Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A tegnap reggeli tropó megismétlődött ma reggel is. Szinte ugyan azok az adások jöttek mint tegnap. Úgy tűnik szomszédos ország, nem nagy a távolság. Pedig ha megnézzük nem is kicsi egy némelyik adásnál. Tegnap nagyon jól jött a kraljevói regionális tv, az adó helye Goč ami hozzám a dvb-t map távolságmeghatározója
szerint 366.5 km.
Ami tegnap nem jött.
Kép.Kép
RTD TV Újvidék C.44/H TV MOST Újvidék C.50/H
És az Ukrán adások is jól jöttek!
Kép
0.34/H Перший
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Ahogy már megszokhattuk, az este kezdődő tropó nálam reggelre mindig nagyon felerősödik. Ma az északnyugati irány volt igen erős, és új vételként sikerült elcsípnem az RTL adását a C31 csatornán Nagykanizsáról.
Ami viszont különös, hogy az I sáv teljesen néma tegnap délután óta.
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Már jó pár hónapja nem írtam már ide a fórumba, bár minden nap nyomon követem az eseményeket. Egy álmatlan éjszaka után (2 órát aludtam), ma fél 5-től fél 9-ig ültem a tv-k előtt, a szokásos szerb vételek mellett, sikerült a Kaposvári tv adását igen jó minőségben vennem, a teletexttel együtt. Na, de kezdjük sorjában.

Elsőként, az M1 műsorszünetében egy új csatornán sikerült a BH vétele 5 óra 10 perckor az UHF49-en. Ez után a Kapos TV fél 6-től jó másfél óráig volt vehető, a TV2 adásszünetében jött a legjobban, rövid ideig a PTC2 is zavarta. 6 óra után kis ideig az FTV is, épphogy vehető volt az UHF29-es csatin a digitális (Gerecse) fehérzajból megjelenvén. Eközben a BHT1 is jól fogható volt a CCIR11-es csatornán negyed 7-kor, és egy eddig nem vételezett LOTEL feliratú logóval rendelkező tv-adás az UHF63-as csatornán. Rá fél óra múlva, már a B92 jött ugyanitt. Fél 7 tájban, egy kis e-sporadic is. Ekkortájt az UHF24-en az PTC2 volt vehető, az RTL KLUB adását elnyomta, az 1PRVA is megjelent, és érdekes mód az újvidéki tv 2-es csatornája alig volt vehető egészen 7 óráig. A Happy is vehetővé vált ekkortájt, negyed 8-tól a Mozaik tv is.

Vett csatornák:

PTC1: CCIR5 és 10
PTC2: UHF24 és 42 és 61
RTS1: UHF40 és 41 (58?? a TV2 helyén, csak káosz volt egy ideig.)
BH: UHF32 és 49
FTV: UHF29
B92: UHF 63 és 66
Mozaik TV: UHF44
1PRVA: UHF33 és 50
Happy: UHF27 és 34
LOTEL PLUS: UHF63
Pink (??): UHF56 és (69??)
Kapos TV: UHF42


Kép Kép Kapos TV....UHF42

Kép Kép PTC1....CCIR10 és a TXT-je.

Kép PTC2....UHF24 Kép LOTEL PLUS....UHF63 (Eredeti méretben! Így is alig olvasható.)

Kép BHT1....CCIR11 Kép Mozaik TV...UHF44

Kép B92....UHF66 Kép Happy....UHF27

Kép Kép 1PRVA....UHF50 és a TXT-je, bár darabos.

Kép Kép RTS1...UHF43 és a TXT-je.

Kép RTS2...UHF40

És a BH, az UHF49-ről, gyenge minőségben, így csak linkelem: http://s10.postimg.org/tswcq4xpl/SDC10152.jpg
És a PINK (???), az UHF56-ről, ezt is linkelem: http://s10.postimg.org/xvndp7ru1/SDC10198.jpg

Az FTV értékelhetetlen minőségben jött csak be, nem volt értelme fényképezni.

És egy kérdés, a Fehérvár TV átállt 16:9-es képarányra?? Pillanatkép egy műsorból.

Kép

Ha, átméretezitek 640*480-ról, 640*360-ra, akkor lesz aránylag torzításmentes (vagy ha 4:3-ról 16:9-re váltom a képarányt a tv-n), a régi 4:3-as filmeket is így adják, de már volt olyan is, hogy a kép bal és jobb szélén csak fekete csík volt.

Update:
A fentebb írt LOTEL PLUS tv honlapja: http://www.lotel.rs/

A google-fordító szerint horvát nyelvű, és Újvidéktől délnyugatra található Loznica helységben van a székhelye, valószínűleg a tv-adó is itt üzemel. Az adó teljesítményéről nincs infóm. Az alábbi helységeket látja el tv-műsorral, a honlapjuk szerint: Zvornik, Bijeljina, Osečina, Bogatić és Sid település egy részét, Ruma, Sremska Mitrovica és Sabac helységeket.

Logója:
Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap reggel igen erős tropó volt és így nagyon jó minőségben volt vehető sok Szerb és Bosnyák tv adás.
Kép.Kép
-----------TK C.59/H---------------BH1 C.46/H

Mára csak az idő változott meg, le hűlt a levegő de a tropó még kitartóbb lett mint tegnap. Hibátlanul vehetők a Bosnyák adások! :)
Kép.Kép
----------FTV C.29/H--------------OBN C.35/H
Üdv.: podapu
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

logovadasz írta:Sziasztok

Már jó pár hónapja nem írtam már ide a fórumba, bár minden nap nyomon követem az eseményeket. Egy álmatlan éjszaka után (2 órát aludtam), ma fél 5-től fél 9-ig ültem a tv-k előtt, a szokásos szerb vételek mellett, sikerült a Kaposvári tv adását igen jó minőségben vennem, a teletexttel együtt. Na, de kezdjük sorjában.

Elsőként, az M1 műsorszünetében egy új csatornán sikerült a BH vétele 5 óra 10 perckor az UHF49-en. Ez után a Kapos TV fél 6-től jó másfél óráig volt vehető, a TV2 adásszünetében jött a legjobban, rövid ideig a PTC2 is zavarta. 6 óra után kis ideig az FTV is, épphogy vehető volt az UHF29-es csatin a digitális (Gerecse) fehérzajból megjelenvén. Eközben a BHT1 is jól fogható volt a CCIR11-es csatornán negyed 7-kor, és egy eddig nem vételezett LOTEL feliratú logóval rendelkező tv-adás az UHF63-as csatornán. Rá fél óra múlva, már a B92 jött ugyanitt. Fél 7 tájban, egy kis e-sporadic is. Ekkortájt az UHF24-en az PTC2 volt vehető, az RTL KLUB adását elnyomta, az 1PRVA is megjelent, és érdekes mód az újvidéki tv 2-es csatornája alig volt vehető egészen 7 óráig. A Happy is vehetővé vált ekkortájt, negyed 8-tól a Mozaik tv is.

Vett csatornák:

PTC1: CCIR5 és 10
PTC2: UHF24 és 42 és 61
RTS1: UHF40 és 41 (58?? a TV2 helyén, csak káosz volt egy ideig.)
BH: UHF32 és 49
FTV: UHF29
B92: UHF 63 és 66
Mozaik TV: UHF44
1PRVA: UHF33 és 50
Happy: UHF27 és 34
LOTEL PLUS: UHF63
Pink (??): UHF56 és (69??)
Kapos TV: UHF42


Kép Kép Kapos TV....UHF42

Kép Kép PTC1....CCIR10 és a TXT-je.

Kép PTC2....UHF24 Kép LOTEL PLUS....UHF63 (Eredeti méretben! Így is alig olvasható.)

Kép BHT1....CCIR11 Kép Mozaik TV...UHF44

Kép B92....UHF66 Kép Happy....UHF27

Kép Kép 1PRVA....UHF50 és a TXT-je, bár darabos.

Kép Kép RTS1...UHF43 és a TXT-je.

Kép RTS2...UHF40

És a BH, az UHF49-ről, gyenge minőségben, így csak linkelem: http://s10.postimg.org/tswcq4xpl/SDC10152.jpg
És a PINK (???), az UHF56-ről, ezt is linkelem: http://s10.postimg.org/xvndp7ru1/SDC10198.jpg

Az FTV értékelhetetlen minőségben jött csak be, nem volt értelme fényképezni.

És egy kérdés, a Fehérvár TV átállt 16:9-es képarányra?? Pillanatkép egy műsorból.

Kép

Ha, átméretezitek 640*480-ról, 640*360-ra, akkor lesz aránylag torzításmentes (vagy ha 4:3-ról 16:9-re váltom a képarányt a tv-n), a régi 4:3-as filmeket is így adják, de már volt olyan is, hogy a kép bal és jobb szélén csak fekete csík volt.

Update:
A fentebb írt LOTEL PLUS tv honlapja: http://www.lotel.rs/

A google-fordító szerint horvát nyelvű, és Újvidéktől délnyugatra található Loznica helységben van a székhelye, valószínűleg a tv-adó is itt üzemel. Az adó teljesítményéről nincs infóm. Az alábbi helységeket látja el tv-műsorral, a honlapjuk szerint: Zvornik, Bijeljina, Osečina, Bogatić és Sid település egy részét, Ruma, Sremska Mitrovica és Sabac helységeket.

Logója:
Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Szia,

Gratulálni a vételehez!

Pár baki, amit elkövettél:

NEM PTC, hanem RTS (Radiotelevizija Srbije - Szerbiai Rádió és Televízió - korábban Belgrádi RTV)
AMI NEKED RTS1 (K 41, 43, 58, 62) és 2 (K40, 48, 64), az RTV (Radiotelevizija Vojvodine - Vajdasági Rádió és Televízió - korábban Újvidéki RTV)
NEM BH TV (K32, 49), hanem BN TV a Boszniai Szerb Köztársaság területéről

A Pinket tényleg sugározzák a K56-on Szabadkáról. A 69-es csatornán nem tudom honnan sugározzák, de amikor Zimonyban éltem, én is fogtam.

Érdemes megemlíteni az általad írt Mozaik TV-t, amelyet Újvidékről sugároznak osztott músoridőben a Delta tv-vel.

A Lotelt pedig a szerbiai Loznicáról sugározzák, és a Google -fordítóra ne támaszkodj, mert szerb nyelvű az adás. Szerbia és Vajdaság területén nem sugároznak önálló horvát nyelvű adást. A Google fordító a latin betűs szöveget többnyire horvát, a cirilt pedig automatikusan szerb nyelvnek ismeri fel (értelem szerűen most a korábban szerb-horvát nyelvnek nevezett délszláv nyelvekről beszélek).

Üdv.

Franjo
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5255
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

franjobp írta:Pár baki, amit elkövettél:....
Megjegyzéseid alapvetően helyesek, de ehhez nem szükséges ekkora méretű visszahivatkozás! Akit érdekel, el tudja olvasni részletesen az előzményt is, amihez az észrevételeidet írtad.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
petercs
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.17. 15:17
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely
Vételi telephely: Sátoraljaújhely

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: petercs »

Kedves Franjo!
Megjegyzéseidhez egy adalék: PTC cirill betűkkel = RTS latin betűkkel, a többi megjegyzésed OK.
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Nem mindenki olvassa a ciril betűket, PTC-nek leírni pedig szerintem hiba magyar szövegkörnyezetben.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A mai reggelen is erős tropó volt észak,észak-keleti és dél, dél-nyugati irányból.
Szinte megismétlődött a június 18.-i tropó. Vehetők voltak a Szlovák DVB-T adások Kassa,Poprád, Selmecbányai adókról, Ukrán, távolabbi Román adók is, Szerb analog és DVB-T adások, a Horvát DVB-T adás
a C.23 csatornán ( Papuk ) amíg a Magyar adás el nem indult és a Bosnyák adások.
Kép.Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Nálam ma reggel volt igazán erős tropó. Igen meglepődtem, amikor a Pécs felé pozicionált antennával a C36 csatornán elég jól bejött a TV2. Hát hamár oldalról vettem Kékest, akkor hamar észak felé kormányoztam és mindhárom adás hibátlanul jött az R8, C36 és a C653 csatornákon. A tropó érdekessége, hogy míg Komádi és Kékes jött, addig a sokkal közelebb eső Szentesről sokáig nem jött sokkal jobban a vétel, mint általában szokott.
Keleti irányból igen sok csatornán vettem román adásokat; a C31 csatornán jött egy számomra még mindig azonosítatlan. Délkeleti irányból a Duga TV jött a C47 csatornán, a C46 csatornán pedig a BHT1 adása volt vehető nyugatról.
Üdv: Győzi
Válasz küldése