DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sszilu írta:Sziasztok!
Valami talán kezd alakulni, mert ma este 10 körül, sikerült elcsípnem a linzi DAB+ adást, a 6D-n (V).
A távolság nem igazán nagy, alig több, mint 250 km. A mux tartalma megyegyezik a bécsi (5D), és grazi (8A) tartalmával.
Üdv.: Szilárd
Sziasztok!
Ma késő délelőttig kitartott a dél, dél-keleti irányú tropó. Bár 7-től 10-ig nem voltam rádióközelben, 10 után pár perccel, ismét sikerült fognom a 11C-n (H) a horvát muxot, Učkáról, és sokáig kitartott RDS-sztereo minőségben Resica is, a 102,5 MHz-en. A resicai erős vétellel egyidőben, a 25-ös csatornán is volt jelem, sajnos, nem derült ki, hogy Csávoly, Kiskőrös, vagy Versec volt-e.
Az előrejelzések alapján, elképzelhető pár jó vétel az elkövetkező napokban!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Aránylag jól indult a nap, korán keltem de csak fél 7 után indult be egy kicsit a tropó eraje. Fóleg a déli irány erősödött fel és Igen jól volt vehető a
belgradi Avala adóról a 11A (H) DAB+ ETV adása . De nem a mai volt a legerősebb vétel Szerbiából, juni 7-én 32,4 dB jelzett a vevőegység. Táv: 240km.
Viszont egy érdekesség. Sehol semmilyen informáciot nem találtam a Ujvidéki adóról csak annyit tudok nem üzemel, majd egy hetes üzem után
megszünt a sugárzás. Volt olyan információ hogy V polárban sugároz, hát nem. De a mostani erős tropóknál a 11B adón 30%-kos H polaritásu jelet fogtam Belgrád-Versec közti irányából.
Sajnos az antennám nem fordult ugy hogy Szása módszerét vettem igénybe és bejött. Felmásztam és kalapácsal jó nagyott odasóztam a forgatónak.
Hibátlanul üzemelt 15 percig. De arra elegendő volt hogy teszteljem az ujvidéki irányt, na de onnan nem jött semmi.
Valószínű igénybe veszem Arthur segitségét mit tud ez ügyben.
Kép

Mai vétel. Avala.11A (H) 240km.
Kép

Juni 7

Kép

Úgy 7 óra körül beindult a délnyugati irány is sikerült venni a Horvát DAB adását is. Sok időm nem volt a Hotvát DAB-ra mert robbanás szerűen bejött,
mind a három Osztrák dab adás 7 óra után pár perccel.
OIV DEMO 8C (H)
Kép

5D (V) Bécs 354.6 km.
Kép

8A (V) Graz 388 km.
Kép

11C (V) Bécs 350 km.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok

Ma reggel még sikerült venni az Osztrák DAB+ adást, 8A (V) Graz 388 km távolságból, és a Horvát Ivanščica 9C (V) 347 km távolságbol. Szerintem
ezek a vételek a tegnapi tropó elnyúló időtartamábol adódnak. Ugyan is egész éjjel kisebb megszakitásokkal vehető volt a 2 Osztrák DAB+ csomagja,
ritán Ivanščica 9C (V), Bécs 5D (V), Graz, 8A (V). Ma 9 óra előtt pár percel, gyengült a tropó majd megszünt a DAB vétel dél-nyugat, nyugati irányból.

Kép

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Elkészült az új DAB antennám.
Kép
Az első teszt:
Kép
8C (H) Belje/Beli Manastir , 1 kW, 197 km.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok, szia János!
Gratulálok az új antennádhoz! Remélem, jól fog működni!

Ma reggel van egy kis tropó észak-nyugatról, bár csak egyetlen adót fogok, de az 530 km-ről jön:
10B-V: Oberfranken mux, Bamberg, 25 kW, kb. 530 km,
Kép

A vétel a nem túl nagy jelszint ellenére folyamatos, stabil volt, íme, egy részlet (több, mint 8 perc) a Bayern 1 műsorából:
https://1drv.ms/u/s!AqVs4ayqsep7gYh3Ux2aDHQ_1k91eA

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok

Gratulálok mindkettőtök vételéhez.
Ma reggel sikerült vennem a D5 Bécs, C8 Belje, A11 Avala, Ami nem volt az előző napokban a Szlovák DAB, 12B Kassa.

Kép

Folytatom.
19 órátol egyre gyakrabban vehetők déli iránytól a nyugati irányig a szomsédos országok DAB adásai. A vételek ingadozók, a semmiből előbukkan felerősödik,
majd egy perc mulva el is tünik az adás. Jelenleg hullámszerűen terjed a tropó. Viszont most fogtam először a Szlovén BAB adást
Pohorje: 10D, (V), 382 km.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Gratula Gyuri!
Szép vételek!
Még Belgrádot szeretném megfogni,azután átállitom az antennát vertikálisba!
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

podapu írta:Sziasztok

Gratulálok mindkettőtök vételéhez.
Ma reggel sikerült vennem a D5 Bécs, C8 Belje, A11 Avala, Ami nem volt az előző napokban a Szlovák DAB, 12B Kassa.

Kép

Folytatom.
19 órátol egyre gyakrabban vehetők déli iránytól a nyugati irányig a szomsédos országok DAB adásai. A vételek ingadozók, a semmiből előbukkan felerősödik,
majd egy perc mulva el is tünik az adás. Jelenleg hullámszerűen terjed a tropó. Viszont most fogtam először a Szlovén BAB adást
Pohorje: 10D, (V), 382 km.
Kép
Szia Gyuri!
Szuper, gratulálok! Remélem, hoz még további jó vételeket ez az időszak!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szilárd, rég nem beszéltünk! :D :D Remélem de jelenleg gyengülni látszik a tropó.

Szia Jani, Belgrad 13-17 dB közt fogom most. Ha sikerül megtalálni a jó irányt elképzelhető hogy elcsiped.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Köszönöm Gyuri,hogy riasztottál.
Jött a szerb DAB is.
Kép
11 A (H) Belgrad/Avala,262 km.
Válasz küldése