).
Sikerült valakinek befognia ezt az adót? Eddig még nem láttam ebben a topicban.

És 2010. Aug 24-én éjjel 1 óra fele a PTPC nevû tv-adót, a CCIR 5-ös csatornán? Ezt pár éve is sikerült elcsípnem. A mostani vétele ép hogy sikerült, fénykép készítésére nem volt alkalmas a vett adás minõsége, és az adás elég sûrûn kihagyott, pár percig volt vétel, aztán nem volt, aztán megint (adáskimaradások egymás után).

És egyéb adók:

Otvorena televizija (kisérleti adás, 2001 nyara, ha jól emlékszem): UHF21
YU INFO (szerb adó): UHF52
FASHION TV (az osztrák ATV+ mûsora után ezt sugározták) UHF63
Music Television/VIVA: UHF66 (és az Music Television az UHF 33-ason is, az X logós adása után).
TC (szabálytalan alakú elemekbõl összeállított logó a jobb felsõ sarokban, amely mellett a "TC" betûk voltak egymás alá írva, 2000 õsze, 36ДИ=1DM, ismerõs valakinek ez a pénznem?): CCIR5
STEP TV: UHF39
Studio B: UHF21
C(TB?) (a jobb felsõ sarokban, a C betû nagyobb volt, mint a másik kettõ betû): UHF34
PTB ПOПИTИKA ( A 'T' betû szomszédságában lévõ betûk a 'H' betûre is hasonlít. A logó alatt a pontos idõ volt kiírva, úgy min t Mozaik TV-nél): UHF62
SANTOS: UHF38

UPDATE:
Ma, 2014.01.18.-án sikerült azonosítanom, a 7.-ik képen lévő tv-adót. (csákányos kép).
A csatorna neve: RTV Mag
Az RRA-n lévő infó szerint az UHF33-as csatornán üzemel.
A tv weboldala: http://www.rtvmag.co.rs/


Üdvözlettel.:
logovadasz
Válasz küldése