A Fórum tagjai bemutatkoznak.

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kheopsz Zsolt
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.07.08. 20:01
Tartózkodási hely: Balkány
Vételi telephely: Balkány

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: Kheopsz Zsolt »

Kedves Amatőr társak!

Koncz Zsolt vagyok Balkányból " Vételi helyem Greenwichtől keletre kb 21,8 h és 47,7 sz fokon ", 1973-ban születtem, 2 gyermek boldog apukája vagyok, és van egy mindenben támogató szerető feleségem.

Gépi forgácsoló a szakmám, de jártas vagyok a szerkezetlakatos, szerszámkészítő, hegesztő, és elektronikai, szakmákban amelyeket az évek folyamán elsajátítottam.

Hobbijaim: régen ugye a földi TV-DX, aztán analóg műholdas vételek, saját készítésű forgatóval melyet Lada ablaktörlő motor hajtott, és autós gyerekjáték vezérelt, elfordulási szöge kb140 fok volt. 21 műhold, kb120 tv-adás volt a legtöbb amit egy forgatással be tudtam fogni.
Nagyon érdekel és szeretem a csillagászatot, történelmet. Jelenleg akvarisztikával foglalkozom, és versenyszerűen sakkozom.

Még gyermekként 14 évesen építettem első antennáimat " nagy kedvencem volt az erős és szép 45-elemes UHF yagi antenna 11-21dB " , és szerettem bele a VHF-UHF távolsági vételek nyújtotta örömökbe. Akkor láttam és olvastam először Hajdú Mihály első kiadású könyvét a testvéremnél. Később vettem egy új könyvet Hajdú Mihály televízió és rádió URH távolsági vétel, és akkor történt valami, ami örökre megváltoztatta az életemet. A könyvet rongyosra olvastam, megtanultam szinte mindent a televíziózásról, antenna készítésről, és sok-sok számomra érdekes dologról.
Sosem felejtem el, hogy fa tartó szerkezetű antennák voltak az elsők, és a padláson helyeztem el őket amelyekkel sikeresen fogtam a Román, Szlovák, és Ukrán adásokat.

kb 15 éves lehettem, mikor komolyabban kezdtem venni a távolsági vételt, és kutatva keresve a csatornák között egymás után tűntek fel a különböző országok adásai, beállító ábrái stb.. aktívabb éveim 1989-93.
12m-es antenna árbócomat ekkor állítottam fel, tetején egy VHF 1-2. tv-sávra hangolt 9-elemes yagi antennával, melyet gyári "Tokaji" antennák elemeiből készítettem.
Télen -5 fokban is megmásztam nem egyszer, vittem hoztam állítgattam cserélgettem az antennákat.

Személy szerint nem sok embernek tudtam érdemben megmutatni saját távolsági vételeim dokumentumait, fényképeit, QSL-lapjaimat, remélem itt a fórumban kis segítséggel helyet kaphatnak.
Több mint 20 ország távolsági vétele sikerült saját készítésű antennáimmal, ami nem túl sok, de nekem annál kedvesebb.
Nem volt drága felszerelésem, 1988-tól egy junoszty tv és smena fényképező állt a rendelkezésemre, amelyet 1993 körül egy funai színes televízió váltott fel.

Olvasva a fórumot, nagyszerű emberekről olvashattam, remek vételekről, nagyon szép QSL-lapokat láthattam ami nagy örömmel tölt el.

Sok mindent lehetne még írni, de röviden ennyi...

Mélységes üdvözlettel: Koncz Zsolt TV-DX amatőr társatok.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kedves Zsolt!
Üdvözöllek itt a magyar TV-DX amatőrök Fórumán!.
Ha a Fórumba való aktív bekapcsolódással valami kezdeti gondod lenne, azaz ha tudunk valamiben segíteni, jelezd.
A TV-DX-es, és a műholdas vételi eredményeidről örömmel olvasnánk itt a közösségi oldalunkon is.

