DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

M.Győzi írta:Sziasztok!
Átnéztem az új frekvenciakiosztást, de bevallom, nem tudtam rajta eligazodni.
Én meg azt nem értem, hogy miért variálják át a meglévő frekvenciákon a műsorcsomagokat... :shock: :shock:
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Az átvariálást én sem tejesen értem, mondjuk az egyik része, hogy a két DVB-T rendszerben maradó MUX-ot a végleges frekvenciájára rakják, de ez sem igaz minden adóállomáson. A 700 MHz feletti frekvenciák leürítését csak a DVB-T2 indításával azonos időben tudják elvégezni.

2020.02.04 -től:
https://mindigtv.hu/uploads/Frekvenciat ... cserek.pdf

2020. szeptembertől:
http://nmhh.hu/dokumentum/201918/orszag ... rvezet.pdf

Győzi, a szeptembertől tervezett csatornák:
Szentes - Szeged: 26, 31, 42, 23, 22
Csávoly - Kiskőrös: 25, 28, 42, 45, 27
Pécs - Úzd: 37, 47, 32, 45, 27

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Józsi!
Köszönöm, a szeptemberi tervet ismerem, hanem a két hét múlva esedékes változtatásokkal kapcsolatban nem sikerült tisztába jönnöm.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!
M.Győzi írta: két hét múlva esedékes változtatásokkal kapcsolatban nem sikerült tisztába jönnöm
Szeged - Szentes:
A mux: 26 B mux: 57 - gondolom a Szegedi VTV költöztetése után 57->31-re fog költözni

Pécs - Úzd:
A mux: 37 B mux: 47 - itt a végleges helyére költözik mindkét MUX

Csávoly - Kiskörös:
A mux: 25 B mux: 28 - itt is a végleges helyére költözik mindkét MUX

Ezen felül a szabadon vehető adások erre a két multiplexre fognak költözni.
A mux: m1, m4, Duna, DunaWorld
B mux: m2, m5, RTLklub, TV2, Spektrum Home, IzauraTV, Zenebutik, FEM3

A többi multiplex is a jelenleg használatban lévő csatornák egyikére fog kerülni...

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia,
Köszönöm szépen, így már világos. Ezek szerint valóban újra kell hangolnom a boxot. Sajnos Csávoly nem oldódott meg, továbbra is ütközik a belgrádi adóval a C28-on. Pécsnél az A kerül kicsit hátrányos helyzetbe Versec miatt, bár nem nagy a zavar. Szentesnél legalább nem lesz gondom és Pécsnél is előnyös a C47.
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok!

Egy, kis helyzetjelentés: Pár, perce csekkoltam az étert és jelenleg Kab-Hegy üzemel. Mind, az 5 mux, az eddigi frekiken. A 22-esen lévőre, 20! db tv-csatorna lett bezsúfolva, a Fit HD-val (576i) együtt. A közszolgálati adók, a 35-ös csatira kerültek. Ahogy, nézem, talán BP-ről a 41-es és a 24-es csatin is van jel. Az 55/58-ason még nincs. Ugyanúgy, a 45-ös csatin se. Úzd/Pécs és Kab-Hegy reléje Székesfehérvár, továbbá Gerecse jelenleg rádiócsendben honol. Kiskőrös és/vagy Csávoly a 25 és 28-as csatikon üzemel perpillanat. Ahogy, nézem a Kab-Hegy-i adóról, a jelszinteket, azok változatlanok maradtak.

Ajánlott, az összes Mindig-es csatit törölni, a beltérikből kézzel és utána újrakerestetni őket, a megkeveredések/duplázások végett.

Üdvözlettel:
logovadasz
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Délután 16:30 körül érdekes jelenségre lettem figyelmes. A tőlem légvonalban 50 km-re lévő salgótarjáni helyi tv 94/85-100%-os értékekkel jött egy erősítős lepkével. Később leromlott majd meg is szűnt de a jelerősségem megmaradt, ahogyan korábban is. Furának is találtam, hogy akkor jó amikor az AH-s adók nem mennek. Aztán elgondolkoztam lehetséges, hogy Gerecse D mux-a zavarja. Ez az adó hasonlóan magasan van mint a karancsi és sokkal messzebb sincs. Szerintem a Börzsöny D-i alacsonyabb dombjain valahogy bejut a jel és reflexióként szétveri a Tarján Tv vételét. Ugyan a nagymarosi adó SFN-ben van Gerecsével de az ugyanolyan gyengén ad mint a helyi tv. Mit gondoltok helyes a feltételezésem?
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

