Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Insat 4A 83° Kelet
4079 H 4799 3/4 DVB-S2/8PSK
PMT PID 201 (0x00c9) - Program 1 SURYA SAMACHAR
PMT PID 202 (0x00ca) - Program 2 SURYA SAGAR ENTERTAINMENT
PMT PID 203 (0x00cb) - Program 3 SURYA BHAKTI .....
Szia Feri!
Köszi a vételei jelzésedet. Ezek szerint elindult volna új transzponder adatokkal is ez az indiai Surya minicsomag?
Én több mint egy hónapja a 4,034 GHZ (H), SR:2400, FEC:3/4 transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval fogtam meg a 150-es kis Grantevel.
Nekem arról a csatorna adataim a következők voltak;
- Surya Samachar; SID:1, PIDs:101/301, (általános csatorna).
- Surya Sagar Entertainment (Cinema); SID:2, PIDs:102/302, (filmcsatorna),
- Surya Bhakti; SID:3, PIDs:103/303, (vallási csatorna).
Mivel egy hónapja több napig is figyeltem a Surya minicsomagot, de "klasszikus" logot nem sikerült elcsípnem a programokról, így el is maradt akkor a Fórumra való vételi infó jelzésem. Most csatlakoznék a Te vételi infódhoz az én egy hónappal ezelőtti vételi tapasztalataimmal, 2-2 db. bemutatandó képernyő fotókkal. Logokat úgy csináltam most róluk, hogy a nagyobb méretbe rögzített képernyőfotók sarkaiból kivágtam a programazonosító képjeleiket.

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

DxBozoth írta:Szintén nagy méretű, cca. 400 cm-es antennát igénylő vételi lehetőséget azonosítottam a keleti 5,0 fok, SES 5 műholdpozícióból.
Eredményesen vettem a gaboni Label TV programját a 3,855 GHz (R), SR:1290, FEC:2/3, PIDs:308/128 értékű transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározva.
A vételi jelszint alacsony mértékére jellemző, hogy 400 cm-es antennával is, csak 7,0 dB körüli jelszinttel volt vehető!.
Jelenleg felerősödött a Label TV műsora, mely most akár 170-180cm-es antennákkal is vehető.
A mai friss vételből néhány fotót bemutatnék:
Kép.Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:
DxBozoth írta:Szintén nagy méretű, cca. 400 cm-es antennát igénylő vételi lehetőséget azonosítottam a keleti 5,0 fok, SES 5 műholdpozícióból.
Eredményesen vettem a gaboni Label TV programját a 3,855 GHz (R), SR:1290, FEC:2/3, PIDs:308/128 értékű transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározva.
A vételi jelszint alacsony mértékére jellemző, hogy 400 cm-es antennával is, csak 7,0 dB körüli jelszinttel volt vehető!.
Jelenleg felerősödött a Label TV műsora, mely most akár 170-180cm-es antennákkal is vehető.
A mai friss vételből néhány fotót bemutatnék: ................
Köszi Szabolcs a vételi lehetőség jelzést, én is már régebb óta szerettem volna "emberi léptékű" antennával megfogni a Gaboni, Label TV-t a C-sávban.
Most nekem is sikerült, s most lényegében az egyik legnagyobb jelszinttel vehető tv-program ebből a műholdpozícióból (C-sávban!). A 180-as antenámmal számottevő jeltartalékom is van rajta, de azért a különböző napszakokban bizonyos jelszint ingadozás is megfigyelhető a tekintetében.
Jelzésed óta, bár folyamatosan figyelemmel kísérem az adását, de a Label TV "klasszikus" logojával még én nem találkoztam, így utánközlésként az én képernyő fotóim közül is néhányat (a Tiédhez hasonlót) bemutanék;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióban elindult egy újabb transzponderről, frekvenciáról a Colombia-i, Cristovisión programja, 3,853 GHz (R), SR:2200, FEC:3/4, PIDs:308/256 PIDs transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben. A 170 cm-es antennával új frekvenciáról is vehető Cristovisión programjából rögzített képernyőfotóim közül 4 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kitűnően, stabilan vehető most a nigériai, Quest TV programja is 180 cm-es antennával a keleti 5,0 fok (SES 6) műholdpozícióból. A Quest TV vételi, transzponder adatai; 3,861 GHz (R), SR:1134, FEC:2/3, PIDs:256/512, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározva.
A mai vételéből rögzített képernyő fotók közül 4 db. logo(jellegű) azonosító programképet is bemutatnék>

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

A 72 fokos keleti picícióban (Intelsat 22) lelt új otthonra a nemrég 64 fokon megszűnt tanzániai minicsomag.
A csomagban az EATV5, a Capital TV és az ITV vehető. A vételhez 170-180 centis antenna szükséges.
Paraméterek: 3671R SR:8572 DVB-S
Erről a holdról egyébként nálam még két kis kenyai rádiócsomag vehető (3833R, 3837R), a többi kenyai csomagot sajnos nem tudom venni.

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép
Avatar
feci01
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Intelsat 33e 60° East
3724 R 1598 7/8 DEVB-S/QPSK
RTA AFGHANISTAN
Kisebb tükörrel is fogható.
https://kepkuldes.com/images/5b35d2ec74 ... 66d30c.png
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Intelsat 33e 60° East
3724 R 1598 7/8 DEVB-S/QPSK
RTA AFGHANISTAN
Kisebb tükörrel is fogható.
https://kepkuldes.com/images/5b35d2ec74 ... 66d30c.png
Szia Feri!

Érdekes vétel (transzponder) ez, s nem valószínű, hogy az e műholdról általános Sub-Sahara Foot Printen adják, mivel tegnap este és mai utó-ellenőrizve is, a 180-as Grante-vel 17,0-17,1 dB-vel vehető nálam, ami azt jelenti, hogy akár 120 cm-es antennával is vehető Magyarországon, ami meg kizárná a Sub-Sahara Beam-et ekkora jelszinttel. Inkább egy Európai Spot Beam-en adhatják a teljes műsoridőben a Criket World versenyeit közvetítő, afgán RTA adását.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Osztom a véleményét én ere a Europát fedő spot 4 nyalábra gondolok ,a sub szahara nyalábon egyes frekvenciák még 2,4 m tükörlesem fogható.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Osztom a véleményét én ere a Európát fedő spot 4 nyalábra gondolok, a sub szahara nyalábon egyes frekvenciák még 2,4 m tükörlesem fogható.
Szia!
Mint az alábbi fotó is mutatja, van az Intelsat 33e jelű műholdnak a C-sávban egy Nyugat-Közép Európa egy részét lefedő, eddig "üzemen kívüli" spot nyaláb képességű opciója is.
Úgy látszik most ez kapcsolták be az RTA afgán program műsorának európai "terítésére".
A sub-saharan nyalábon adott transzponderek közül, a 180-asommal én is csak 2 transzpondert tudok állandó jelleggel-, és további két transzpondert, időszakosan venni.
Üdv.: Mihály

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése