Problémák az RTV vételek során.

A Fórum mûködésével kapcsolatos hibák jelzése, tippek
chucky
Vételi telephely: Hatvan

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,
Látva Zoli megoldását, a C-sávos sugárzó mennyi nyereséget vesz le KU sávon? Azért nem kis felület. Vagy elhanyagolható?
zgulyas
Vételi telephely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Szia Szabolcs !
Én ezt úgy ellenőriztem le hogy a gyári fejtartóba tettem be az INVERTO PRO Ku-sávos fejet a hozzá tartozó sugárzóval és megnéztem a jelszintet a E62°-on egy gyenge jelszintű frekvencián, ahol azért stabil vétel volt. / a szerelhetőség miatt ezen a holdon /. Ezután szereltem át a saját pálcákra és a már látott C-sávos sugárzóra, majd a Ku-sávos fej a közepébe+a saját sugárzója. Tökéletesen egyforma jelszintet produkált ez a megoldás, ami számomra egyszerűbbé, praktikusabbá teszi a fejcserét. Az állítható pálcák lehetővé tették a fókusz pontos beállítását, a gyári pálcáknál ez nem volt lehetséges.
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
zgulyas
Vételi telephely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A korábban bemutatott fejtartót tovább kellett fejleszteni, mivel a Ku-sávos fejet korrekten fogadta, de a C-sávos fejet nem. A sugárzóba lévő egy csavarral nem lehet stabilan rögzíteni a csőtápot, mert ha erősen meghúzom sérül a csőtáp, valamint deformálódik az átmérő és kilazul a lapka. Amennyiben éppencsak megszorítom a csőtápot akkor meg még mozog a sugárzóba, vagyis nem kielégítő a rögzítés. Ezért az alábbi megoldást barkácsoltam. Ezzel a megoldással nem kell a fejcserék után a fejet állítgatni mivel a bilincsekbe pontos pozícióba lettek rögzítve, a gumibetétes csőbilincs erősen meghúzható és a kétoldali rögzítő fül pozícionálja a fejet. Két egyforma képességű C-sávos fejre csináltam ilyen rögzítési megoldást, az egyik fejbe van lapka, a másikba nincs. Így a lapkához sem kell hozzányúlni. Így már tökéletesnek tartom az univerzális fejtartót.

Kép

Kép

Kép

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Válasz küldése