Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:A napokban további csatornák csatlakoztak a Yamal 601 (49E) 4183L SR:18400 frekenciáján található SAT Media csomaghoz.
A bangladeshi 71 Bangla TV, illetve a pakisztáni Royal news és Royal taiz programokból hoztam 1-1 képet .......
Sziasztok!

Érdekes ez a, Szabolcs által a Fórumra "bevezetett", főként pakisztáni, bangladesi tv-programok csomaga a keleti 49,0 fok (Yamal 601) műholdpozícióból. Bár a Lyngsat is (L) körpolarizációval jelöli a transzponderér, de nálam meg egyértelműen (H) horizontális polaritással vehető, miközben a műholdat és transzpondereit üzemeltető Gazprom L/R körpolarizált jeleket sugároz. Egy ideig rá sem akartam nézni erre az új C-sávos vételi lehetőségre a Yamal 601-en, mivel már legalább kettő hónapja H/V fejem van bent a 180-as Granteban. Mikor néhány napja ide látogattam, a várt helyzetnek megfelelően az (L) közpolarizált orosz transzponderekből nem látok semmit, míg nagy meglepetésemre a 4,183 (L?) meg igen nagy jelszinttel (11 dB!) vehető nálam. Mind ezek mellett, az én tapasztalataim szerint a pakisztáni és a bangladesi tv-programokat meg H/V polaritással, s nem L/R-el adják. Ki érti ezt?

Sajnos, a "vegyes csomag" induló csatornái közül több is megszűnt. Először a Hadi TV 1, majd a Royal News és a Royal Taiz vételi lehetősége szűnt meg, helyükön a Yamal szolgáltatói tesztábrája jelent meg. A tegnap délután, viszont elindult egy új bangladesi tv-program, a Q TV - Qualiti TV adása is, melyet 2 db. logo vételi fotóval is szemléltetnék;
Üdv.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta: Érdekes ez a, Szabolcs által a Fórumra "bevezetett", főként pakisztáni, bangladesi tv-programok csomaga a keleti 49,0 fok (Yamal 601) műholdpozícióból. Bár a Lyngsat is (L) körpolarizációval jelöli a transzponderér, de nálam meg egyértelműen (H) horizontális polaritással vehető, miközben a műholdat és transzpondereit üzemeltető Gazprom L/R körpolarizált jeleket sugároz. Egy ideig rá sem akartam nézni erre az új C-sávos vételi lehetőségre a Yamal 601-en, mivel már legalább kettő hónapja H/V fejem van bent a 180-as Granteban. Mikor néhány napja ide látogattam, a várt helyzetnek megfelelően az (L) közpolarizált orosz transzponderekből nem látok semmit, míg nagy meglepetésemre a 4,183 (L?) meg igen nagy jelszinttel (11 dB!) vehető nálam. Mind ezek mellett, az én tapasztalataim szerint a pakisztáni és a bangladesi tv-programokat meg H/V polaritással, s nem L/R-el adják. Ki érti ezt?
Szervusz Mihány,

A Yamal 601 természetesen körpolárusan sugároz. Ez érvényes erre a nagycsomagra is. Hogy a körpoláros frekvenciákat lapka nélkül is tudjunk venni, annak két feltétele van:
1. Lehetőleg jó erős jel legyen az adott frekin
2. Az ellenpoláron (jelen esetben R), ne legyen sugárzás kb +-30-40MHz-es tartományban.

Mivel ennél a transzpondernél mindkét feltétel teljesül, ezért remekül vehető lapka nélkül is a frekvencia.

