DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DAB (CZ)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Lassan sikerül az összes 12D cseh adót levadásznom... Ma reggel két újabb adóval (TII: 4501, 5001) gyarapodtak a trófeáim...Már csak három adójuk hiányzik innen (TII: 5003,6003, 6503)... Ezekkel a hármasokkal nem vagyok kibékülve... :D
Kép
Kép
Sajnos, a 12C -n sugárzó, Prága körüli adókkal nem tudok mit kezdeni, mivel a közteli Bratislava kilövi ezt a frekit... :cry:
chucky
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

DAB (SK)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,
Ma végre összejött nekem is az első DAB vétel, a qt-dab programmal és az 5 elemes Iskra yagival. Köszönöm Szilárdnak a driverek telepítésében nyújtott segítséget!
Itthon nem volt és most sincs jelem, de hogy megbizonyosodjak a "rendszer" működéséről elmentem a kékestetői sípálya alján lévő parkolóba és lőn világosság! Bejött a 11C Rimaszombat.
Sajnos idehaza nincs jel, tehát valami nagyobb antenna vagy erősítő lesz szükséges. De legalább az első lépés sikerült!

Kép

Szabolcs
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB (SK)

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

chucky írta: 2023.09.03. 19:36 Sziasztok,
Ma végre összejött nekem is az első DAB vétel, a qt-dab programmal és az 5 elemes Iskra yagival. Köszönöm Szilárdnak a driverek telepítésében nyújtott segítséget!
Itthon nem volt és most sincs jelem, de hogy megbizonyosodjak a "rendszer" működéséről elmentem a kékestetői sípálya alján lévő parkolóba és lőn világosság! Bejött a 11C Rimaszombat.
Sajnos idehaza nincs jel, tehát valami nagyobb antenna vagy erősítő lesz szükséges. De legalább az első lépés sikerült!

Kép

Szabolcs
Szia Szabolcs!
Örülök, hogy sikerült a DAB-vétel! A csúszkák, kapcsolók állítgatását még próbálgasd, okozhatnak meglepetést!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
chucky
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Ki, milyen erősítőt használ a DAB-hoz?
Hozzájutottam egy 13 elemes O8 csatornaantennához. Ezt szeretném DAB-ra végül beüzelemelni az esetleges dél-nyugati (Szlovénia, Ausztria, Horvatország) tropókra vadászva.
Előre is köszönöm,
Szabolcs
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!

Az ÉNY-i Tropo hozott pár német MUX-ot hozzám is.Sok időm nem volt a gép előtt ülni, így a DABScan funkciót használtam és 315 fokra állítottam az antennát.A németektől 10 MUX-ot sikerült rögzíteni, a csehektől 2-őt, a többi a szokásos a környező országokból, így összesen 23 MUX jött le a keresővel.

Kép
Kép
Kép

Az előrejelzés a következő napokra is erős Tropot jósol ÉNY felől.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (PL, CZ, AT, DE)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Gratulálok Tamás, szép nagy a lista.
Neked is chucky, Ha egyszer be indul a gépezet meg lásd jól fog menni :)

Szeptember 6-án hozzám is elért a tropó. Nem volt túl erős jelem sehol sem a távolabbi adóknál, ép hogy csak összeált a lista sok esetben.
Sokat szenvedtem a Qirx 3.2.2-vel Nincs már rá frissítés mert jóval újabb verziókat lehet le tölteni. Így vegyes képek is lesznek, már olyan értelemben hogy a Qt 5-öt is használtam a Qirx mellet.

Kezdem a Lengyel adókkal nem volt nagyon jó észak csak rövid szinte a szokásos vételek voltak. Egy közeli adó viszont jól meglepet mivel csak másodszor fogtam. A 11B/V Szczawnica, közvetlen a Tátra mögött van. Szinte lehetettlennek tűnik onnan adást venni, de még is lehetséges már második alkalommal csíptem el.
Szeptember 6-7, vételekből válogattam.

Kép
Kép

Cseh. CRo DAB
7A/V RTI cz DAB1 Nagyon be akart jönni az adás, én meg nagyon el akartam csípni, de nem jött össze, van ez így. :D
Így csak egy részleges vétel lett belőle.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ausztria. DAB Austria.

Csak két adót emelek ki mivel a közelebbieket szinte minden nap látom.

Linz 1/Lichtenberg 6D/V és Klagenfurt 1/Dobratsch 6A/V

Kép
Kép

Német DAB

Szerintem erről sokat nem kell beszélni, ha már sikerült venni akkor hallgatni kell a rádiót, hiszen ez ritkán fordul elő, mivel a távolság
igen nagy, a legtávolabbi adó 916 km volt a vételek során.

