Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap este az az 14-én Elég erős tropó alakult ki déli és a nyugati irány közt. Ami még jelen pillanatban is tart.
Szinte tökéletes képminőségben vehetők a Bosnyák adások a C5-C6 PTPC és a C10-C11 BHRT adása.
Kép

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Az éjszaka folyamán sikerült a bosnyák TV-k vétele, közepes-jó minőségben és színesben, az elmúlt időszak igen csak tropó-hiányos korszaka után.

Az RTRS az alábbi csatornákon volt akár színesben vehető: C5, C6 (ff), C9 és C12. A 9-es csatornán általában csíkozva, ugyanígy a 12-esen is, ott 2 külön adóról jött egyszerre ugyan az az adás. (Jól látszott rajta ugyanaz.)

A BHRT1-et, az alábbi csatornákon színesben: C10 és C11 és ff-ben az C8-on és az UHF33!-as csatornán is, igen gyenge minőségben, épp beállt csak a képszinkron a TV-n. Ennek, a még gyengébb szinkronjelnyomai, még a padláson lévő III-as sávú 4 elemes antenna+lepkeerősítő kombóval is időnként észlelhető volt finomhangolással ráállva. A lenti kép a 'kerti' lepkével jött, a tetőn lévővel jobb is lehetett volna. A C11-en lévő adásra ráadásul még valami digitális zaj is rákerült sokszor az éjszaka folyamán, majdnem elnyomván az analóg adást. A DAB-os topik vételeiből ítélve, elképzelhető hogy Belgrád felől jött a zavar.

Ezen, felül a CCIR7-esen is valami halvány szinkronjelnyom volt csíkozással megfigyelhető.

Kép Kép
........CCIR 11, BHRT 1..............CCIR 12, RTRS..............

Kép Kép
...........................BHRT 1, UHF33............................

A baloldali képen látható a TV menüje, a jobb oldalin, amikor épp beállt valamennyire a kép, a kép különböző elemeiből azonosítható volt ez a C11-en lévő adás közt váltogatva. Ezen, felül valahonnan még jött rá néha gyenge csíkozásos zavar is, talán Ukrajna felől? (Ha, jól rémlik az Inter-t láttam itt egyszer régebben, amikor az Era TV-t sikerült vételeznem az OIRT11-es csatin.)

Kép
..............RTRS ??...............

AZ RTRS kapcsán: Más TV adó műsorát is átveszik éjjel?? Hajnali 3 óra előtt és 4 óra után kint volt az RTRS logó. Ez időben, viszont nem volt látható.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Logovadasz a VHF III sávban már nincsenek Ukrán adások egy éve, Csak a Bosnyák adók keverednek A C5 csatornán ma is két PCPT adás volt jelen.
Mai napon is vehetők voltak a Bosnyák adók, igaz nem olyan jó minőségben mint tegnap, főleg a BHRT gyengélkedett a C11 csatornán.
A PCPT C5-C6 egész tűrhető minőségben jött

Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Továbbra is június 14.
A C5, 6, 8, 10, 11, 12 csatornákon volt vétel, amik közül 3 fotót mutatok be.
Az első kettő a "szokásos" Kozara (C6), és Vlasic (C11), a harmadik pedig Sarajevo/Hum (C8):
Kép
Kép
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Ma reggel ismét volt egy kis déli tropó.
A C6-on elég jól jött Kozara, de a BHT1 is jól jött a C10, és C11-es csatornán is.
Remélem, még nem unjátok, itt egy fotó a mai vételről:
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok, Szia Szilárd.

Szerintem nem unja senki,arról meg nem tehetünk hogy az analog adások utolsó képviselője a Bosnyák tv!
Én úgy érzem hogy öröm elcsópni főleg a napokban, mert kimagaslóan jó minőségben veketők az adások.
2019.06.28 kora reggel: PTPC, C5. BHRT, C11.

Kép
Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!
Még vasárnap reggelről (június 30.):
A reggeli órákban megjelent a C mux a C49 csatornán. Persze rögtön Komádira gondoltam, de mivel az antenna 90 fokkal el volt forgatva, Sopronra kezdtem gyanakodni. Elég nehéz betájolni, honnét jön a jel, ha egyszerre több ugyanolyan jelű mux is van egy csatornán. Viszont, ránéztem a C33 csatornára, ahol ugye Vasvár E mux található és gyenge jel volt a csatornán, ezt is számításba vettem. Szóval vagy Sopron, vagy Vasvár vétele sikerült a C49-en.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ahogy említettem a Horvát adások gyakoriságát újra, ez vonatkozik a Bosnyák adásokra is. Egyre több bejegyzés kerül fel a fórum oldalaira ismét.
Még mindig van analóg adás Boszniában. PTPC, C5/H

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok

Ma is erős reggeli tropó volt délnyugati irányból. Még meglévő analóg Bosnyák adások jöttek, több csatornán is igen jó képminőségben.
PTPC: C5,C6, C12. BHRT: C9, C11. A legtávolabbi: Kozara Távolság 346.8 km

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

podapu írta:Sziasztok

Ma is erős reggeli tropó volt délnyugati irányból. Még meglévő analóg Bosnyák adások jöttek, több csatornán is igen jó képminőségben.
PTPC: C5,C6, C12. BHRT: C9, C11. A legtávolabbi: Kozara Távolság 346.8 km
Szia Gyuri!

Az fmscan.org szerint több, kisebb BHRT-adó van a C9-es csatornán, a legközelebbi: Gradačac/Humke, Tuzla környékéről, az adó teljesítménye 0,5 kW (!!!), és kb. 280 km-re van Szarvastól. Gratulálok! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése