DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szilárd, Gratulálok a szép vételekhez!
Remélem most már tropóban bővelkedő idő lesz feléd is :)

Ma reggelre itt is jócskán megemelkedett a jelszint. Az átlagnál jóval több DAB rádió adást lehetett venni.
A legtöbb jó minőségben volt halható.
Csak a távolabbi vételeket teszem fel, elég messze vagyok a nyugati határtól, már az is nagy távolság ha elérem a szomszédos országokat.

Ausztria
Kép

Csehország
Kép
Kép
Kép

Szlovénia
Kép
Kép
Kép
Kép

Lengyelország
Kép
Kép

A Német adók kicsit messzebb vannak, oda még egy kicsit gyúrnom kell hogy elérjem őket, de rajta vagyok. :D
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok !

A reggeli DNY.i Tropo hozott pár jó vételt Szlovénia felől.Először a 12B csatornát néztem meg. Mind a négy adót levette.
Boc 0202, Plesivec 0205, Maribor1 0206, Trdinov 0209.

Kép

A 10D csatorna is elég sok TII kódot hozott.Az antennát többször is átfordítottam az ország DK-i és az ÉNy-i széle között.Az AGC és a Filter ki volt kapcsolva és kézivel folyamatosan kellett állítanom az optimális értéket.Ezért a hét adót csak két képen tudtam rögzíteni.
Maribor1 0107, Plesivec 0106, Trdinov 0105,Lasko Malic 0108, Krim 0103,Nanos 0101,Kum 0114.

Kép

Kép

Arra gondoltam, hogy ha ilyen jó a terjedés, megnézem hogy a 7D Ljubljana3 csatornán van-e valami jel.Hát gyenge jel volt, de erősen hullámzott.
Egyszer erősödött fel annyira, hogy az EiD kódot ( EiD: E4-9500 )levette.Ez pedig csak az SLO DAB+ R3 TII:0301 Ljubljana3-Sance lehet.

Kép

A horvát DAB-on a szokásos MUX-ok jöttek, a D-DK-i terület üres volt.A H-pol. antennámat nemrég levettem, ezért ezek a mux-ok most kimaradnak.
A V-pol. antennám csak 12 elemes, és még nincs erősítőm sem.
Reggel 8-kor indultam Kőszegre, azt nem tudom ,hogy utána milyen volt a terjedés.Ha voltak jó eredmények, írjátok meg !

Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A Horvát DAB rádiónál megint bővítési kísérlet folyik, korán reggel még csak 2 adó volt a mux-on most már 3 adó van a listán.
Majd ki derül nem e ez csak a mai napra szól.

Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Folytatom.

Kissé el vagyok maradva, nem igazán volt időm írni.
Nem rakom fel állandóan a szomszédos országokat mert unalmas lesz. Ma is körbe fogtam az országot.

A vétel: 2022.06.20.
Még is említést érdemel két vétel az egyik a távolság miatt, Ausztria Klagenfurt 1 Dobratsch. 6A, Ami 525 km. A másik
Csehország Amely azért nem mindennapos vétel 12D.

Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!
Reggel megnéztem a Tropo terjedési előrejelzést, és északra jó terjedést jósolt.

Kép

A DABScan sok MUX-ot hozott.Sok volt a mindig vehető és volt pár új is.

Kép
Kép

Végignézve csatornánként a cseh MUX-ok között a 12D csat. mellett (ami szinte mindig jön) a 7B csatornán a TELEKO DAB1, Fridek-Mistek-Lysáhora,
és a 10B csatornán a TELEKO DAB1 , Olomouc-RCO volt vehető.A TII kódok is stabilan lejöttek, mégis a listákon szereplő kódokkal nem egyeznek.
A lista a 7B csatornára 0711-et ír, 10B csatornára pedig 1102-őt.

Kép
Kép

A lengyel MUX-ok között mind új volt, mert most sikerült először rendesen rögzítenem őket.A 11A csatornán Polskie Radio Czestochowa 1105,
és Wisla 1007 stabilan folyamatosan jött. A 11B csatornán Polskie Radio Kalisz a TII kód nem jött le (1201), erősen hullámzott.

