DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Ma, este végre összejött egy szerb T2-es vétel is, az LG TV-n.

Mégpedig, az UHF43-as csatornán. Viszont, csak 3db TV-csatornát keresett le a TV. Pannon RTV, YU ECO HD és a TV MOST nevű csatornákat. Mindegyik, 576i-ben van. Ha, ez nem az Újvidéki adó, akkor melyik adóról és honnan jön?

Kép Kép Kép

Kép Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Logovadász!
Csak azért keresett le a tévé 3 adást, mivel csak ennyit tartalmaz a mux2 Szabadkáról-Zomborból. Te minden bizonnyal a szabadkai adóról vetted a jelet.
Üdv: Győzi
logovadasz írta:Sziasztok

Ma, este végre összejött egy szerb T2-es vétel is, az LG TV-n.

Mégpedig, az UHF43-as csatornán. Viszont, csak 3db TV-csatornát keresett le a TV. Pannon RTV, YU ECO HD és a TV MOST nevű csatornákat. Mindegyik, 576i-ben van. Ha, ez nem az Újvidéki adó, akkor melyik adóról és honnan jön?

Kép Kép Kép

Kép Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szia Győzi.
Neked igazán kéne tudni hogy Szabadka északi irányba egyáltalán nem sugároz adást, csak déli irányba.
Nagyobb a valószínűsége a vételnek Sombor: MUX 2/Sombor-Subotica , 43k, 650 MHz, H, 50 kW

Valóban 1-én igen erős tropó jött létre déli irényba. Évek óta vadászok a Bulgár tv valamelyik adójára de nincs siker.
Utoljára 1991 ben sikerült vennem Vidin környékéről a C30 Csatornán. A tegnapi nap ugy tünt, alkalm lehet a vételre,
mivel Resicabánya Mux 1 , 44k, 658 MHz, H igen jó minőségben volt fogható. Nembeszélve Szerbiából,
Jagodina MUX 2/Rudnik-Crni Vrh , 29k, 538 MHz, H, 5 kW ( regionális műsorokat sugároz )
MUX 3/MTS Antena TV , 35k, 586 MHz, H, 5 kW ( 26 kodolt adást sugároz )
Mind két adás nagy jelszinttel volt fogható. Távolság 318.4 km, Irányszög 172.0 °

-C29-H DVB-T2
Kép

De még délebre Jastrebac MUX 3/MTS Antena TV , 42k, 642 MHz, H, 5 kW Távolság 391.8 km, Irányszög 169.2 °
Kép
Nem sok értelme lett volna menteni az adást mert itt is kódoltak az adások.

Bulgária észak-nyugati csücskánél hibátlan jelszinttel jött MUX 2/Deli Jovan , 43k, 650 MHz, H, 2,5 kW Távolság 319.3 km, Irányszög 155.5 °

Kép
Ezt már ma reggel fényképeztem hiszen egész éjjel vehetők voltak az adások, ma reggel 9 óra után gyengült le a tropo.

Versec MUX 2/Vršac , 31k, 554 MHz, H, 100 kW. MUX 1/Vojvodina , 25k, 506 MHz, H, 100 kW
Kép

Ezen kívül vehetők voltak.
Belgrad Avala. MUX 2/Avala , 28k, 530 MHz, H, 200 kW. MUX 3/MTS Antena TV , 45k, 666 MHz, H, 100 kW
Kép

Kikinda:
MUX 1/Vojvodina , 32k, 562 MHz, H, 5 kW. MUX 2/Kikinda , 55k, 746 MHz, H, 5 kW
Kép

Ujvidék: MUX 1/Vojvodina , 24k, 498 MHz, H, 200 kW. MUX 2/Crveni Čot-Venac , 30k, 546 MHz, H, 200 kW. MUX 3/MTS Antena TV , 41k, 634 MHz, H, 100 kW
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Nagyon szép vételek Gyuri!
Gratula Neked!
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Gyuri!
Teljesen igazad van: megfeledkeztem róla, hogy Szabadka északi irányba nem sugároz. Akkor nyilván Zombort vette Logovadász.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A DAB vételeknél említettem a reggeli tropokat. Nos az UHF sávban is felerősödött a jel de nem úgy és nem teljesen abban az irányban. Délkelettől-délnyugatig.
Júli 17-18 nem volt sokkal erősebb a jel mint máskor, picivel jobban jött Zombor E40-43 és Kikinsa E32-55. Viszont 19-én már nagyon jól jött Resicabánya E44,
pedig ritkán látom ezt az adót én is. Nem igazén a távolság miatt hanem a frekvencia egybeesés miatt.
Továbbá Belgrad az E28-E45, Újvidék E24-30-41, Versec E25-31 Valószínű jött a kódolt adás is de nem kerestem rá. Deli Jovan , E43 ez már 319 km.

