Megemlékezés.

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Megemlékezés.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kedves Barátaim!

Most kaptam a szomorú hírt Rudabányáról, hogy a tegnapi napon, 80 évesen, elhunyt Bakos Gábor (nyugdíjas bányamérnök) amatőr társunk, a Magyar TV-DX mozgalom egyik legismertebb-, több mint négy évtizeden át aktívan amatőrködő veteránja, megannyi igen nagyszerű, és egyedi DX, sikeres vételi birtokosa.


Íme az amatőri "emblémái" az 1960-as évekből:

Kép.Kép

Beszámoló az amatőri munkásságáról a Klub Fórumának TX-DX rovatában, a 2009. decemberi beírásoktól olvasható, ill. az alábbi linkről megtekinthető:

viewtopic.php?f=5&t=15&start=50 (vagy a http://ing-sat.what.hu/ elérhetőségű weblapomnak a baloldali menüsorából kiválasztható: "TV-DX amatőrök bemutatása" könyvtárból, a "Bakos Gábor (Rudabánya)" címsort kiválasztva)

Itt idézném a "jelszavát" 1984-ből: "Minél több tv-műsort, minél távolabbról és minél jobb minőségben".

Emlékét megőrizzük!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Bakos Gábor

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kedves Amatőr társak, Drága Barátaim!
Megdöbbenéssel olvastam a szomorú hírt Gábor Barátunk haláláról. Mindnyájan egy kiváló társat, én egy kiváló Barátot veszítettem el. Ma már nem, de holnap próbálom kideríteni a temetés időpontját - amit itt közzé is teszek.
Aki tud, jöjjön el és kísérje el Gabit az utolsó útjára.
Mély fájdalommal: Kocsis Ferenc, Fertőd

(Utólagos bejegyzés: a temetés időpontja legkorábban 2013.08.06-án válhat ismertté).
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Bakos Gábor

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Kedves Amatőr társak, Drága Barátaim!
Megdöbbenéssel olvastam a szomorú hírt Gábor Barátunk haláláról. Mindnyájan egy kiváló társat, én egy kiváló Barátot veszítettem el. Ma már nem, de holnap próbálom kideríteni a temetés időpontját - amit itt közzé is teszek.
Aki tud, jöjjön el és kísérje el Gabit az utolsó útjára.
Mély fájdalommal: Kocsis Ferenc, Fertőd

(Utólagos bejegyzés: a temetés időpontja legkorábban 2013.08.06-án válhat ismertté).
A temetés időpontja: a rudabányai temetőben, 2013. augusztus 08.-án (csütörtökön) 11,00 óra.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Bakos Gábor

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A tegnapi napon, családtagjai, ismerősei, barátai körében, utolsó útjára mi is elkísértük az életének 81. évében elhunyt, Bakos Gábor tv-amatőr társunkat a rudabányai temetőben. A koporsóján elhelyeztük (Molnár Imre által e célra részünkre eljuttatott) a Magyar TV-DX Klub címeres pólóját, és a sírhantjára tett "csokrunk" szalag felirata szerint: "Búcsúzunk és most már nélküled amatőrködünk - Magyar TV-amatőrök Közössége" gondolattal búcsúztunk el amatőr társunktól.

Néhány fotót bemutatnánk a szertartásról:

Kép

Kép

Kép

Kocsis Ferenc és Hajdú Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Megemlékezés: Rijn Muntjewerff

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Tisztelt Amatőr Társak!

Szomoru hirt Kaptam Hollandiából 2014 November.27.-én 81-éves korában elhunyt Rijn Muntjewerff.A legendás TV-DX amatőr és személyes jó barátom.
Pályafutása során számos kiemelkedő vételei voltak.Szinte alig akadt ország ahol ne ismerték volna eredményeit tevékenységét.Önzetlen és segitőkész
ember volt.Nagy fájdalommal bucsuzok tőle.
Kép
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Rijn Muntjewerff

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Köszönjük Sanyi a tájékoztatást a szomorú eseményről. Én a '70-es '80-as években tartottam szoros kapcsolatot Rijn -el. Nyugodjék békében!

Kocsis Ferenc
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Rijn Muntjewerff

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Köszönjük Sanyi a tájékoztatást a szomorú eseményről. Én a '70-es '80-as években tartottam szoros kapcsolatot Rijn -el. Nyugodjék békében!
Mi még 2010-ben is váltottunk néhány levelet, szigorúan postai úton mivel az e-mailt nem használta. Ő kézzel írta leveleit, én meg írógéppel, hogy el is tudja olvasni a rossz angolságú üzeneteimet. Néhány kevésbé ismert, vele kapcsolatos fotóval szeretnék én is elbúcsúzni tőle:
Az első és második fotón a változtatható magasságú antennatornya látható a "teljes kiemelt", ill. "vissza engedett" állapotában. A harmadik fotón a holland, Veronika TV vele készített riportműsor egy kockája látható.
Végezetül a 4. és 5. fotón egy, több mint 8.000 km távolságú szuper DX-e, a Zimbabwe-i ZBC ZTV vételéről készült fotói az E.2. csatornán, amelyet 1981-ben (logo), és 1982-ben (PM etc) is sikerült "megcsípnie". Az amatőri fotóinak jellegzetessége volt, hogy minden fotójának alsó részébe "bele írta" a vételi napot is, így meg tudta őrizni fotóinak sajátosságát, azaz "mások" nem igen tudtak esetlegesen hivatkozni "sajátként" az Ő fotói szerinti távolsági TV-DX-ekre!

Kép.Kép

Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Megemlékezés: Mogyoródi Ervin

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kedves Amatőrtársak!
Újabb szomorú hírről kell, hogy beszámoljak!
Kép
Kép

Mély fájdalommal: Kocsis Ferenc, Fertőd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Mogyoródi Ervin

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Kedves Amatőrtársak!
Újabb szomorú hírről kell, hogy beszámoljak!
.............
Mély fájdalommal: Kocsis Ferenc, Fertőd
Megrendülten értesülök én is a szomorú hírről.
Mogyoródi Ervinnel, a magyar TV-DX mozgalomnak (70-es években, pápai vételi eredményeiben) egy igen sikeres, "nagy öregje" távozott körünkből.
TV-DX vételi eredményeiről magam is beszámoltam már a Fórumon egy 2009. január 31.-én elindított cikk sorozatban, és a saját weboldalamon is.
A 2009. év nyarán, Nagygyimóton tartott DX Klubtalálkozónk egy (Amigo által készített, Régimotorossal közös) fotójával emlékeznék az akkori, életvidám, Mogyoródi Ervin Barátunkra.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Megemlékezés: Bakos Gábor

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Mintegy öt és fél év telt el azóta, hogy fájdalmas búcsút kellett vennünk Bakos Gábor amatőr társunktól, Barátunktól! Rá emlékezve és az utókor számára is megőrizve teszem közzé Gábor Barátunk egyetemi tablóját!
(A képre klikkelve, majd rákattintva az nagy méretben is láthatóvá válik!)
Nyugodjék Békében!
Kép
Kép
Válasz küldése