t.tamás1991 írta:Délután 16:30 körül érdekes jelenségre lettem figyelmes. A tőlem légvonalban 50 km-re lévő salgótarjáni helyi tv 94/85-100%-os értékekkel jött egy erősítős lepkével. Később leromlott majd meg is szűnt de a jelerősségem megmaradt, ahogyan korábban is. Furának is találtam, hogy akkor jó amikor az AH-s adók nem mennek. Aztán elgondolkoztam lehetséges, hogy Gerecse D mux-a zavarja. Ez az adó hasonlóan magasan van mint a karancsi és sokkal messzebb sincs. Szerintem a Börzsöny D-i alacsonyabb dombjain valahogy bejut a jel és reflexióként szétveri a Tarján Tv vételét. Ugyan a nagymarosi adó SFN-ben van Gerecsével de az ugyanolyan gyengén ad mint a helyi tv. Mit gondoltok helyes a feltételezésem?
Szia t.tamas1991!

A jelenlegi bolond időjárás mellett simán lehetséges. A Tarján TV vételének minősége 85/100%, nagy jelerősség mellett is, ez azt jelenti, hogy szinte állandóan van zavaró jel. A pillanatnyi időjárási körülmények pedig gyengítették a Tarján TV-t, és Gerecse/Nagymaros "győzött", nem volt megfelelő jelminőség a Tarján TV vételéhez. Ez az "időjárás-érzékenység" jellemző a vételi határon lévő adóknál is.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Sszilu írta:
t.tamás1991 írta:Délután 16:30 körül érdekes jelenségre lettem figyelmes. A tőlem légvonalban 50 km-re lévő salgótarjáni helyi tv 94/85-100%-os értékekkel jött egy erősítős lepkével. Később leromlott majd meg is szűnt de a jelerősségem megmaradt, ahogyan korábban is. Furának is találtam, hogy akkor jó amikor az AH-s adók nem mennek. Aztán elgondolkoztam lehetséges, hogy Gerecse D mux-a zavarja. Ez az adó hasonlóan magasan van mint a karancsi és sokkal messzebb sincs. Szerintem a Börzsöny D-i alacsonyabb dombjain valahogy bejut a jel és reflexióként szétveri a Tarján Tv vételét. Ugyan a nagymarosi adó SFN-ben van Gerecsével de az ugyanolyan gyengén ad mint a helyi tv. Mit gondoltok helyes a feltételezésem?
Szia t.tamas1991!

A jelenlegi bolond időjárás mellett simán lehetséges. A Tarján TV vételének minősége 85/100%, nagy jelerősség mellett is, ez azt jelenti, hogy szinte állandóan van zavaró jel. A pillanatnyi időjárási körülmények pedig gyengítették a Tarján TV-t, és Gerecse/Nagymaros "győzött", nem volt megfelelő jelminőség a Tarján TV vételéhez. Ez az "időjárás-érzékenység" jellemző a vételi határon lévő adóknál is.

Üdv.: Szilárd
Szia!

Csak most volt ilyen jó, hogy nem mentek az AH-s adótornyok, illetve nyári melegben. Egyébként legtöbbször nincs minőségem de jelerősségem magas valószínűleg az interferencia az oka. Google Térképen megnéztem Gerecse szinte pont háttal van a lepkének így ellentétes fázisból jöhet be a jele, a kettő ezáltal kiüti egymást. Azért lehet meg a jelszint mert szerintem ugyanolyan gyenge jelet fog onnan Gerecséről is reflektált jelből csak a 25dB-es erősítő alaposan felnyomja a jelszintet csak éppen minőség nincsen.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!

Igen, az lehetett, hogy az Antenna Hungária karbantartása miatt Gerecse ill. Nagymaros sem üzemelt a 29-es csatornán. Romhánytól Gerecse 65km 15kW, Nagymaros 30km 60W, a salgótarjáni helyi TV adója tőled kb. 50km-re 50W-tal sugároz a 29 csatornán. Bár közvetlen rálátásod egyik adóra sincs, de mind a hármat veheted, így ha mindhárom adó üzemel, jelszintet láthatsz, de mivel egymást zavarják, így a jel minőség nulla...

Másik fórumon olvashattad, hogy Móron a kabhegyi és győri adó leállásakor szlovén adást vett "ITI" a 35-ös csatornán...

üdv Józsi
Válasz küldése