Off topic...

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

logovadasz írta:...Csákányospuszta környékén. A településtől nem messze található, egy Körtvélyesi-kilátó névre hallgató faépítmény, amelyről körbenézve, kb. délnyugati irányban volt látható, egy AH-s torony, rengeteg halom mikrohullámú antennával. Ez, egy tv-átjátszó torony vagy a mikrohullámú hálózat része? TV-adó antennákat, nem láttam rajta. Dacára, kb. a 20*-es nagyítással bíró monokulárnak.
Szia!

Elvileg az irány alapján Kabhegy lenne, de ott két torony is van közel egymáshoz...

Üdv: Feri
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia Ferenc!

Annyira messze, azért nem volt. :D
Az "Antenna Hungária" feliratot, röhögve elolvastam a távcsővel, az egyik antenna borításán.

Még jó, hogy ott is van Utcakép. Onnan, kifotózva:

Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "logovadász"!

Az említett torony kb. 700-800m-re van a kilátótól - elnézve, ez egy mikrohullámú "relé"...
Itt látható egy közeli fotó

üdv Józsi

ui: nem hinném, hogy AH országos gerinc része, inkább egy helyi csomópont, ami a környező mobil bázisállomások ellátását biztosítja
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Korponai Szabolcs (Chucky) az imént ment el tőlem, miután üzembe helyezte és beállította nálam a tv-családom legújabb, 7. tagját, egy SAMSUNG 4K-s C/T2(HEVC)/S2 tuneres készüléket. Ragyogó a képe, meg miegymás. Egyenlőre túl bonyolult még számomra, a távirányítóján van vagy 8 gomb összesen, ezzel még meg kell majd küzdenem amíg megtanulom teljeskörűen a kezelését.
Köszönet az önzetlen segítségéért.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta: 2022.01.08. 16:59 Korponai Szabolcs (Chucky) az imént ment el tőlem, miután üzembe helyezte és beállította nálam a tv-családom legújabb, 7. tagját, egy SAMSUNG 4K-s C/T2(HEVC)/S2 tuneres készüléket. Ragyogó a képe, meg miegymás. Egyenlőre túl bonyolult még számomra, a távirányítóján van vagy 8 gomb összesen, ezzel még meg kell majd küzdenem amíg megtanulom teljeskörűen a kezelését.
Köszönet az önzetlen segítségéért.
Szívesen máskor is!
Jó vételt az új készülékkel!
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A legfrissebb átverés... A Google orrba-szájba reklámozza a mobil készülékek hírcsatornáin...
https://xyl.kanliyashop.com/index/detai ... 1001403010&
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Üdv!

Érdeklődnék, hogy antennaárbóc kikötéséhez alkalmas eszköz e a kerítésekhez használt feszítőhuzal vezérdrót? Padláson találtam pár tekerccsel jó állapotúak 3mm anyagvastagsággal. Esetleg ha duplán összesodrom, hogy erősebb legyen, vagy túl merev és csak a sodrony megfelelő?
Másik kérdés: ha jól tudom 6m-es árbóc felett engedélyeztetnem kell. Egyik antennám se terjed túl 4m-en: saját építésű 9 elemes CCIR URH Yagi ez a legnagyobb a maga 2,7m hosszával, a többi rövid UHF antennák meg egy kicsi 73cm-es tányér, illetve egy CCIR URH dipol. A csöveket már nem rakom vissza a tetőre, előtető zártszelvényéhez rögzíteném csőtoldó bilinccsel felül természetesen kikötéssel. Viszont, hogy legyen némi magasság is 1,5m-ről indulok így 6m-t számolva 7,5m magasságig mehetek ami nem túl magas bár tulajdonképpen falu szélén lakva nincsenek takarások. Az egyik UHF antennát és a 9 elemes URH-t forgatni akarom, igaz manuálisan lesz. Úgy oldom meg, hogy a kikötött 5/4-es cső belsejében lesz egy 3/4-es cső ami fölül meg lesz erősítve, viszont alulról tudom forgatni a csövet. A település hivatalos oldalán próbáltam utánanézni az építésügyi dolgoknak bár ez a téma nem volt említve benne (társasházaknál igen, én viszont családi házban lakom). De olyan szabályt is olvastam miszerint: "bármilyen magasságú tartószerkezet ha az antenna mérete nem haladja meg a 4 métert. Ha valakinek van bármilyen tapasztalata kérdéseimben szívesen fogadom. Ha esetleg nem jó topicba írtam elnézést kérek. Szép estét!
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Off topik...

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok!

Egy az általánosabban ismertekhez képest, kicsit módosított frekvencia-skála változatának, pár pergő képkockája került, a szemeim elé, a minap, egy kalóz narrátoros digizett film, neten leledző kópiájáról. Ahogy elnézem, egyedi színezett változat ez, amely nyilván sokakat emlékeztet, az MTV-n vagy más adókon, néha felbukkanó, ilyen jellegű csík/tesztábrákra, a kb. 2000-es évekig bezárólag. (1-2 alkalommal magam is láttam ilyesmit, még 2000 előtt, talán még a szlovák adók egyikén is.) A netes képeket, böngészve, nem találtam, pont ugyanilyen verziót. A tesztábra eredete, valószínűleg, a volt jugoszláv tagköztársaságok egyike lehet, a filmen lévő, horvát nyelvű feliratozás végett sejtve.

Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Off topik...

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

logovadasz írta: 2022.11.05. 18:11 Sziasztok!

Egy az általánosabban ismertekhez képest, kicsit módosított frekvencia-skála változatának, pár pergő képkockája került, a szemeim elé, a minap, egy kalóz narrátoros digizett film, neten leledző kópiájáról. Ahogy elnézem, egyedi színezett változat ez, amely nyilván sokakat emlékeztet, az MTV-n vagy más adókon, néha felbukkanó, ilyen jellegű csík/tesztábrákra, a kb. 2000-es évekig bezárólag. (1-2 alkalommal magam is láttam ilyesmit, még 2000 előtt, talán még a szlovák adók egyikén is.) A netes képeket, böngészve, nem találtam, pont ugyanilyen verziót. A tesztábra eredete, valószínűleg, a volt jugoszláv tagköztársaságok egyike lehet, a filmen lévő, horvát nyelvű feliratozás végett sejtve.

Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Szia!
Számtalan Európai ország (még a CNN is) használt hasonló frekvencia skálát feliratozva, vagy anélkül, anno. De a hivatkozottal lényegében megegyező kivitelűt láthatsz a weblapom feeds tesztábra gyűjteményében MIR név alatt. Megítélésem szerint, a hivatkozott frekvencia skála tesztábrád nem "egyedi színezett változat", hanem a rendkívül rossz vételi minősége miatti "begerjedése" okán látható, vélhető, "színezettnek" az egyébként fekete-fehér ETC.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: Off topic...

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Szervusz t.tamás1991!
Kérdéseket tettél fel az antenna árbóccal kapcsolatban.
A legjobb tudomásom szerint 20 m magasság fölött kell engedélyt kérni az Önkormányzattól.
Szerintem nem volt még rá példa,hogy magasabb árbócokat használókat büntették volna.
Lehet,hogy rosszul értelmeztem a kerités feszitő drótot.Arra a kemény merev drótra gondoltál?
Jó lehet az is,ha megfelelően van kifeszitve.Én sodronyt alkalmazok.
Válasz küldése