TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma 10:30 után ionoszférikus terjedésre figyeltem fel az R1 csatornán. Nagy valószínűséggel ez volt az utolsó analóg TV vételem az I. sávban, mivel október 14.-én a maradék orosz adó is lekapcsol. Még utoljára két képernyő fotó, promó az ASO dátumával, ill. Vologda-i körzeti híradó képkockája.
Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

Ma 10:30 után ionoszférikus terjedésre figyeltem fel az R1 csatornán. Nagy valószínűséggel ez volt az utolsó analóg TV vételem az I. sávban, mivel október 14.-én a maradék orosz adó is lekapcsol. Még utoljára két képernyő fotó, promó az ASO dátumával, ill. Vologda-i körzeti híradó képkockája.
Kép Kép

üdv Józsi
Szia.
Gratulálok, a végsőkig ki tartasz az I sávban! :D
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Keresgéltem a neten, de nem leltem igazán hasznos infót sehol:
hol lehet hiteles VHF-I-es sávú, friss adólistát találni?

Előre is köszi, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!

Szerintem sehol - OIRT 1-en ma láttam egy adó nyomait, de már nem lehet sok üzemben. Tavaly ősszel ez a lista jelent meg, ezek mind orosz helyi érdekeltségű TV állomások, a "+" jeles már lekapcsolt...főként az Urálon túl üzemelnek még kis-közepes teljesítményű adók...
https://groups.io/g/SkywavesDX/topic/ru ... 0,36368970
Végigvéve - Ukrajna, Fehéroroszország, Oroszország (helyi adók kivételével) már túl van a lekapcsoláson. Moldova márciusra tervezte - lehet el is végezte, mert sem a 59,239, sem 77,24 vivőt nem látom már...de lehet csak a terjedés miatt, mert a 70,31-et is régen vettem Moldovából. Kaukázus környékéről két éve már nem vettem TV adást. Ami még üzemelhet az OIRT 2-n Luhanszk ill. kicsit távolabb CCIR 2 Afganisztánban...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Jelentem, még nem ürült le a sáv teljesen.
E2 - afgán adók nyomokban
R1 - ukrán 1+1 - hogy honnan, nem tudom
R2 - orosz YU TV - valahonnan a Fekete-tenger mellől, majd a Lughansk 24 - utóbbi színesben
R3 - Rossia Kultura - nagy valószínűséggel abháziai Szuhumiból
R4 - logót nem tudtam kivenni - foci közvetítés ment orosz kísérőhanggal...
R5 - 93,25-ön erős vivő, de CCIR-URH adók miatt képet nem tudtam venni...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

...még nem kell bezárni ezt a topicot...

július 14-ei vétel OIRT 2-n:

Kép

mai, július 19-ei vétel az CCIR 2-n:

Kép Kép Kép

Az első képhez nem kell komment, a többi már érdekesebb. A CCIR 2-n ismert még üzemelő adóállomás hozzánk legközelebb Afganisztánban van. Két adóállomás is üzemel - korábbi megfigyeléseim alapján (lenti kép) az egyik adó képvivője 48,25 felett üzemel 80-100Hz-cel, a másik több, mint 500Hz-cel lejjebb. A ma vett állomás -380...-390Hz a szabványos képvivőhöz (csak egy vivő látható) és a gyenge szinkronhibás képen nem nem látom az afgán Ayna TV "négyzetekből álló" logóját - https://www.youtube.com/channel/UC9VNOT ... NjGeU5UqWg. Viszont a jobb felső sarokban lehet egy logó...vétel idején OIRT-URH-n Szocsi "dübörgött", az OIRT 3-on Szuhumi képvivője volt látható -> Fekete-tenger lehetett a visszaverődő pont...

Kép

...ég ilyenek összejöhetnek...
üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Sziasztok!
...még nem kell bezárni ezt a topicot...
július 14-ei vétel OIRT 2-n:
mai, július 19-ei vétel az CCIR 2-n:
Az első képhez nem kell komment, a többi már érdekesebb. A CCIR 2-n ismert még üzemelő adóállomás hozzánk legközelebb Afganisztánban van. Két adóállomás is üzemel - korábbi megfigyeléseim alapján (lenti kép) az egyik adó képvivője 48,25 felett üzemel 80-100Hz-cel, a másik több, mint 500Hz-cel lejjebb. A ma vett állomás -380...-390Hz a szabványos képvivőhöz (csak egy vivő látható) és a gyenge szinkronhibás képen nem nem látom az afgán Ayna TV "négyzetekből álló" logóját - https://www.youtube.com/channel/UC9VNOT ... NjGeU5UqWg. Viszont a jobb felső sarokban lehet egy logó...vétel idején OIRT-URH-n Szocsi "dübörgött", az OIRT 3-on Szuhumi képvivője volt látható -> Fekete-tenger lehetett a visszaverődő pont...
...ég ilyenek összejöhetnek...
üdv Józsi
Szia Józsi!
Hát ezek a TV-DX vételek nem semmik! Gratulálok hozzá! Köszönöm, hogy megosztottad velünk ezeket a különlegességeket.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

...még nem kell bezárni ezt a topicot...

július 14-ei vétel OIRT 2-n:

Kép

mai, július 19-ei vétel az CCIR 2-n:

Kép Kép Kép

Az első képhez nem kell komment, a többi már érdekesebb. A CCIR 2-n ismert még üzemelő adóállomás hozzánk legközelebb Afganisztánban van. Két adóállomás is üzemel - korábbi megfigyeléseim alapján (lenti kép) az egyik adó képvivője 48,25 felett üzemel 80-100Hz-cel, a másik több, mint 500Hz-cel lejjebb. A ma vett állomás -380...-390Hz a szabványos képvivőhöz (csak egy vivő látható) és a gyenge szinkronhibás képen nem nem látom az afgán Ayna TV "négyzetekből álló" logóját - https://www.youtube.com/channel/UC9VNOT ... NjGeU5UqWg. Viszont a jobb felső sarokban lehet egy logó...vétel idején OIRT-URH-n Szocsi "dübörgött", az OIRT 3-on Szuhumi képvivője volt látható -> Fekete-tenger lehetett a visszaverődő pont...

Kép

...ég ilyenek összejöhetnek...
üdv Józsi
Szia Józsi!

Gratulálok az izgalmas vételekhez! Tényleg szuper!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A mai ES hozott egy kis TV-DX-et is, az OIRT 2-n két adó keveredett, ezeket nem sikerült azonosítanom, az OIRT 3-on viszont az 1TV volt fogható:
Kép

Nem igaz, hogy egy drótból nem csinálok egy kettős quadot, az I.-II. sávra... Ez az 5 elemes URH-val jött. :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Szilárd!

Gratulálok! - viszont ami meglep, az 1tv-nek már nem tudok üzemelő adójáról, a teljes analóg hálózatot lekapcsolták. Egy lehetőség, hogy valamelyik "szakadár" területen van egy-egy adó, ami időszakosan átveszi az orosz adók műsorát. Te esetedben Szuhumira (Abházia) gyanakszom, az még üzemel, idén vettem, épp a 'Rossia K' adását sugározta. Az OIRT2-n több kis teljesítményű adó is üzemel a krasznodári körzetben...ritkán látni képet, mert terjedéskor egymást zavarják...

üdv Józsi
Válasz küldése