DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "scansat"!

János véleményét elfogadtam, bár pontosíthattam volna. A frekvencia kijelölés nem a AH végzi, hanem az NMHH, az már más téma, hogy nem a legszerencsésebb ez a kijelölés. Az általam linkelt "hivatalos dokumentum" szerint Romániában 5 országos multiplex indítását tervezik + 6. és 7. egyes régiókban...ide másoltam a táblázatot (jobb helyen lenne a román DVB-T topicban):

Kép

Link a régiók azonosításához

ROU024 régióban - Nagy-Bihar csúcson az MUX 1 a későbbiekben is a 30-as csatornán marad...

Az általad linkelt "frekvencia.hu" adatbázisát (sőt a weboldal szerkesztőjét is majd 20 éve személyesen) ismerem, az általa végzett munkát nagyra tartom - annó nekem is volt hasonló web oldalam a magyar adóállomásokról, de a folyamatos frissen tartás, az adatok ellenőrzése számomra túl nagy falatnak bizonyult. Sajnos a hatóságok nem partnerek egy-egy ilyen "amatőr" kezdeményezésben, jó esetben a neten fellelhető információkból lehet építkezni, de pontosságuk megkérdőjelezhető.
Mit raknak a MUX-okra? - lehet kell "Teszári Zolinak", hogy bővítse a szolgáltatásait.

üdv Józsi
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Szia

Abban igazad van, hogy milyen frekvenciakiosztási forrást tekintünk hitelesnek. Ahogy nézegetem románok esetében ilyen nincs is. Maguk sem tudják mit akarnak. Mindazonáltal meg lennék én lepődve ha a jelenlegi csatornáik csak úgy meg hatszoroznák.
Én úgy tudtam...és most hogy jobban utánanéztem félig meddig volt csak igazam, hogy Európai Uniós értekezleteken tárgyalják meg és osztják ki a tagállamok közt a frekvenciákat/csatornákat a határ menti egymás zavarása elkerülésére. Tehát pont az általatok említett helyzet elkerülése miatt nem minden ország ott sugároz ahol akar. Erre írtam hogy nem hiszem hogy hazai mérnökeink hozzá nem értése lenne. Ki tudja nekik mit mondtak a románok, ha a frekvenciavadászon is más info van.
Kép
https://kepkuldes.com/image/3uS4Ij
Ahogy látom minden környező ország ott van még az ukránok is megfigyelőként....a románok nem. Így meg nehéz valakivel megállapodni.
Nálunk szerencsére jobb a helyzet mert az osztrákokkal-szlovákokkal szépen meg van beszélve a határ közeli csatornakiosztás.
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!
Nálunk szerencsére jobb a helyzet mert az osztrákokkal-szlovákokkal szépen meg van beszélve a határ közeli csatornakiosztás.
Mondjuk azt, hogy szerencsés helyen laksz. 2005-ig tőled alig 20km-re laktam - a "Sokorói-dombság" túloldalán, ott már a
15km-re lévő győri analóg Tv2 adó vételét is szlovákok zavarták. A győri helyi TV-t egy szlovák adó kinyomta, míg Téten annó jött a győri és a pápai helyi TV adása is...

üdv Józsi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Németh Józsi írta:A győri helyi TV-t egy szlovák adó kinyomta, míg Téten annó jött a győri és a pápai helyi TV adása is...
Nálam Fertődön stabilan jött a győri analóg UHF adó, de ritkán láttam a Pápai helyi TV adását is...
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Üdv!

Írtam e-mailt a salgótarjáni helyi tv-nek frekvencia költözés kapcsán, ők is költöznek a 29-esről a 43-as csatornára. A 29-est ugyanis jó pár közeli adó használja majd.
Közben meg is néztem 96/100-zal jön jelenleg az új frekin erősítős lepkével 50 km-re az adótól.
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Sziasztok

Azért látom csak megoldódnak a frekvencia gondok a Keleti részeken is. Nálunk a Pápai városi Tv jön erősen egy ilyennel:
https://img.casual.hu/shops/8002/images ... 1551110056
Szerencsére majd azonos irányban van Kabheggyel (E: 22-35-46-51-57) ami tőlünk 75 km de 80 KW, Pápa (E48) meg 25 km de csak 250W de így ugyanazon antenna hozza.
Fertődtől 2,5-3x olyan messze van Pápa. De neked is kb ugyanolyan sög alatt esik majdnem egybe a Kabhegyi adóval. De gondolom Sopron felé áll az antennátok.
Mivel maximálisan elégedett vagyok ezzel az antenna típussal, most vettem osztrákokra a nagytesóját, egy Iskra dtx 92f -et! Kíváncsian várom hogy muzsikál majd. (akit érdekel leméreteztem mielőtt felraktam)
Mondjuk ahogy a régi analóg Győr megszűnt azt értem de hogy Győrnek miért nincs városi TV-je csak ez a Győr+ stream? :shock:
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "scansat"!

Köszi, ismerjük a DTX92F antennát - Podani Gyurinak kb. 10 éve "megvan" - jól választottál, kiváló antenna, bár itt a 700 MHz fölötti tartomány leürítésének kezdetén már nem a legideálisabb, mert a nyereség maximuma 820 MHz körül van, 700 MHz alatt a nyeresége a csak 11-15dB.

Ha jól tudom, Győrött a sugárzott helyi műsor és egyben a Revita TV megszűnését pont a digitális átállás hozta el. A TV-knek pályáznia kellett az átálláshoz szűkséges eszközök állami támogatásáért -> pár helyi TV az országban nem nyert egy vasat sem. Önerőjük nem volt, végül a Revita TV-t a város megvásárolta és összeolvasztotta a Győr Plusz médiával.

üdv Józsi
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: scansat »

:D Tudom hogy jól választottam, azért írtam. Viszonylag nagy nyílásszögnél nekem elégséges nyereség. De ez sem jó mindenhova...derűre-borúra. Van ahova éppen a nagyon szűk nyílásszögű kell jó előre/hátra csillapítással, ha oldalt van egy közeli erős adó. Na, meg 10 év azért hosszú idő. Ezen már nagyobb reflektor van hátul és LTE szűrős. (de van fejerősítős kivitel is) Kíváncsi lennék a régi DTX92 méreteire. Direktorokon változtattak-e valamit? Enyém leméreteztem, majd ha jó idő lesz fabrikálok hasonlót.
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Észak-keleten elindultak az első DVB-T2 rendszerű adók...pl: D Mux Komádi:
Kép

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Antenna Hungária mai sajtóközleménye szerint, a Mindig TV hálózatán belül, 2020. március 01.-e és március 31.-e között kódolatlan lesz a Film 4 és Prime tv-csatornák sugározása.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése