DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Jimmysat
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2008.09.16. 17:25
Tartózkodási hely: Nagygyimót
Vételi telephely: Nagygyimót

Re: DVB T HDMI /Olcson!!!!!/

Hozzászólás Szerző: Jimmysat »

Jimmysat írta:Több orás internetes Böngészés eredményre vezetett DVB T MPEG4 HDMI földi vevö Készülékre rábukkanjak :lol: .Szeretném a klubbtársaim számára is közzétenni megosztani a cimet másokkal is ahonnét olcson beszerezhetö a termék, Nembeszélve a készülék + szolgátatásával http://www.elektro-buzzer.de/product_in ... d=70368000 :arrow:
http://www.t-online-shop.at/tonline/cat ... ctId=48110
:arrow:
http://m3-electronic.de/downloads/daten ... vbt220.pdf
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB T HDMI /Olcson!!!!!/

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Jimmysat írta:Több orás internetes Böngészés eredményre vezetett DVB T MPEG4 földi vevö eredménye képpen. Szeretném a klubbtársaim számára is közzétenni, megosztani a cimet másokkal is ahonnét ... beszerezhetö a termék.
Én is kutakodtam ezügyben: egyre bõvül szerencsére a hazai választék is. Eleddig csak magyarországi és lengyel forgalmazókat leltem fel. Íme az olcsóbb árfekvésû készülékek:
1.) "Optibox HDCX Teresstrial" Forgalmazó: sat.hu Ára: 39.900 Ft
Lébényben tesztelte egy amatõrtársunk, a tunere érzékenyebb, mint a korábbi MPEG-2 vevõje (igaz, hogy az meg sem közelítette a DigiPal-2 érzékenységét)... Viszont jó a vétel vele Lébényban.
2.) "Maximum T-1300 FTA HD DVB-T"
Forgalmazó: eBolt Kft. Mûszaki Áruháza (Bp.) Ára: 36.100 Ft
3.) "Ferguson FT 8200 HD"
Forgalmazó: Ostel Ára: 32.815 Ft
Lengyel forgalmazók: 399 - 439 Zl (+ szállítási ktg.), vagy
114,73 € (+ szállítási ktg.).
4.) "Digiality T-501 CX HD DVB-T"
Forgalmazó: eBolt Kft. Mûszaki Áruháza (Bp.) Ára: 37.128 Ft
5.) "Kaon KTF-660 HD DVB-T"
Forgalmazó: eBolt Kft. Mûszaki Áruháza (Bp.) Ára: 48.240 Ft
6.) "Strong SRT 8300 CI DVB-T"
Forgalmazó: eBolt Kft. Mûszaki Áruháza (Bp.) Ára: 45.300 Ft
7.) "TS 6510 HD DVB-T"
Forgalmazó: eBolt Kft. Mûszaki Áruháza (Bp.) Ára: 43.476 Ft
8.) "DVB-T 4000 SD+HD"
Forgalmazó: Szlovén hipermarketek Ára: 149,90 €

:roll:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A 2008. november 27 -én megjelent Magyar Közlöny (2008/168. szám) hozza a 6/2008. (XI.27.) MeHVM-KHEM együttes rendeletet a televíziókészülékek digitális mûsorok vételére való alkalmasságának megjelölésérõl.
E rendeletbõl nem csak a hazai kereskedelemben való eligazodást könnyítik, de itt megfogalmazták azokat a lényeges paramétereket, amelyek alapján akár tõlünk nyugatra is keresgélhetünk.
:arrow:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB T HDMI /Olcson!!!!!/

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Én is kutakodtam ezügyben: egyre bõvül szerencsére a hazai választék is.
További készülékek:
1.) "Alcor HD-2000 DVB-T" Forgalmazó: Infopatika (Bp.) Ár: 39.900 Ft
2.) "Pinnacle PCTV Nano Stick DVB-T 73e TV tuner" Forgalmazó: edigital Ár: 12.900 Ft
http://www.edigital.hu/Pinnacle/Pinnacl ... 36149.html
(Ez számítógépbe "dugható" USB tuner)
3.) "Strong SRT-8300 CI" DVB-T vevõ Forgalmazó: eBolt Mûszaki Áruház Ár: 45.300 Ft (állítólag nagyon érzékeny a tunerja).
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Érdekes hír a "NEOTION Innovation Attitude" házatájáról:
Olyan "Module MPEG-4/MPEG-2" terméket fejlesztettek ki, amely alkalmassá teszi a kártyafogadóval rendelkezõ MPEG-2 -es HD tv készülékeket az MPEG-4 -es mûsorok vételére. A kártyát egyszerûen csak be kell helyezni a TV kártyafogadójába...
Már csak arra kell várni, hogy a kereskedelemben is megjelenjen, elfogadható áron...
http://www.neotion.com/products/module.htm
:roll:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Tegnap Bécsben (SCS) jártam, körülnéztem a Media Markt -ban és a Conrad Electronic -ban is, DVB-T ügyben.
A nálunk is használható vevõt kerestem. Csak ezt találtam:
"Hirschmann ST-HD 1010" kombi készülék (DVB-T, DVB-S).
Ára mindkét üzletben: 299,- €.

Ezek után úgy döntöttem, hogy nem várom meg "pártunk és kormányunk" hasonló esetben Európában szokásos magatartását - mármint állami támogatást nyújtani a kikényszerített vásárláshoz - , és ma megrendeltem egy "Optibox T-1000 HDCX"készüléket, a Direkt Digitaltól. Nemcsak legolcsóbb, de számomra helyileg is a legjobb (garancia érvényesítés esetére- szombathelyi cég, szombathelyi és sárvári üzletekkel). Bár ne legyen rá szükség...
- Egy rövid összehasonlítás ezen típus hazai beszerzési kondícióiról:
* Sat.hu 39.900 Ft + 2.500 Ft (kiszállítás)
* Boltcenter.hu 39.900 Ft + 2.220 Ft (kiszállítás)
* Olex Digital 39.900 Ft + 2.220 Ft (kiszállítás)
* Digital Shop 39.900 Ft + 2.500 Ft (kiszállítás)
(Az üzlet ugyan ingyenes kiszállítást reklámoz honlapján egy ablakban, de a kiszállításnál már nem közli ugyanezt, arról nem is szólva, hogy a sat.hu -ra "linkel")
* Direct Digital 38.900 Ft + 0 Ft (kiszállítás)

Röviden: így 38.900 Ft -ból megúszható volt a buli... Ami a kiszállítást illeti: mindenhol 24-48 óra.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB T HDMI /Olcson!!!!!/

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Én is kutakodtam ezügyben: egyre bõvül szerencsére a hazai választék is.
További készülékek:
1.) "Alcor HD-8000 HD DVB-T"
Forgalmazó: eBolt Mûszaki Áruház Ár: 31.200 Ft (bontott csomagolású, leértékelt termék).
http://www.ebolt.hu/ReducedProductDetai ... N=00209072
Avatar
M.Karoly
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.09.20. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Hozzászólás Szerző: M.Karoly »

Szia Kocsis Feri! Gondolom másokat is érdekel ha egy kicsit bõvebben foglalkoznál evvel a NEOTION - kártyával, mennyibe kerül, kint hol lehet kapni stb. Igaz én tudom nézni az MPEG-4 et a VONTAGE- beltérimmel, de akinek kártyafogadós tv-je van annak nagyon jól jönne egy ilyen kártya, set-top-box helyet. Talán sokkal olcsóbb! Elõre is köszi. M.Karoly.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:...ma megrendeltem egy "Optibox T-1000 HDCX"készüléket, a Direkt Digitaltól. Nemcsak legolcsóbb, de számomra helyileg is a legjobb (garancia érvényesítés esetére- szombathelyi cég, szombathelyi és sárvári üzletekkel). Bár ne legyen rá szükség...
A vasárnap megrendelt készüléket kedden délelõtt meghozták (a forgalmazó hétfõn délelõtt útjára bocsátotta, de a "futárszolgálat" útvonala: Szombathely-Budapest-Fertõd. Ez még érthetõ is lenne...
De: a leszállított készülék megbontott, sõt a két Duna TV -vel elõreprogramozott volt. Hiányzott az ATV/Hír TV vételéhez szükséges kártya (a Mindig TV reklám szerint az elsõ év vétele ingyenes, és minden kártyás vevõhöz mellékelik). Közben utánajártam: más forgalmazó sem küldött e készüléktípushoz kártyát (Lébényi amatörtársunk).
És a "fekete" leves: a szuperextra érzékenységû, legkiválóbbnak hirdetett készülék tunerje csapnivaló, de ez valószínûleg a nekem küldött készülék hibája.
Egy rövid teszt:
St. Pölten (ch.21.): DigiPal-2: Jelnagyság: 40%, Jelminõség: 100 %
Optibox T1000: nincs jel !
Kabhegy (ch.61.): DigiPal-2: Jelnagyság: 49%, Jelminõség: 100 %
Optibox T1000: Jelnagyság: 100%, Jelminõség: 67 %
A teszt egyidõben (10 percen belül) történt a két vevõvel.
Felhívtam lébényi barátom: nála Kabhegy 52 % -al jön (minõség). Pedig még a tesztidõszakban nálam mindig sokkal jobb volt a vétel minõsége...
Készítettem egy automata keresést St. Pölten irányában: a készülék csak a két kahlenbergi adót (ch.24 és 34.) találta meg... Pedig irányba esik Podersdorf is, és Rechnitz is minden irányból jön nálam...
Holnap ránézek Bratislavára (100 % -os a vétele),de szerintem meg sem fog nyikkanni...
Maradt számomra a 3 napon belüli csere... + a tanulság...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Ma próba havas esõben:
DigiPal-2: Bratislava: Jelnagyság: 40, Jelminõség: 49. A vétel stabil.
Optibox: meg sem nyikkan...

Kabhegy minõsége viszont a havasesõ ellenére sem romlott tegnaphoz képest...
Készülék csere: holnap...
Válasz küldése