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Nagyon szép vételek Gyuri! Gratula!
radiomax
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.08.06. 20:19
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Vételi telephely: Hódmezővásárhely
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: radiomax »

Sziasztok! Sajnos kénytelen vagyok megcáfolni pár hozzászólással feljebb, hogy a szabadkai adóról lehetetlen lenne a vétel. Hódmezővásárhelyen tuti a szabadkai adóról veszem esténként a 40-es csatornáról az egyik multiplexet, mert amint nagyon nagy a térerő a 43-as csatornáról beterjed a másik multiplexe is. Időnként az újvidéki és a kikíndai adók adása is meg van, de nem napi gyakorisággal. Felhasznált eszközök hozzá: ISKRA DTX-92 és egy Johansson 7328-as antenna erősítő LTE szűrővel (35dB).
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

radiomax írta:Sziasztok! Sajnos kénytelen vagyok megcáfolni pár hozzászólással feljebb, hogy a szabadkai adóról lehetetlen lenne a vétel. Hódmezővásárhelyen tuti a szabadkai adóról veszem esténként a 40-es csatornáról az egyik multiplexet, mert amint nagyon nagy a térerő a 43-as csatornáról beterjed a másik multiplexe is. Időnként az újvidéki és a kikíndai adók adása is meg van, de nem napi gyakorisággal. Felhasznált eszközök hozzá: ISKRA DTX-92 és egy Johansson 7328-as antenna erősítő LTE szűrővel (35dB).

Szia.

Nagy tropónál lehet hogy fogod szabadkát de rendszerességgel biztos nem. Nem győztél meg arról hogy Szabadkáról veszed az adást! Főleg amiatt hogy szinte egy irányban van a szabadkai és a zombori adó Vásárhelyről. Tőled Zombor 108 km. Az nem távolság. Figyelni kell a 3Mux adását, Zombor C34, Szabadka-Kikinda C29 mivel az utóbbiak egy frekvencián adnak, de még így is lehet átcsúszás Kikindáról. Szabadka tőled 66 km. Kikinda 63 km gondolom Kikinda az állandó, ahhoz még erősítő sem kell!
Kép

Folytatom.
Tegnap egész nap figyeltem a Szerb adásokat és ma reggel is. Aránylag jó jelszinttel vehetők, de a 29-es csatorna meg se nyikkan! Ez viszont azt jelenti hogy Szabadka irányából nincs jel! Mint ahogy eddig sem volt. Ez olyan mint az első világítás az autón, előre látsz de hátra keveset mert csak a visszaverődött fény ad hátra némi világosat. Ugyan ez van a hullám terjedéssel déli irányba sugároznak de némi jel visszaverődik esetleg nagyon nagy tropónál fogható az adás de normális állapotban nem.
Ezt írtad: " mert amint nagyon nagy a térerő a 43-as csatornáról beterjed" -igen a másik Mux. Ne haragudj de ilyen nincs! Vagy jön vagy nem jön. Aránylag egyforma jelszinttel vehető mind a 3 Mux Ez érvényes a zombori és az újvidéki adóra is. Valószínű nincs jó rálátásod az adóra ezért van nálad ez a jelenség hogy az egyik Mux jön a másik Mux viszont csak ha erősebb a jel. Alig van különbség a jelszintek között, mindössze 3-4%. Nálam teljesen egyezik a Szabadka-Zombor iránya. Biztos észreveszem ha jön Szabadkáról adás de még soha nem láttam a 29-es csatornán jelet Szabadka irányából, csak Kikindáról.
Zonbor: Mux 1, Mux2.
Kép.Kép

Mux 3 a kódolt adás és a 29-es csatorna aminek Szabadkárol kéne jönni
Kép.Kép

Újvidék.
Kép.Kép
Kép.Kép

Ha meg engedsz egy észrevételt, Írtam "átcsúszás" , gerjedés vagy túlvezérlődés. A amiatt lehet hogy 35dB-es erősítőt használsz. Szentes közelebb van hozzád mint hozzám. Én 20-dB -nél nagyobb erősítőt nem használok még ez is határeset. pedig a zajszintje nem haladja meg a 0.5 dB-t. Az erősítő zajszintje sem mindegy. Ugyan is szentesi adó a közel 100 kW teljesítményével túlvezérelheti az erősítődet és a tuder nem tudja feldolgozni az erős jelet. Te csak annyit veszel észre hogy nincs jeled. Analóg időszakban ezt láttad, hogy egymáson fut két kép.
Lehet hogy erősítő nélkül vagy max 15dB-es erősítővel állandó képed lenne valamelyik Szerb adóról. Hozzád sokkal közelebb van bármelyik.
Üdv.: podapu
Avatar
Arthur
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2017.06.24. 22:42
Tartózkodási hely: Belgrade (Serbia)
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szerbiában.

Hozzászólás Szerző: Arthur »

radiomax írta: Felhasznált eszközök hozzá: ISKRA DTX-92 és egy Johansson 7328-as antenna erősítő LTE szűrővel (35dB).
Johansson 7328
15-35 dB
Šumové číslo 3,5 dB
Vstupní úroveň 82 dBµV
Výstupní úroveň 104 dBµV
Napájení 24 V / 35 mA
http://www.elektroherink.cz/televizni-a ... v-lte.html

Terra AB010 UHF árbocerősítő, nagyon kicsi 0.8dB zaj, max. 15dB
https://antennacentrum.hu/Terra-AB010-U ... ,-max-15dB

Your antenna amplifier is very bad,buy TERRA AB010 and you'll see the difference !
Kép
Válasz küldése