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:
ING-SAT írta: Érdekes ez a, Szabolcs által a Fórumra "bevezetett", főként pakisztáni, bangladesi tv-programok csomaga a keleti 49,0 fok (Yamal 601) műholdpozícióból. Bár a Lyngsat is (L) körpolarizációval jelöli a transzponderér, de nálam meg egyértelműen (H) horizontális polaritással vehető, miközben a műholdat és transzpondereit üzemeltető Gazprom L/R körpolarizált jeleket sugároz. Egy ideig rá sem akartam nézni erre az új C-sávos vételi lehetőségre a Yamal 601-en, mivel már legalább kettő hónapja H/V fejem van bent a 180-as Granteban. Mikor néhány napja ide látogattam, a várt helyzetnek megfelelően az (L) közpolarizált orosz transzponderekből nem látok semmit, míg nagy meglepetésemre a 4,183 (L?) meg igen nagy jelszinttel (11 dB!) vehető nálam. Mind ezek mellett, az én tapasztalataim szerint a pakisztáni és a bangladesi tv-programokat meg H/V polaritással, s nem L/R-el adják. Ki érti ezt?
Szervusz Mihány,
A Yamal 601 természetesen körpolárusan sugároz. Ez érvényes erre a nagycsomagra is. Hogy a körpoláros frekvenciákat lapka nélkül is tudjunk venni, annak két feltétele van:
1. Lehetőleg jó erős jel legyen az adott frekin
2. Az ellenpoláron (jelen esetben R), ne legyen sugárzás kb +-30-40MHz-es tartományban.
Mivel ennél a transzpondernél mindkét feltétel teljesül, ezért remekül vehető lapka nélkül is a frekvencia.
Szabolcs
Szia Szabolcs!
Köszönöm a visszajelzést, amiben foglaltakat én is ismerem, és gyakran tapasztalom is. A megelőző vételi jelzésemben én, csak "vételi, tapasztalati érdekességről elmélkedtem", különös tekintettel arra is, hogy az általad is feltett szeptember 25.-i vételi jelzésed során bemutatott Sky Sports Pk (kalózprogram?) fejlécében futó infó sorában is, valamiért, de (H) polárosnak jelzik a transzponderen a "programjukat". Mind ezen túl a 180-as Granteval, H/V fejjel kizárólag ez az egy transzponder vehető nálam. Természetesen L/R poláros fejjel minden, mint ahogy arról már több alkalommal is beszámoltam itt a Fórumunkon is.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Tovább változott a keleti 49,0 fok (Yamal 601) 4,183 GHz (L) műsorcsomag program tartalma;
Úgy néz ki, hogy kettő nap után megszűnt a Quality TV Bangla programjának sugározása a 4109/4201 PIDs értékű csatornán. Elindult viszont tegnap késő délután a pakisztáni, Nour TV programja a 4116/4216 PIDs értékű csatornán, változatlan vételi lehetőségekkel. Az új vételből 2 db. logo vételi fotót is bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Némi "érdekességek" a keleti 49,0 fok (Yamal 601) 4,183 GHz (L) műsorcsomagban elindult Sky Sport PK műsorcsatorna változásai tekintetében;
A "programcsatorna" eredetileg Sky Sport PK programazonosítóval indult el, ami pár nappal ezelőtt Sky Sport PK Movies-re módosult, ami mostanra, illetve annak program helyén a hasonló műsorszerkezetű, az afrikai kontinens első számú tv-műsor szolgáltatójának, a DSTV-nek mozifilmekre specializálódó Movies csatornáiból történő válogatás alapján Nex TV programja indult el, 2-3 napja,
A csatorna program változásait néhány vételi fotómmal szemléltetném;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Néhány hete elindult a Reporter TV az Intelsat 17 (66E), 4006H SR:14400 DVB-S2/8PSK frekvenciáján lévő Planetcast csomagban.
A vétel jelenleg egész nap stabil 180-as tükörrel.

Kép.Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új paraméterekkel és már fullHD minőségben vehető néhány napja a togói TVT International az Eutelsat 10A (10K) 4039R frekvenciáján.
Az új vételi értékek: SR 3333 DVB-S2/8PSK. A vételhez 160-180 centis antenna szükséges jelenleg.

Kép.Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Új indiai tv-program indult el a keleti 83,0 fokon a G-Sat 30 sorozatszámú indiai műhold 3,756 GHz (H), SR:13333, FEC:7/8 transzponder értékű, MPEG-4 rendszerben, DVB-S QPSK modulációval adott indiai (Indiasign) szolgáltatói csomagjában. A 208/309 csatorna PIDs értékkel, - a 140-150 cm-es antennát igénylő- indiai, R-Vision nevű, indiai vallási szellemiségű tv-program indult el, amelyből egy mai vételi fotómat mutatnám be, ezt adják be adásközben elég gyakran. "Klasszikus program logó" sugározást még nem tapasztaltam, ha sikerül majd ilyet is rögzítenem, azt is bemutatom majd ezen vételi kommentre visszahivatkozással.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A napokban további csatornák csatlakoztak a Yamal 601 (49E) 4183L SR:18400 frekenciáján található SAT Media csomaghoz.
Rövidebb szünet után visszatért a csomag kínálatába a bangladesi 71 Bangla TV programja 4108/4208 PIDs értékekkel, és egy, e műholdpozícióban teljesen új bangladesi filmcsatorna, a Movie Bangla TV programja vált vehetővé 4107/4207 csatorna PIDs értékekkel, melynek vételéhez a 150 cm-es antenna is elégséges. Az új bangladesi tv-program vételéből 2 db. logo vételi fotómat

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nemrégiben indult új program az Eutelsat 10A (10E) holdon 3789R SR:1292 DVB-S2 QPSK paraméterekkel sugárzó TOS TV Network.
A nigériai, fullHD tartalommal rendelkező csatorna vételéhez 170 cm körüli antenna ajánlott.

Kép.Kép
Válasz küldése