Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Nem sorolom fel a sikeresen vett tv csatornákat Szerbia és Horvátország felõl, ezt Józsi már megtette. Csak azokat említem melyeket rég láttam és a mai napon sikerült vennem.
" Belgrad Városi- Televízió"
METROPOLIS TV C43/H adó:B2 Belgrad-Terazije
STUDIO B C40/H adó: Belgrad-Kosmaj
Kép..Kép

Mind a két frekvencián sikerül nézni a DVB-T adást Szerbia felõl A Belgrad C27/H csatornán folyamatos volt 09:20-tól-15:30 ig megszakítás nélkül! A C31/H újvidéki csak szakaszosan jött annak ellenére hogy közelebb van.

Egy nagyon rég nem látott tv csatornát sikerült elcsípni, PALMA TV C34/H csatornán eléggé gyenge képminõségben. Rég azt hittem hogy földi adása megszûnt. Még a Szerb tv adások összefoglaló adatok között sincs feltüntetve róla adat.

Kép

Üdv.:podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Egy újabb Városi tv, de most itthonról.
Az Osztrák DVB-T adást figyelve végignéztem az UHF sávot analóg adást is keresve, és ekkor jött be a székesfehérvári városi tv. FEHÉRVÁR TV a C48/H csatornán.
Vételi távolság:180 km.

Kép

Üdv.:podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az elmúlt három nap tropszférikus terjedése is hozott egy pár érdekes és új tv vételt, még ha nem is oly nagy távolságból mint február elsején és másodikán. Ha megengeditek, megpróbálom megint térképes grafikával felvázolni, hogy hogyan láttam a tropo irányát, változását, a három nap alatt a sikeresen fogott tv adások segítségével.
A mostani terjedésnél dvb-t, de fõleg analóg adások sokaságát lehetett jó minõségben nagy távolságból,több órán keresztül folyamatosan nézni.

Kép.Kép.Kép.Kép
Február 6 egész nap, .........Február 7-én délután és este, .........8-án reggel,.......................8-án délután.

8-án még kora reggel bíztam hogy lehet a mai napon is egy két jó vétel, mikor rövid ideig vehetõ volt az ORF digitális adása a B Mux a C34/H csatornán. Ez nem így történt a kora délutánra már csak két nem nagyon távoli adó volt vehetõ Szerbia felõl. Versec: 1Prva Tv C51/H és a Bánát vtv a C25/H csatornán úgyszintén Versecbõl. A vételi távolság 200 km.
Kép

Üdv.:podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TVDX

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

podapu írta:... Ha megengeditek, megpróbálom megint térképes grafikával felvázolni, hogy hogyan láttam a tropo irányát, változását, a három nap alatt a sikeresen fogott tv adások segítségével. ...
Szia Gyuri!
Nagyon jók ezek a szemléltetõ "vételi" térképek, grafikus terjedési ábrázolások.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Feltehetõen a kora reggeli párás idõnek köszönhetõ hogy több távoli tv csatorna vehetõ,déli -délnyugati irányból, mivel 08:00-ra valamivel már gyengébb a vétel.
Reggel 05:15-ig sikerült olyan tv adásokat fogni Boszniából, és Szerbiából, ami csak a magyar adás szünetében lehetséges.
PINK BH C23/H csatornán, ahol Szentes a TV2 mûsorát sugározza.
Az adó azonosítására nem találtam információt.

Kép
E mellet még igen jól jön az FTV a C25/H, C29/H, C55/H. A BHT1 a C46/H csatornán,
és nagyon gyenge minõségben a BN TV, C49/H csatornán.

Kép

A HIT TV Bosnia mûsorát most fogtam olyan minõségben hogy publikálható.
HIT TV C26/H adó: Udrigovo, Vételi távolság 310km.
http://rtvhit.com./gallery/8/TV%20SIGNA.jpg
Kép

Szerbiából sikerült vennem a CANAL 9, C53/H csatornán a Kragujeváci regionális tv mûsorát.
Vételi távolság: 330km.

Kép

Jó vételt!
Üdv.:podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TVDX

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

podapu írta:Sziasztok.

Reggel 05:15-ig sikerült olyan tv adásokat fogni Boszniából, és Szerbiából, ami csak a magyar adás szünetében lehetséges.
PINK BH C23/H csatornán, ahol Szentes a TV2 mûsorát sugározza.
Az adó azonosítására nem találtam információt.
Egy szerb fórum szerint az adó helye Udrigovo (Majevica). Adóállomás adatai ill. a sugárzott mûsorok (idézem):

"Udrigovo(lat. 44.4029-long. 18.5350), nm visima 562m.
emiteri sa ove lokacije: RTRS(5VHF,5kw,txt), BN TV(32UHF,txt), ATV-ALTERNATIVNA TV(43UHF,txt), PINK-BH(23UHF,txt),RTV-HIT(26UHF),NTV-ARENA(34UHF), RADIO-RS(Republike Srpske )-89,9MHz,stereo,RDS(RTRS-RRS), HIT(89,5MHz,stereo,RDS(RTV HIT), RADIO-BRÈKO(92,8MHz,stereo,RDS(R BRCKO),SLOBOMIR-102,7MHz,stereo,RDS(SLOBOMIR). "

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Józsi!
Köszönöm az infót.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

lengyel adótelephely keresése

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek! Ha nagyon gyengén is (nyomokban, és többnyire csak fekete-fehérben), de szinte mindennapos a TVP2 vétele nálam, a 41-es csatornán. Érdekelne, hogy honnan sugároz ez az adó, de a

http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm

oldalon nem találtam szóba jöhetõ (a távolságot és az adóteljesítményeket összevetve a vételi iránnyal) adót. A vételi irány Öttevénytõl tekintve, kb. Krakkónak felel meg. Már amennyire ki tudom bogarászni a budapesti MTV1 alól, de lehetséges, hogy nem pontos az irány, csak ebben az irányban van vételi minimum bp.-rõl.
Ha esetleg van pontosabb, vagy részletesebb listátok, kérlek Benneteket, küldjétek el!

Elõre is köszönöm, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVP

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szilárd.

Godziszkától és Szczyrk-tõl délre van egy adó a C41/H csatornán 1248m hegy csúcs+87m-es adótorony 100 kW teljesítménnyel, ez még szóba jöhet ! ?
Ugyan errõl az adóról a C24/H csatornán jön a TVP1 és a C58/H a Polsat. Ha a TVP2 vétele nálad gyakran elõfordul, akkor picit jobb terjedésnél figyeld a másik két csatornát is! Sose lehet tudni lehet hogy így könnyebben sikerül majd azonosítani az adó helyét. Jobb ötletem most nincs :)

Jó vételt!
Üdv.

Kép
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Godziszka

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!

Köszönöm a gyors segítséget! Valószínû, hogy ez az adó lesz az, mert a 24-es csatornán régebben gyakran fogtam a TVP1-et. Gondolom, a bécsi digit. mux. "vágja agyon" a csatornát. Az 58-as csatornát figyelni fogom, igaz, ott meg a TV2 ad bp.-rõl, de talán "elõbújik" a lengyel mûsor is.
Nálam még kitart a gyenge tropó, de igazán semmi különös.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése