DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma nem olyan hosszú a lista mint tegnap. Az éjjel és most reggel is az északkeleti, északi, északnyugati irány dominált. Egy észak déli tengely,
és szűken a két oldalán vehetők csak az adások. Igy korán reggel meg most is csak Szlovák, Cseh délről Szerb adások vehetők meglehetősen nagy jelszinttel.

Kép
Kép
Kép

Folyt.
Reggel 8 órára le gyengült az észak-déli irányú tropó és ezután kisé emelkedni kezdett a nyugati, délnyugati irány. A Horvát adók már hibátlanul vehetők de az Osztrák adók is nagyobb jelszinttel jelen vannak. A Szlovén adóknál még csak erős jelszint van.

Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Folytatás.

Hullámzó tropós tünetekkel küszködök, északi irányból Lengyel DAB adással, mert annyira rövid a vételi idő a semmiből előkerül egy kis jel majd gyorsan felerősödik vagy bejön félig meddig az adó vagy sem. Annyira azért be jött hogy a listát betöltötte. a Tii kódot nem.
10D/V, az adóazonosító szerint Kielce. 446 km.

Kép

Majd jött az ebéd és a megoldást a Qt-ben láttam, ha ne tán az alatt az idő alatt amig ebédelek be jön az adás az elmenti a Tii kódot. Be is jött az adó de Tii kód nélkül :D

Kép
Kép

1013 Krosno.

1001 Kielce
Amig az előbb írtam a fórumba az alatt az idő alatt be is jött :D

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma gyengébb vételek vannak az átlagosnál és érdekes területi elosztással. Délnyugatról jól vehetők a Horvát adások. 8C, 9C Viszont a Szlovén 10D, 12B csatornákon csak közepes gyenge jelem van. Úgyszintén Graz sem áll össze, viszont Bécs 5D,11C, jön igaz gyenge minőségben. Szlovákia 10C, 12C a 12A Zsolna csak a keresés után erősödött fel. Kassa hibátlanul jön. Furcsa a terjedési forma területi elosztása. A 11A Lengyel adón jelentősen nagy jel van de nem akkora hogy össze álljon.

Kép
Kép
Kép

Mivel elég rossz alvó vagyok az éjjel 1 óra környékén felébredtem, kicsit körül néztem mi jön mivel az este nagyon le romlott a vétel minden irányból.
Ekkor még vehető volt a Lengyel DAB adás a 11A csatornán.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Újra itt vagyok csak hogy ne unatkozzatok! :D

A reggeli Horvát vételeken még csak két adó szerepelt az adó listán. Reggel óta némi változás történt egy új adóval bővült a lista. Reméljük egyre több adó jelenik meg újra a Horvát DAB adások keretén belül.

Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma reggel úgy tűnt hogy vége a folyamatos DAB vételeknek, és a mai napra nem lesz távolabbi adás. De 11 óra magasságában elvonultak a zivatarfelhők aránylag hamar kitisztult az égbolt és megjelentek újra a DAB adások.

Kép

Tegnap írtam a fórumban hogy bővül a Horvát DAB, Hát nem soká tartott a bővülés mert tegnap délután és ma újra csak 2 adó szerepel a listában.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Úgy tűnik ma a déli iránytól a nyugati irányig van jó vétel. Az az vételi helyemen, Belgrád és Bécs közti szakasz jól vehető. Bécstől észak felé haladva Nyitra még gyenge jelszinttel vehető de északabbra már csak jelszintet látok. Szlovén DAB rádióval indult a keresés és bécsi DAB rádióval be is fejeződött.

Kép
Kép

Érdemes odafigyelni az északnyugati vagy akár az északi irányra is mert, Csehország felől elég sok 12D csatornán közepesen jó jel látható!
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok !

Én is körbe néztem, és nálam É-tól DNY-ig közepes távolságú adók vehetők.Szlovákia, Ausztria, Szlovénia és Horvátország. A cseheknél nagyon hullámzik a jelszint, ritkán áll össze.Ha az osztrák Linz a 6D csatornán vehető, a német DAB MUX-ok is gyenge jelszintet produkálnak, de a letöltéshez kevés.
Szlovénia viszont jól vehető a 10D és a 12B csatornán.
A DAB Scann 11 MUX-ot rögzített.Az 5D DAB+ Ausztria lemeradt, ez volt az első.

Kép

Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Tamás. Szép kis lista!

A Szlovénok remekelnek megint, 10D-12B

Kép
Kép

Még ennyi adó nem jött egyszerre!

Kép

Egy adó van ami 400 km alatti 6 adó 400 km feletti és 1 adó 500 km feletti.
Nem semmi ez a mostani kis tropó :D :D
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Folytatás.

Egy időre eltűntek az Osztrák adások és úgy tűnt átrendeződik a tropó iránya észak déli irányba mert gyenge jelszinttel be jött Kassa 12B és a 11A Krosno. Kielce meg csak be jelzet pár másodpercre. Most meg Újra felerősödött a nyugat irány de egészen jól! 5D még St.Pölten is be jött hibátlanul
Ez az adó is már a 400 km feletti tartományba tartozik. Valami komoly légköri változások vannak nyugat felől mert a nyugati irány instabil!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri !

Most értem haza, és látom a gépen, hogy milyen szép tablót állítottál össze a vételekből.
Nekem a szlovén 10D csatornán vett 8 !! adó tetszik a legjobban.Távolságra és mennyiségre is nagyszerű eredmény!
Csak így tovább !

Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Válasz küldése