Üdvözlettel;
Hajdú Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Tisztelt Amatőrtársak!
Engedjétek meg,hogy bemutatkozzak. Laczó János vagyok Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Kengyelről.A QTH-m teljesen sik,reflexiomentes területen található.
A foglalkozásom: méhész
Az 1978-as évben találkoztam egy kis füzetecskével,amelyben nagyon sok monoszkóp volt lefényképezve.Az egyik barátom mondta,hogy miért nem DX-elek én is.
Az 1979 es évben Budapestre vonultam be katonának,ahol a főváros légterét védtük.Ez év tavaszán rendeztek meg Zuglóban egy TV-DX kiállitást.Természetesen én is ott feszitettem kimenő ruhában.
Lenyűgözött a sok csodálatos felvétel.A legközelebbi eltávozásom alkalmával elhatároztam,hogy kipróbálom én is mit tud a AT 1551S (Super Venus).Utólag már én is mosolygok rajta,hogy hogyan téptem ketté egy szalagkábelt kb.2.5 m-re .
Az eredmény viszont rendkívüli impulzust adott.Megjelent a szovjetek Tablíca 0249-es beállitóábrája,amit nemsokára kitolt a Norge Greipstad hatalmas fütyülés,sistergés közepette.
Megvásároltam Misi Bibliáját,amit én is rongyosra olvastam.A könyvben található nagyteljesitményű antennákat legyártottam.Felépitettem egy 14 m. magas árbócot.Minden sávot erősitettem 2 db. SZNET 134 tipusú erősitővel.
Az eredmények nem is maradtak el,de ezt egy másik topicban mondom el.
Sajnos a saját figyelmetlenségem következtében (a földi kikötési pont elkorrodált) egy vihar után az egész árbóc eldőlt és az összes antenna tönkrement.
Ezután a videózás felé fordult az érdeklődésem.
A tavalyi évben került elő pár darab régi monoszkópfelvétel és QSL-lap.Ezek azonban újra "felhorkantották" bennem a régi szép időket.
Jelenleg dolgozom egy 20m-es teleszkóp rendszerű árbócon.
Jelenleg az FM-DX a legérdekesebb számomra.Lesz bőven referálni való ebben a témában is!
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Laczó János írta:Tisztelt Amatőrtársak!
Engedjétek meg, hogy bemutatkozzak. Laczó János vagyok Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Kengyelről. A QTH-m teljesen sík, reflexiómentes területen található. ...
Kedves János

Üdvözöllek a "Csapatban". Örülök, hogy végre megkezded az érdemi kommentelést a Fórumunkon.
Várjuk a beszámolóidat, vételi ismertetőidet.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Egy kis bemutató a fertődi QTH-mról:
https://www.youtube.com/watch?v=FNAeHM0BycQ

További fotók, információs anyagok ugyanonnan:
http://kocsis-ferenc.hu/tv-dx-ahogy-kezd%C5%91d%C3%B6tt
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Egy kis bemutató a fertődi QTH-mról:
https://www.youtube.com/watch?v=FNAeHM0BycQ

További fotók, információs anyagok ugyanonnan:
http://kocsis-ferenc.hu/tv-dx-ahogy-kezd%C5%91d%C3%B6tt
Szia Feri!
Remek!
Ezek szerint, elkezdted a "drónozást", a madártávlati fotó, videokészítést ?
Nekem "hivatalból" kellene az igazságügyi szakértői munkámhoz, de már kettő éve csak kerülgetem a témát, a használatba vonását. Kéne valami tanfolyam is hozzá, hogy egy középkategóriás tudású készüléket ne törjek azonnal rommá. A "szakkönyvet" már két éve megkaptam hozzá a fiamtól, csak át kellene tanulmányozni, legalább az alapokat elsajátítani.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kedves Fórumtársak,
Örömmel tudatom, hogy szerdán megszületett Zalán fiam, talán a jövő DX generációja. :D
Kép
Kérdés persze, hogy mi lesz az éterben, mire Ő mondjuk 20 éves lesz? Már csak internet és wifi?
Lesz még AM/FM, DVB-T, DVB-S műsorszórás? Vagy csak online stream? :? Fene tudja...

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Kedves Fórumtársak,
Örömmel tudatom, hogy szerdán megszületett Zalán fiam, talán a jövő DX generációja. :D
Kép
Kérdés persze, hogy mi lesz az éterben, mire Ő mondjuk 20 éves lesz? Már csak internet és wifi?
Lesz még AM/FM, DVB-T, DVB-S műsorszórás? Vagy csak online stream? :? Fene tudja...
Szabolcs
Szia Szabolcs!
Gratulálok a Fiadhoz! A Babának és a Mamának, na meg a Papának is csak a legjobbakat kívánom.
Klasszikusokat idézve; "A térerő legyen Veletek!"
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szabolcs!
Gratulálok és jó egészséget a családnak! :D
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: A Fórum tagjai bemutatkoznak.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Szabolcs!
Szeretettel gratulálunk mi is! Sok örömöt és egészséget a babához!
Szilárdék
Horváth Szilárd
Válasz küldése