DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

radiomax írta:Az 1955-ös magyarországi kezdés az 1954. :D No ebből is látszik, hogy nem igazán nézett utána a hozzászóló szerzője mielőtt kritizálna kimerítően. ;) Másrészt borítékolni lehetett, hogy egy idő után nem marad DVB-T szabványban a műsorszórás a DVB-T2 előnyei miatt. Csak szerintem ezt sose fogja Magyarország kihasználni. Csak nézzétek mennyi a szabadon fogható és a kódolt csatornák aránya. Minden más országban sokkal több a szabadon nézhető Románia kivételével.
Kedves Tóth László Zsolt!

Nem tudom mire vélni a bejegyzését, a megjegyzését, a "kritizálást", az milyen "nemes cél" érdekében íródott?
Ez nem egy szét trollkolandó fórum, hanem egy amatőri, baráti közösség tagjainak információ megosztó oldala, akik 20-30-40 vagy akár 50 éve is TV-DX, majd URH rádió - FM DX infókat, vételi tapasztalatokat cserélnek, osztanak meg, most már nem postai levelek, hanem a net segítségével, amit persze szívesen megosztunk a téma iránt érdeklődőkkel is.
Természetesen, a magyarországi tévézés kísérleteinek elindulása 1954, így a "megkifogásolt" 1955-ös adatmegjelölés, egy figyelmetlen, véletlen elírásom, de az akkori téma szempontjából ez semmilyen jelentőséggel nem bírt.
Amint az minden "vájt-fülű" előtt ismert, nekem meg túl a 70-en ismernem illik, valóban 1954-ben indult el a kísérleti adás, bár ekkor talán még Rákosi Mátyásnak sem volt olyan tv-készüléke, amellyel a mini adótoronyból sugározott, akár csak kísérleti adást lehetett volna vennie.

Akkor konkrétabban; az első hazai televízió "adásra" 1954 január 20.-án került sor a Posta Agancs utcai stúdiójában, amit a Váci utcai Főposta épületében vettek a meghívott újságírók és a Filmhíradó stábjának jelenlétében. Míg az első televíziós (film) felvételre 1954. szeptember 2.-án került sor, az első helyszíni közvetítések pedig egy Ikarusz autóbuszba épített magyar gyártmányú 4 kamerás berendezéssel történtek, és az első szabadtérben felvett előadás során 1956. április 4.-i katonai dísszemlét hozták az akkor még "kevés számú képernyőre". Így indult, és folytathatnám az infókat a téma iránt tényleg érdeklődők felé....

Egyébként, a lábjegyzetileg megjelölt weboldalamon is 20 éve olvasható (már akit egyáltalán komolyan érdekel ez a téma) a "Magyar Televízió monoszkóp történelme" könyvtárban is az 1954-es magyar tévés "indulásról" infóm, de a már cca. 40 éve írt, TV-DX vételi lehetőségek bemutatásáról összeállított első könyvemben is hivatkoztam az "őstörténetre". Mint ahogy az is ismert, hogy 1955 volt az az év, amikor elindult el a kísérleti adások körében az első vetített monoszkóp alkalmazása, azaz dr. Nemes Tihamér (1895-1960) mérnök által a Posta Kísérleti Állomás számára készített, első tv-monoszkóp "bevezetése".

Végezetül, még egy őstörténeti infó; Hazánkban televízió műsort először az 1939-es budapesti nemzetközi vásáron láthattak a nézők, filmközvetítés formájában, a dr. Nemes Tihamér által készített zártláncú rendszer segítségével. Tehát, Európa egyetlen országával szemben sem kell "kishitűnek" lenni a televíziós technikai eredményeink tekintetében!
Így, továbbra sem értem a mérhetetlen élet és szakmai tapasztalattal megfogalmazott írás érdemi célját. ...

Üdvözlettel;
dr. Hajdú Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Így, továbbra sem értem a mérhetetlen élet és szakmai tapasztalattal megfogalmazott írás érdemi célját. ...
Én értem!
Rengeteg a fanyalgónk akiknek "nem jött be az élet" :D

