Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

osztrák összeállítás a '80-as évek végérõl

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Egy másik videókazettán találtam érdekesebb osztrák monoszkópokat, mellékeltem is egy párat belõlük.

Kép.Kép.Kép

Kép.Kép.Kép

Kép.Kép

Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

tegnapi vételek

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A közelmúlt tropómentes idõszaka után, tegnap, végre volt egy kis terjedés. Gyenge, közepes vétel volt, egy jó vételi idõszakban figyelemre sem méltatnám, na de most... A 350-420 km távolság körüli adók erõsödtek fel, fõleg déli, dél-keleti, keleti irányból. Közepes minõségben jött több román állomás, Bihar, Arad, Temesvár több csatornán, valamint délrõl, boszniából Kozara, nyomokban Vlasic, horvátországból pedig - a zágrábi digitális csomagok mellett-, az utolsó analóg adók közült a Net TV (55. cs.). Északi irányból gyenge TVP2, a 41-es csatornán, ez egyébként most is fogható.
Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

01.08-án jeleztem a riadólánc rovatban hogy déli irányból egy gyenge terjedés tapasztalható. Sajnos rövid ideig tartott,de ma este az az 09-én ismét vehetõ volt több Szerb tv adás.
Sikerült elcsípnem egy újabb kis teljesítményû városi tv adóját. Bácki Pertovec (Petrõc) 195 km a C55/H csatornán sugározza a városi tv mûsorát többségben Szlovák nyelven, TV PETROVEC néven.

KépKép

Jelen esetben jól vehetõ több Szlovák analóg és DVB-T adás is

Kép

Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

VTV

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Még a múlt év november 20-án sikerült vennem a HB-tv mûsorát a C35/H csatornán hajdúböszörnényi városi tv. Nem írtam róla mivel a távolság nem nagy, mindössze 100 km.
Felvettem a kapcsolatot a HB-tv-vel, a kapott információk tudatában úgy érzem érdemes beszámolni e kis teljesítményû városi tv-röl. Az adótorony 38m magas és az adó teljesítménye mindössze 100 W. Egy 10 km átmérõjû kört sugároz be mûsorával. Nem gyakori vendég lesz nálam ez a tv mivel a C35/H csatornán egy nagy teljesítményû tv-adó üzemel, mely a Román TVR-2 mûsorát sugározza. Az akkori terjedés oly erõsségû volt hogy szó szerint a 100 W-os adó elnyomta a több kW-os TVR-2 adását.

Kép..Kép

Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Ismeretlen TV-adó, és TVP monoszkóp

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Én is tapasztaltam az elmúlt 1-2 napban, a fokozott terjedést. Ezek (voltak) foghatók nálam.

VHF3 sáv:
Az OIRT 10-es és 12-es csatik közötti szûk 8-10MHz-es sávban 3-4 db tv-adó, különbözõõ irányokból, és terjedési viszonyok között. Az OIRT 10-es csatin, az M1-et, Szentesrõl (elég gyakran bejön). 2-3 Mhz-el feljebb a szerb PTC1-et (ez ritkább), még 2-3 Mhz-el feljebb, pedig a cseh Nova TV-t (eléggé ritkán jön itt be), amely annyira épp néha fogható volt, hogy azonosítható legyen, de minimum annyira, hogy látható, hogy ott van tv-adás, aztán még 1-2 Mhz-el feljebb, az OIRT12-es lévõ M1 miatt már nehezen, de fogható volt a BHT1 is (ez is gyakoribb, amikor volt szlovén adás, akkor az is néha fogható volt). Az OIRT9-es csatin, tegnap este 7-kor a cseh Nova TV volt fogható, eléggé csíkosan, de színesben, mivelhogy alapesetben az M1 jön be ittt, a Mór-i átjátszóról. (kb. 50km)

UHF sáv:
UHF22: TV2 (Kab-Hegy, cseh 1-es miatt, változóan, de gyengén csíkozik), bezzeg az RTL az nem, pedig van olyan fotóm, hogy a cseh 2-es adása eléggé jól látható volt rajta, vagyis még a jelenleginél is jobb vételi körülmények is lehetnek (akár), úgy mint 2004. decemberének elején, amikor is szinte nagyon jó vételi viszonyok voltak 1 héten át.

A többi frekin egy-két szerb tv-adó (RTS1 és 2, Happy, FTV), és a cseh 2-es az UHF 46-on, és a PRIMA az 59-esen. BHT1 a 46-oson (tegnapelõtt), és a TVR2 a 30-ason gyengén. De nem ez a lényeges, hanem amit 18 óra 10 perc körül jött be az UHF30-as csatin, amely adás 19 órára eltûnt, és a TVR 2 jött akkor már be (ez zavarta be), körülnéztem itt és a Riadólánc topikban és nem láttam még. A logója érdekes, valószínûleg egy szerb (vagy más??) helyi tv-adó, nem tudom hogy látta-e már valaki itt. (Bár az is lehet hogy ismert ez az adó, csak új logója van).


