DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: csadam »

Sszilu írta:
csadam írta:Szép napot mindenkinek!
A kabhegyi frekvenciacsere óta a két ingyenes muxon az új frekvenciákon jelerősség-csökkenést tapasztaltam:
K61: 67-68% / K22: 65%
K64: 68-69% / K57: 67%
A jelminőség mindnégy esetben 90%, az adó tőlem 46 km-re van. Az antenna egy Iskra DTX-92F antenna Ny-DNy felé állítva + egy Iskra erősítő panel + egy Tecatel FA-QP2470 tápfeladó, a vevő egy Alma S2300 HD combo vevő. Ilyen jelerősség mellett az adás esős időszakban nem fog romlani esetleg ne adj' Isten eltűnni?
Szia Csadam!

46 km távolságról, az adóteljesítményeket és a vevőrendszeredet figyelembe véve, biztosan nem fog eltűnni a vétel. A jelerősség csökkenéslnek magyarázata egyszerű: a DTX-92F egy V. sávra kihegyezett antenna, magasabb frekin sokkal jobban dolgozik, mint pl. a 22-esen.

Üdv.: Szilárd
Szia Szilárd és logovadász!
Szilárd: Ismerem az antenna "képességeit" és köszönöm a választ. Csak furcsállottam, hogy a 23-ason már 71% a jelerősség (Graz/Rechnitz).

Logovadász: Van rálátásom az adóra és az adó vételkörzetében amúgy is benne vagyok, hiszen egy 4 elemes yagival a padláson is sikerült kihozni a 100%-ot belőle, és az analóg adások is jött jöttek itt és a rádiók stereo lefedettségében is benne vagyok. (A falu DX szempontból jó földrajzi adottságokkal rendelkezik.) Az antenna azért van ebben az irányban, mert ez a megoldás a legjobb a magyar-osztrák (-szlovén-horvát) együttes vételre. A box pedig minden DVB-T adásra 65-73% jelerősséget mutat, a műholdast is gyengébbnek mutatja, mint az előtte használt DVB-S box.
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Mivel kedden lepakolják a szentesi/szegedi A muxot a C23 csatornára, az lenne a kérdésem, hogy ennek a módosításnak rám nézve lesz-e akár pozitív, akár negatív hatása? Mondjuk, a C60-on van egy kis analóg zavarás; itt ad a Novosadska TV Újvidékről. Hiába áll háttal az antenna, a vétel romlik ugyan, de koránt sem gyengül le teljesen.
A C23-on viszont üres a csatorna; ugyan itt ad tudtommal a Prva Belgrádból, de mivel teljesen ellentétes az irány, illetve nem is olyan borzasztó az adóteljesítmény sem, így látszólag nincs akadálya a szentesi digitális vételnek. Talán az alacsonyabb frekvenciának is van némi jelentősége. Azt megjegyzem, hogy tropó kell, hogy akadálymentesen tudjam nézni a csomagot.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Egyértelmű hogy pozitív hatása lesz a C23 csatornán sugárzott adásnak, sokkal jobb minőségben fogod nézni az adást mert erősebb lesz a jel. Ugyan is egy ugyan olyan nagyságú adóteljesítménnyel sugárzó adó jelei
490 MHz-en (23) sokkal tovább jutnak el mint a 786 MHz (60)csatorna jelei.
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Gyuri!

Drága vagy, most nagy kő esett le a szívemről. Sejtettem, hogy előnyösebb lesz az alacsonyabb frekvencia, de ennyire nem hittem. Szerintem ostobaság volt Szentesről egy B muxot indítani a C26-on, mikor tehették volna a C22-re a szegedivel és így a C muxot lehozhatták volna a 26-os csatornára. Így kénytelen leszek kivárni, hogy Csávolyt lehozzák a 28-ra, mert a 68-ason fújhatom az egészet.
Üdv: Győzi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Első alkalommal sikerült fognom Kékest, a 69-es csatornán.
A digit. vétel ideje alatt tükörtiszta analóg kép volt ugyninnen.

Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

M.Győzi írta:Szia Gyuri!
Drága vagy, most nagy kő esett le a szívemről. Sejtettem, hogy előnyösebb lesz az alacsonyabb frekvencia, de ennyire nem hittem. Szerintem ostobaság volt Szentesről egy B muxot indítani a C26-on, mikor tehették volna a C22-re a szegedivel és így a C muxot lehozhatták volna a 26-os csatornára. Így kénytelen leszek kivárni, hogy Csávolyt lehozzák a 28-ra, mert a 68-ason fújhatom az egészet.
Üdv: Győzi
A B MUX nem indulhatott Szentesen a K22-őn, hisz Szabadka ad azon a frekvencián. Inkább az a kérdés, miért hagyták Szegedet a K22-őn, és pl. hogy miért nem a K57-en vagy más ennek a régiónak szánt frekin indult a C MUX.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5255
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Frekvencia csere 40 földfelszíni digitális állomásnál....

http://nmhh.hu/cikk/160843/Frekvenciacs ... elephelyen
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Elnézést, meg szeretnék kérni valakit, írja le, hogy mikor és mely frekvenciákra kerül át a csávolyi és a pécsi digitális csomag, mivel a programom nem olvassa be valamiért a táblázatot.
Köszönöm!
Üdv: Győzi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Győzi!

A frekvencia.hu adatbázisa szerint:
Csávoly 25, 28, 41.
Pécs 37, 47, 52.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Szilárd!

Köszönöm; ezek szerint a csávolyi A muxot is átpakolják. Baj, mert a 41-esen az RTV1 ad Újvidékről.
Válasz küldése