Kép
Kép

A jó terjedés kb. 10-ig tartott.A számomra új MUX-ok ezek voltak, a többi szinte mindig vehető, ezeket nem írom le.
Üdv. Tamás
Nagy Tamás
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A szombat este kezdődő, és vasárnap délelőttig tartó kitűnő tropó, hozott pár jó vételt.
Németország felől nem volt igazán nagy terjedés, de az északi irány, Lengyelország felől igazán nagyszerű volt.
A csatornakód után a V, és a H, a polarizációra utal.
Elnézést, ha hosszú lesz, de egyben adom közre a fotókat. (csatornasorrendben, pirossal kiemelve a számomra új vételek)

5B-V, Polskie Radio, Gdansk
Kép

5B-V, RB MUX
Kép

5B-V, RTI cz DAB1
Kép

5C-V, DR Deutschland
Kép
Kép

5C-V, Polskie Radio, Lódz
Kép

6A-V, Polskie Radio, Plock/Rachocin
Kép

6B-H, Polskie Radio, Warszawa
Kép

6B-V, S-Anhalt, Wittemberg
Kép

6C-V, Oberpfalz
Kép
Kép

6D-V, DAB+ Austria, Linz
Kép

6D-V, TELEKO DAB1, Ústi nad Labem
Kép

7A-V, RTI cz DAB1
Kép

7B-V, Teleko DAB1, Frydek-Mistek
Kép

7D-V, Niederbayern
Kép

8B-V, MDR THUERINGEN
Kép

9A-V, MDR SACHSEN
Kép

9C-V, RTI cz DAB1, Jáchimov
Kép

10B-V, Oberfranken
Kép

10D-V, Polskie Radio, Kielce
Kép

11A-H, Polskie Radio, Wisla
Kép

11A-V, Polskie Radio, Katowice, Czestochowa, Wisla
Kép

11A-V, Polskie Radio, Rzeszów
Kép

11B-H, Újvidék
Kép

11B-H, Polskie Radio, Tarnów
Kép

11B-V, Polskie Radio, Olsztyn (kb. 702 km) az EID 31D3 a listában
Kép

11B-V, Polskie Radio, Poznan, Kalisz
Kép

11D-V, Bayern
Kép
Kép
Kép

Néhány adóról lesz jobb kép is, de csak később bogarászom ki őket.

Lengyelország felől a D6, D7, D8, D9 tévécsatornán is volt jel, sajna nem jött össze a tévévétel.

Üdvözlettel: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szia Tamás, Szilárd.

Gratulálok a sok távoli vételekhez, főleg a Lengyel DAB vételekhez! Mivel én szombat és a mai napon egy Lengyel adást sem fogtam, még
Krosnórol is csak jelem van :D
Én csak egy kis tropóról beszélhetek, itt a nagy meleget a tropó sem bírta kiütni! :D Nem is volt nagyon nagy távoli vételem.
Szlovéniából ami azért távolinak számít Beli Križ tengerparti adó: 557km.

Kép

Ami még távolabbinak számít az a Cseh DAB, ami a legtávolabbi adó volt Jihlava/Javořice 467km.

Kép
Kép
Kép

Felém a délnyugati és északnyugati irány ami erősebb volt bő 500 km -ig. De az annyira hogy az Osztrák adók sokszor, SNR 20 dB környékén jöttek
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri !
Szia Szilárd !
Köszönöm Gyuri. Érdekes terjedés volt.Nálam csak a 360 fokos (+-15 fok) irány volt használható.A többi irányon a megszokott adók jöttek.Igaz, én csak vasárnap reggel kezdtem a vadászatot.A német MUX-ok közül csak a 11D Bayern erősödött fel egyszer a letöltésig.
Ezen kívül szinte minden csatornán volt gyenge jel, de az adatok letöltéséhez kevés volt.
Szilárd, gratulálok a nagyszerű eredményedhez.Mindent megfogtál ami az antennád elé került.
Köszi az adatbázist, lecseréltem a régit, már az újat használom.
Üdv. Tamás
Nagy Tamás
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Sok próbálkozás után, végre gyengén, de azonosíthatóan sikerült fognom a szlovén 3. muxot, Ljubljanából (3-Šance, 294 km), íme:

Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap este az az 2-án 20:00 óra környékén egy északkeleti és délnyugati tengely mentán egy jó kis tropós sáv alakult ki . Ez pontosan a Lengyel és Szlovén iránya volt. 21:00-órátol csak kisebb megszakítások voltak a Lengyel és a Szlovén vételeknél. Fura volt mivel sem az Osztrák sem a Szlovák DAB adások nem voltak vehetők, Erős jel volt de egy adó sem jött be. Viszont a Lengyeleknél a 6A-n is volt jelem de nem mutatott akkora hajlandóságok hogy összeálljon. Úgyszintén a 11C-n is vagy 6 jel jelent meg teljesen Pohorje irányából amit Svájci adóknak vettem mivel abból az irányból más nem jön a 11C-n Hát ez így éjfélig ki tartott de egyik sem jött be. Persze a Szlovén az jól el szórakoztatott mivel vegyesváltásban jöttek sorra az adók a 10D-n. :) Éjfél után elindítottam a keresőt, néha aludni is kell :) Majd reggel folytatjuk.

Kép
Kép
Kép

Kép

A reggeli folytatásnál bizakodtam hogy ha be jött a 11C. De nem, A 6C-n egy Francia mux jött be!

Kép

Saint-Etienne 6C/V 1254 km.
Üdv.: podapu
Válasz küldése