Szakmailag: az NMHH és az AH közt mikor lejár a szerződés és új köttetik, akkor szoktak fejlesztéseket belefoglalni. Ergo megnyerhetné más is az AH kívül és lehet gyorsabban történne az átállás meg több csatorna lenne ingyen, de cél az olcsóság. Részint a hazai tv nézési szokások az olcsó árat preferálják. S ez így jól is van. Egy bizonyos hazai tv néző rétegnek ott vannak a kereskedelmi adók szappanoperái, én meg minden filmet meg tudok nézni most már megjelenés után 4K-ban...és olcsón. Ugyanezt sem az osztrák sem a német nem teheti büntetlenül. Osztrákoknál már a Tv birtoklás/bitorlás is súlyos pénzbe (GIS Tv adó) kerül plusz a rengeteg és Simpli kódolt csatornáik mind SD és HD. Innentől ők is fanyaloghatnának hogy a 4K TV-jükön mit is nézzenek? Na, csak mert nálunk a torrent engedélyezett míg az nem haszonszerzéssel párosul. Ezért is került a megtűrt kategóriába. Svédországban, Ausztriában meg súlyosan büntetendő cselekmény.
https://arsboni.hu/van-e-felnivalojuk-a-torrentezoknek/
Persze ott is használják, de akinek esze van VPN hálózaton ami ugye havonta plusz pénz megint.
Mindent összevetve (mások nevében nem tudok beszélni csak a magaméban) én messze jobb minőségű videoanyagot nézek százalékosan mint egy francia vagy osztrák. Értsd: havi 100 óra televíziónézésből körülbelül 5% SD/DVD/HD ready (régi filmek muszályból) illetve 55% Full HD és 40% 4K tartalom.
Ezt sem egy hozzám hasonló francia kisvárosi sem egy osztrák paraszt nem übereli havi 10-15 euróból! Akkor most miért is kellene ezt a rendszert szétverni? Hogy betelepedjen valami külföldi majom akinek csak a pénz számít? Elég megnézni a retek klub hozzáállását. A HD tartalma is fizetős...holott nekik kellene fizetniük, hogy egyáltalán a tévémen behangoljam őket.
Jó ez így! Csak még 100 évig maradjon ez! Aki meg nem talál alternatívát és néznivalót idehaza magának,(büntetlenül) hát azzal komoly baj van! Német nyelvterületet amúgy sem illik számszerűleg hasonlítgatni csak arányaiban, mert messze nagyobb az országok/nézők száma.
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A MinDig TV nézők és a MinDig TV Extra előfizetők figyelmébe!
Holnap, július 22.-én a 10. (utolsó) üteméhez érkezik az Antenna Hungária technológiaváltása. A tizedik átállás Debrecen, Fehérgyarmat, Karcag és Komádi adókörzet területeit érinti.
Így 2020. július 22-án szerdán, 0:00 és 12:00 óra között teljes vagy részleges leállás várható a MinDig TV és a MinDig TV Extra szolgáltatásokban.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
BMáté
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.07.28. 23:30
Tartózkodási hely: Budapest VII. és Vésztő
Vételi telephely: Budapest VII. és Vésztő

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: BMáté »

Sziasztok!

Van bármilyen információtok azt illetően, hogy Mosonmagyaróváron mikor várható a DVB-T átjátszó beüzemelése?
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!
BMáté kérdésére a válasz: szeptember 6-án várható a mosonmagyaróvári adó beüzemelése.
Nem tudom, miképpen lesz ez az átállás kihatással a szabadon vehető kínálatra. Azt mondják, csak a kódolt tartalmakat teszik át HEVC szabványúra, viszont megjegyzik, hogy a MinDig TV kínálatában is várható programcsere - ezt nem fejtik ki bővebben - pedig engem ez érdekelne leginkább.
Üdv: Győzi
Tibor

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

A Programcserékről már más forumokban megirták,hogy a Duna World HD-ra vált (2020.09.12-én),és két új csatorna indul a Dikh TV,és a Pesti TV sd-ben,a Fem3 és Zenebutik helyett.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Az Antenna Hungária Zrt. 2020. szeptember 21-én, hétfőn, DVB-T platformján újra elérhetővé teszi a HEVC teszt jelet az E multiplexen, a 88-as csatornán. Ez NIT tábla frissítéssel jár együtt.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
radiomax
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.08.06. 20:19
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Vételi telephely: Hódmezővásárhely
Kapcsolat:

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: radiomax »

Tibor írta:A Programcserékről már más forumokban megirták,hogy a Duna World HD-ra vált (2020.09.12-én),és két új csatorna indul a Dikh TV,és a Pesti TV sd-ben,a Fem3 és Zenebutik helyett.
Sőt a Duna World minden hétvégén osztozik az M4 Sport+ csatornával. Mondjuk a World eddig sem volt egy színvonalas csatorna, de ezzel a napi nyenyere és magyar nótával még jobban tönkretették.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Megújul a mindig TV.....

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Megújul a százezrek szórakozását biztosító MindigTV család

A szeptemberi csatornakínálat változását követően novembertől megújul az Antenna Hungária mindigTV-családjának név- és márkaarculata is. Ezentúl a mindigTV mellett, a MinDig TV Extrát felváltó mindigTV PRÉMIUM és a mindiGO TV-t megújító mindigTV GO márkanevekkel találkozhatnak a szolgáltató ügyfelei. Az új alapokra helyezett termékportfólióval az Antenna Hungária azokat a felhasználókat célozza, akiknek az optimális, fenntartható megoldásokra való törekvés és a racionális döntések meghozatala, életstílusuk kulcs eleme. ...

https://dtvnews.hu/hirek/megujul-a-szaz ... gtv-csalad

Az új elnevezéstől, csak kiráz a hideg. Brrrr. Ezekkel, a zöld háromszögekkel se vagyok kibékülve. Dizájnból, hát egy jó közepes osztályzatot, ha ér. A MindiGo-t is minek kellett megkeverni? Marketingből, elégtelen.
Válasz küldése