Kép
Kép
UHF30

És a TV Várpalota monoszkópja (az http://ing-sat.what.hu/ -n lévõ monoszkópábra egy kicsit másképpen néz ki), pár nappal korábbról.


Kép
UHF43

Üdvözlettel :
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF 30

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. Logovadasz.

A C30/H csatornán fogott adásod az AVALA TV, Szerb országos tv hálózat része. Az adó helye Crveni Cot, Belgrad melleti hegycsúcson van.

További jó vételt.
Üdv.:podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TROPO

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Úgy gondolom az elmúlt két és fél nap eseményeirõl érdemes pár szót írnom. Nem mindennapos egy ehhez hasonló,nagyságú "troposzferikus terjedés,"mely az UHF sávban igen nagy távolságból eredményezett érdekesebbnél érdekesebb TV vételeket. Igazi DVB-T TV-DX, két napon keresztül az UHF sávban!
Még január 31-én kezdõdött a HRT Horvát és a SLO Szlovén TV adások sikeres DVB-T vételeivel. Magam se gondoltam volna hogy ennél nagyobb távolságra fog ellátni az UHF antennám.
Megpróbálom felvázolni térképes grafikával hogy vételi helyemen én hogy láttam, érzékeltem a tropo nagyságát,irányát a sikeresen fogott távoli adások segítségével.

Kép.Kép.Kép

Ma reggelre minden visszaállt a megszokott kerékvágásba, mint ha semmi nem történt volna az elmúlt két napban.

Üdv.:podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap délután jeleztem a riadólánc topic-ban hogy vételi javulás tapasztalható déli irányból:
Valóban a késõ esti órákban sok, fõleg Szerb TV-adások tömkelege volt vehetõ.
- Vehetõ volt a Bosnyák FTV C29/H, C55/H, BHT C46/H, csatornákon.
- A Horvát TV DVB-T adása a C38/H 1 Mux, C39/H és C44/H B Mux.
- Szerbiából mind a két frekvencián fogható volt a DVB-T adás a C27/H, Belgrád, C31/H Újvidék.

Analóg adásból szinte minden csatorna beosztáson 2-3 adás volt fogható Szerbia felõl.
PTC2: C22-C24-C39-C42-C61
Prva1: C25-C33-C50
Avala: C28-C30
Happy: C27-C34-C64
Pink TV: C35-C37-C45-C49-C67
PTB1: C41-C43-C56
PTB2: C40-C48-C62
B92: C46-C66
Panonia TV: C66
Most TV: C37-C50
RTV-VK: C39
Santos TV: C38
Jeszenjin TV: C46
RTD-TV: C44
ZONA TV: C64/H csatornán, most fogtam elõször.
Ez egy regionális televízió Nis-tõl délre, az adó helye: Jastrabac. Távolsága a vételi helyemtõl 480 km.
A TV adásának vétele alig színes és nagyon zavart volt, de azonosítható.

Kép

Üdv.:podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

A mai digitális vételeken túl, analóg adókból sem volt hiány itt nálam. Sajnos fotókkal nem rendelkezem, mert a kis LCD képernyõt nem sikerült elfogadható minõségben fényképezni. Az alábbiakat sikerült venni:
C21 D1 MUX HRT
C22 RTS2
C24 RTS2
C26 m1
C29 FTV (BIH)
C31 RTS MUX
C34 Vásárhely TV
C38 A MUX HRT
C39 VK RTV
C40 RTV2
C41 RTV1
C42 VTV Szeged
C43 RTV1
C44 B MUX HRT
C48 RTV2
C50 MOST TV
C50 Prva 1
C51 TV Makó
C55 FTV
C61 RTS2
C64 Pink
C66 B92
Továbbá érdekesség, hogy reggel nyugat, észak-nyugat irányból a C28 és C30 csatornákon is láttam digitális jelet spektrum analizátorral, de a jelszint a vevõn a "lock"-olás alsó határát nem érte el.

Jó DX-et mindenkinek!
üdv Józsi
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Én is hasonló vételeket tapasztaltam, melyekbõl pár képet mellékelek.
Igaz nem a legjobb felvételek, de azért a lényeg látszik.
C 34 ; C 39 ; C 39 ; C 44


Kép..Kép

Kép..Kép
Válasz küldése