Igy kezdődött mikor sorra kezdtek megjelenni az adók a listán.

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri!

Köszönöm. Az előrejelzés most jól működött.Szept. 07-én csütörtökön volt nálam a legerősebb Tropo terjedés ÉNY felől.A 08.-a már nem volt olyan erős,és az utána következő napok sem.Voltak német MUX-ok, de már kevesebb.
Látom neked is szép gyűjteményed van ezekről a napokról, gratulálok a vételekhez.
Felraktam az árbócra egy DAB H-pol. antennát, ma reggel volt is kapás.Szerbia a 11B, Horvátország a 8C, 9C,10C, 11D csatornákon volt vehető.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
chucky
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Tamás,

Gratulálok a vételekhez! Neked merre van a QTH-d?
Csak az összehasonlítas végett.

Szabolcs
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (DE, CZ, AT, SI)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Folytatom a majd egy hetes tropós időszak beszámolóját.
Szeptember 6-7 ig jutottam el a beszámolóval.

Szept. 8 egy nyugalmas nap volt nálam csak a környező Országok adásai jöttek.

Szeptember 9. Előre megbeszélt időm volt hogy a még meglévő villámcsapott erősítőt forgatókat ki cseréljük így egy részleges bontást kellet
eszközölni, igy a DX elmaradt. De azért végig futott a kereső hajnalok hajnalán mielőtt elkezdtük a bontást. Jó nap volt tuti a délelőtt!
Nekünk is Szilárddal mert szakadt rólunk a víz szerelés közben. :D

Kép
Kép

Szeptember 10.
9-hez képest sokkal gyengébb volt a vétel már csak két Német adó jött be gyengén.
Viszont a Csehek szépen teljesítettek. Igen, mert a Németvételekhez képest már nem egy nagyon nagy távolság.

Mémet. DAB. 5C, 10A.
Kép
Kép

Cseh. DAB. 7A,12C, 12D.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Osztrák 5D. Nem nagy távolság de abból a szempontból érdekes hogy ST.Pölten jött csak egyedül és ebből látszik hogy a közelebbi adóknál nem jelentkezett a trópó ereje.

Kép

Szlovén. 10D, 12C.
Ugye Szlovénia szomszédos ország de még is a legtávolabbi egyben. A 12C ritka nálam is, de most is csak azért teszem fel mert ekkora jelszinttel még nem fogtam az adást.
10D. Ez számomra egy csoda, szeretem a Szlovén vételeket. Egyszerű az ok. Jó a Karavankákon elhelyezett adókra a rálátás Szinte mind be jött már
382 km-557 km-ig, és hajlamosak tömegesen jönni. Nem bírom ki hogy ne tegyek fel most is egy képet :D


Kép
Kép

Most Szept. 13.-van 11 óra 30perc. Jelenleg is jön 5 adó az 5D osztrák csatornákon, Vehető a Cseh. 12D. Jihlavától-Brnó-ig, és környáki adások és Természetesen 2 mux Szlovéniából :D

Kép
Kép

Hát ennyi lett egy rövid hét története DX szemmel nézve :)
Jó vételt mindenkinek!
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

DAB (RS, HR)

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!

Követem a Gyuri példáját, és én is írok egy rövid összefoglalót az elmúlt egy hétről.Nálam a 09.07. volt a legerősebb Tropo vételes nap.A DABScanner 23 MUX-ot gyűjtött be, ebből 10 volt német.Már 07.-én raktam fel erről képeket.A 08.-a gyengébb volt ÉNY felől.

09.08. DABScanner
Kép
Kép

09.10.Az ÉNY-i terjedés legyengült, csak a 7D és a 11D csatornákon volt német MUX. Viszont erősödött DNY illetve a D irány.Szlovénia a 10D és 12B ill. Horvátország 8C, 9C, 10C, 11D csatornákon.
09.12. Ezen a napon már Szerbia is megjelent a 11B ill. Horvátország a 8C,9C,10C,11D csatornákon.

Kép
Kép

09.13. A mai napon inkább a Déli irány volt erős.Szinte csak Horvát csatornákat vettem.
8C csat. 0102 Vinkovci, 0103 Papuk, 0104 Psunj
Kép

9C csat.0201 Zagreb/Sljeme, 0202 Ivanscica, 0203Zagreb/Prisavlje
Kép

10C csat. TII kódot nem sikerült rögzítenem a képen, de a 0502 kód néha bevillant.
Kép

11D csat. 0401 Ucka, 0402 Skrad
Kép

Hát ennyi fért ebbe a pár napba.
További sikeres vadászatot.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Válasz küldése